Jaki rozmiar generatora uruchamia podgrzewacz ciepłej wody? 3 różne opcje!

Zastanawiasz się jakiej wielkości generator do obsługi podgrzewacza c.w.u.? Nie musisz się już dziwić, że trafiłeś we właściwe miejsce.

Układ domu często determinuje ilość generatora, w którym będziesz obsługiwać podgrzewacz wody. Z takim generatorem o mocy 6000 watów, wiele domów mogłoby obsługiwać elektryczny podgrzewacz wody i kilka innych elementów domu. Kiedy masz grzejnik zasilany gazem, wystarczy 1200 watów, aby działał.

Jaki rozmiar generatora uruchamia podgrzewacz ciepłej wody? 3 różne opcje!

Uzyskanie ciepłej wody rzadko jest pierwszą myślą, która przychodzi do głowy w danej sytuacji. Jeśli jednak coś pójdzie nie tak, może to zrobić dużą różnicę. To kwestia wiedzy, czego jeszcze szukać w generatorze przy zakupie generatora do swojego domu. Powinieneś kontynuować czytanie, aby dowiedzieć się więcej.

Rozmiar generatora musi działać powszechnie Używaj podgrzewaczy wody

Ilość energii elektrycznej potrzebnej do utrzymania działania podgrzewacza wody zależy od kilku czynników, a także od liczby urządzeń, które chcesz uruchomić obok niego. Najważniejszym czynnikiem jest jednak podgrzewacz wody. Te fakty pomogą Ci dowiedzieć się, jaki generator ma być używany do podgrzewania ciepłej wody. Podstawowy generator zasilany gazem wymaga do działania tylko 1200 watów energii. Kiedy masz grzejnik gazowy, oznacza to, że możesz go zasilać za pomocą stosunkowo skromnego generatora prądu. Kupując tani generator pamiętaj, że teraz podgrzewacz wody może być jedynym urządzeniem, które możesz uruchomić.

Elektryczne podgrzewacze wody zwykle wymagają do prawidłowego działania co najmniej 4000 watów. Nawet jeśli użyjesz mądrego podgrzewacza wody, nadal będziesz potrzebować co najmniej 4200 watów. Ilość watów, jaką może on wytworzyć, jest kluczowa przy wyborze generatora. Kilka osób jest zaniepokojonych tym, czy możemy użyć przenośnego generatora do obsługi podgrzewacza wody. Ponieważ większość generatorów nie ma 4500 watów, generalnie odpowiedź brzmi nie. Alternatywa 240 V ma kluczowe znaczenie dla znaczących celów związanych z napięciem, w tym zasilania określonego sprzętu lub połączenia z domem w przypadku awarii zasilania. Jeśli szukasz tylko 3500 watów lub nawet mniej, wystarczy generator 120v. Zamiast tego najlepszą opcją jest generator posiadający gniazda 120/240V.

Jak podłączyć generator z systemem podgrzewania ciepłej wody?

Rozpocznij od podłączenia instalacji ciepłej wody do odpowiedniej mocy generatora. Zdobądź jeden kabel 10/3 AWG 25A, aby najpierw dotrzeć do generatora z podgrzewacza wody. Podłącz kabel 10/3 do gniazda A15-20, aby wykonać kabel zasilający na zamówienie. Są one podłączone do jednego końca dostosowanego przewodu elektrycznego do złącza przyłączeniowego podgrzewacza wody u góry. Podłącz jeden koniec do gniazda 240 V na generatorze. Użyj skręcanego mechanizmu blokującego, aby zablokować przewód.

Gazowy VS Elektryczny podgrzewacz wody

Kupując generator, sprytnym rozwiązaniem było sprawdzenie, ile galonów gazu wymagałby, gdyby był używany nieprzerwanie przez cały dzień. Wiele firm sprzedających generatory może zaoferować dokładny pomiar ilości potrzebnej benzyny. Jeśli obawiasz się burzy, która może zabrać prąd, jest to doskonała strategia, aby zaopatrzyć się w zaliczki na gaz. Nie można być zbyt ostrożnym.

Powiem ci prawdę. Używanie generatora do obsługi elektrycznego podgrzewacza wody jest niebezpieczne, ale należy podejmować próby tylko wtedy, gdy nie masz żadnej opcji. Generator o mocy 11 000 W może prawdopodobnie zużywać do 20 galonów gazu każdego dnia. W wielu domach mądrze będzie przestać używać podgrzewaczy wody 24/7.

Różne waty generatorów do obsługi podgrzewacza wody

Istnieją dodatkowe waty generatora, których możesz użyć do uruchomienia podgrzewaczy wody; każdy ma swoją specyfikację. Poniższe trzy typy generatorów pomagają zrozumieć rozmiar generatora do podgrzewacza wody.

#1. 7500-watowy generator

Zwykle gospodarstwa domowe odniosą korzyści z generatora o mocy 7500 watów. Użytkownicy mogą obsługiwać większość urządzeń gospodarstwa domowego za pomocą takiego 7500-watowego generatora, składającego się z lodówki, podgrzewanego podgrzewacza wody, pompy wody, suszarki, oświetlenia i kuchenki mikrofalowej, w zależności od posiadanych urządzeń.

#2. Generator 5000 W

Generator o mocy 5000 watów może zasilać elektryczny system ciepłej wody, ale ważne jest, aby nie przekroczyć ogólnego limitu mocy generatora wynoszącego 5000 watów. Aby uruchomić elektryczny system ciepłej wody, będziesz potrzebować 4200 watów, ale do jego działania potrzebujesz 3000 watów.

#3. Generator 12000 W

Generatory te, których moc wynosi około 12 000 watów, często mogą utrzymać działanie domu bez przerywania pracy. Lampy, grzejniki, telewizory, zamrażarki, laptopy, podgrzewacze wody i wszystko, co podłącza się do gniazdka, będzie działać.

Koszt generatora do obsługi podgrzewacza wody

To nie jest tak tanie, jak wszystkie te proste generatory przeznaczone do użytku w urządzeniach energetycznych. Przenośny generator, który jest w stanie wyprodukować 45000 watów lub nawet więcej, da ci prawie 400 USD. Jeśli potrzebujesz potężnego generatora o mocy wyjściowej 12 000 watów lub większej, koszt może osiągnąć 3000 USD lub nawet więcej. Z drugiej strony ten artykuł może okazać się pomocny: jak długo działa podgrzewacz ciepłej wody.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, jakiej wielkości generator ma zasilać podgrzewacz wody. Omówiliśmy różne typy generatorów; powinieneś wybrać taki, który Twoim zdaniem może spełnić Twoje wymagania. Aby uzyskać więcej opcji, oto kolejny artykuł do przeczytania: jak przetestować termostat podgrzewacza wody i jak wyczyścić podgrzewacz wody bez zbiornika. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami.