Jaki rozmiar igły do ​​szycia polaru: kompletny przewodnik

Odpowiedź na jaki rozmiar igły do ​​szycia polaru to 80/12. Prosimy jednak o zapoznanie się z tym artykułem na temat wyboru rozmiaru dla każdego rodzaju igły podczas pracy z jej polarem. Omówimy również, jak znaleźć właściwy rozmiar igły dla swojego projektu.

Czy wiesz, że na naszym blogu znajdują się różne artykuły dotyczące wyboru najlepszej igły do ​​Twojego projektu? Przejrzyj nasze artykuły i dowiedz się, jaki rozmiar igły do ​​maszyn do szycia są przeznaczone do pikowania i nie tylko.

Jaki rozmiar igły do ​​szycia polaru: kompletny przewodnik

Jaką igłę do maszyny do szycia użyć do polaru

Według Kentucky Cooperative Extension, najlepszy rozmiar igły do ​​szycia polaru to 80/12. Uniwersalna igła do szycia w rozmiarze 12 powinna pracować z większością tkanin polarowych, przy maszynie ustawionej na prosty lub wąski ścieg zygzakowaty. W przypadku innych ustawień użyj długiego ściegu z niskim naciskiem stopki, a sama stopka stanowi ¼ naddatku na szew na początku szycia, aby pomieścić gruby materiał polarowy.

Zawsze możesz przetestować swoje ściegi i igłę za pomocą kawałka włókniny, aby wiedzieć, czy musisz użyć innego rozmiaru igły. Na przykład, niektórzy zalecają igłę 75/11 do polaru o niskim strychu, podczas gdy polar od średniego do wysokiego będzie lepiej szyty z igłą 90/14. Musisz również wziąć pod uwagę wagę tkaniny polarowej, gdzie igła 70/10 może szyć lekki polar, 80/12 lub 90/14 dla polaru o średniej gramaturze, a 100/16, jeśli pracujesz z polarem o dużej gramaturze.

Czy potrzebujesz specjalnej igły do ​​polaru?

Nie potrzebujesz specjalnej igły do ​​polaru, ponieważ możesz użyć uniwersalnej igły do ​​jej uszycia. Jednak może się okazać, że niektóre materiały polarowe lepiej szyć igłą kulkową lub igłą do rozciągania. Igły te mają zaokrąglone końcówki, które zapobiegają przekłuwaniu nitek polaru, a zamiast tego rozdzielają je, a następnie ściegiem, aby materiał pozostał nienaruszony.

Igła uniwersalna

Do szycia polaru można użyć uniwersalnej igły w rozmiarze 80/11, 80/12, a nawet 90/14. W końcu jest lekko zaokrąglony, co nie zniszczy twojego materiału. Ale oczywiście rozmiar będzie zależał od tego, jak ciężki jest polar.

Igła do szycia z kulką

Bardziej zaokrąglona końcówka igły z długopisem niż igła uniwersalna jest pomocna przy szyciu polaru. Ponieważ nie przebija materiału, możesz zapobiec pomijaniu ściegów lub zaciekaniu materiału. Ponadto, igła z długopisem jest poręczna z mikropolarem i włókniną z domieszką spandexu, która może dziurawić się, jeśli użyjesz igły, która przekłuwa i zaczepia materiał.

Igła do szycia stretch

Igła do szycia rozciągliwego ma zastosowanie nie tylko do szycia materiałów rozciągliwych. Jego zaokrąglona końcówka jest idealna do wykonywania czystych ściegów na polarze. W zależności od rodzaju szytego polaru możesz użyć igły w rozmiarze 80/12 lub 90/14.

Nadal nie możesz się zdecydować, jaki rodzaj i rozmiar igły kupić do szycia polaru? Czemu nie przygotować ich wszystkich, aby były gotowe, niezależnie od rodzaju polaru, jaki uszyjesz? Tutaj można kupić igły do ​​maszyn do szycia, aby zaopatrzyć się we wszystkie igły do ​​każdego projektu szycia.

Co to jest igła 80 12?

Igła w rozmiarze 80/12 dobrze sprawdza się w przypadku polaru, ale co oznaczają te liczby? Pierwsza liczba, 80, to średnica trzonu igły w milimetrach pomnożona przez 100. Następnie 12 to system pomiarowy dla igieł w USA.

Możesz również pomyśleć o pierwszej liczbie w opakowaniu igły jako liczbie metrycznej, podczas gdy druga to liczba imperialna. Rozmiar igły 80/12 jest widoczny w różnych typach igieł, których można używać do szycia polaru. Na przykład są to uniwersalne i elastyczne igły, które mogą pracować z większością rodzajów polarów i codziennych materiałów o średniej gramaturze.

Co to jest igła 90 14?

Możesz również wybrać igłę w rozmiarze 90/14 do szycia polaru, czy to za pomocą igły uniwersalnej, czy elastycznej. Przydaje się, jeśli Twój polar jest średniej wagi lub lekko ciężki. Jeśli szyjesz z polarem i zauważasz pominięte ściegi, igła kulkowa 90/14 będzie również odpowiednim zamiennikiem dla Twojej obecnej.

Skąd wiesz, jakiego rozmiaru igły użyć podczas szycia?

Powinno być łatwo wiedzieć, jakiego rozmiaru igły użyć podczas szycia, pamiętając, że im cięższy lub grubszy materiał, tym większą igłę musisz zdobyć. Alternatywnie wybierz mniejszą igłę podczas pracy z lekkimi materiałami. Możesz również sprawdzić, jak wypadają materiał i ściegi podczas szycia na maszynie do szycia.

Rozmiary igieł do lekkich materiałów

Lekkie i delikatne tkaniny, takie jak jedwab, będą wymagały małych igieł od 60/8 do 75/11. Możesz również dostać większą igłę, jeśli się złamie.

Rozmiary igieł do ciężkich materiałów

Ciężkie i grube materiały, takie jak płótno, będą wymagały dużych igieł, takich jak 100/16 do 120/20. Jeśli jednak zahaczy o materiał, wybierz mniejszą igłę. Średnie i lekko ciężkie materiały mogą również dobrze współpracować z igłami 80/12 lub 90/14.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, jaki rozmiar igły do ​​szycia polaru i że można użyć igły 80/12 lub 90/14. Najlepsze rodzaje to igły uniwersalne, kulkowe i elastyczne, w zależności od rodzaju posiadanego polaru.

Mamy nadzieję, że pomoże to w szyciu polaru bez łamania igły, marszczenia materiału lub pomijania ściegów maszynowych. Zostaw nam pytanie, jeśli nadal je masz.