Ile propanu zużywa piec? Pomocna metoda obliczania zużycia propanu!

Propan jest piękną alternatywą dla innych źródeł energii, ponieważ jest bezpieczny i opłacalny, ale ile propanu zużywa piec? Propan, podobnie jak zwykła energia elektryczna, może zasilać prawie wszystkie urządzenia gospodarstwa domowego.

Rozważając przejście z gazu ziemnego na propan, należy pamiętać o następujących kwestiach: cena, wykorzystanie, dostępność i użyteczność. To tylko kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę.

Ile propanu zużywa piec? Pomocna metoda obliczania zużycia propanu!

Musisz również wziąć pod uwagę, ile gazu potrzebujesz, aby Twoje urządzenia działały normalnie?

Typowy piec, który zużywa 35 galonów propanu rocznie, kosztuje 91 USD rocznie. Propan kosztuje około 2,60 dolara za galon na wolnym rynku; jednak rzeczywiste koszty mogą być wyższe lub niższe. Jeśli Twój piec jest używany regularnie, zużycie propanu może wynosić od 5 do 10 galonów miesięcznie.

Metoda obliczania zużycia propanu

Ile propanu zużywa piec? BTU to jednostki energii używane do obliczania zużycia gazu propanowego. W szczególności brytyjskie jednostki cieplne mierzą ilość energii potrzebnej do ogrzania lub schłodzenia jednego funta wody o jeden stopień Fahrenheita (BTU). Na przykład wypalenie standardowej 4-calowej zapałki do pełnej długości daje jeden BTU.

W zależności od rodzaju gotowania, kuchenki i kuchenki zużywają różne ilości energii. Zbadaj swoje praktyki kulinarne, a także liczbę karmionych osób. Ile czasu i wysiłku poświęcasz na przygotowywanie posiłków?

Urządzenie ma również wpływ na obliczenia. Starszy piec może być mniej wydajny niż nowszy, ponieważ zatrzymuje mniej ciepła lub inaczej rozprowadza ogień na palniku. Nowszy model może mieć lepsze utrzymywanie ciepła i/lub szybsze gotowanie i podgrzewanie.

Propan ma wydajność 91 500 BTU na galon na godzinę. Tak więc palnik gazowy, który spala 65 000 BTU na godzinę, zużywa od 5 do 10 galonów gazu miesięcznie. Wszystko zależy od efektywności energetycznej Twoich urządzeń. Aby uzyskać więcej informacji, dowiedz się, ile propanu zużywa kuchenka gazowa.

Czy propan jest drogim czy niedrogim paliwem?

Oczywiście kwota, którą płacisz, zależy od Twoich nawyków użytkowania. Więcej gotowania oznacza większe zużycie paliwa. Czy planujesz odgrzać resztki ze Święta Dziękczynienia lub upiec indyka?

Cena propanu za galon jest różna, ale zwykle wynosi około 2,60 USD. Piece i kuchenki zużywają średnio 35 galonów lub więcej wody rocznie i kosztują średnio 91 dolarów.

Aby otrzymać najdokładniejsze oszacowanie, zadzwoń do lokalnych dostawców i porównaj ceny od kilku różnych dostawców. Jeśli zrobisz to w ten sposób, otrzymasz największy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki. Na cenę może mieć wpływ dostępność zasobów, a także Twoja lokalizacja geograficzna. Gdybym był tobą, wiesz, ile gazu propanowego potrzebujesz, aby zatankować swój dom.

Porównanie gazu i elektryczności

Należy pamiętać, że przy porównywaniu mocy elektrycznej z propanem jednostki miary są różne. W przeciwieństwie do propanu, który jest mierzony w galonach, energia elektryczna jest mierzona w kWh (kilowatogodzinach). Równoważnik kilowatogodzin (kWh) propanu wynosi 27.

Propan traci ciepło z powodu gazów i niewykorzystanego paliwa, podczas gdy energia elektryczna zamienia się bezpośrednio w ciepło. Kuchenki elektryczne są bardziej popularne niż kuchenki na propan, chociaż kuchenki na propan są bardziej wydajne.

Jakie są preferencje ekspertów?

W zdecydowanej większości szefowie kuchni wolą kuchenki gazowe od kuchenek elektrycznych. Na palnikach elektrycznych garnki i patelnie nagrzewają się dłużej niż na kuchenkach gazowych. Szybkie i ciągłe właściwości grzewcze propanu sprawiają, że jest on idealny do kontroli temperatury. W rezultacie w porównaniu do kuchenek gazowych lub elektrycznych i piekarników temperatura jest mniej stabilna.

Która opcja jest droższa?

Propan kosztuje mniej niż połowę tego, co elektryczność, aby uruchomić praktycznie każdą elektronikę w Twoim domu. Według Departamentu Energii USA podgrzewacze wody na propan są o jedną trzecią tańsze niż elektryczne podgrzewacze wody.

Rodzaj propanu ma również tę zaletę, że szybko podgrzewa wodę. W ten sposób propan zapewnia różnorodne opcje, a także spokój. Ponadto ma tę zaletę, że jest niezawodnym źródłem paliwa awaryjnego. Jeśli prąd zgaśnie, generatory i urządzenia na propan sprawią, że będziesz się smażyć.

Niektórzy właściciele domów na obszarach wysokiego ryzyka włączają generator propanu w całym domu, jeśli dojdzie do klęski żywiołowej. Propan ma szerszy zakres zastosowań niż elektryczność, a ponadto jest bardziej opłacalny.

Jest powszechnie używany do zasilania kuchenki, piekarnika i ogrzewania w domach mobilnych i kamperach. Ze względu na swoją wszechstronność mogą żyć w odległych regionach bez elektryczności, a jednocześnie jeść i utrzymywać ciepło. Aby lepiej zrozumieć, dowiedz się, jaka jest najdroższa kuchenka gazowa.

Czy używanie propanu jest bezpieczne?

W porównaniu z gazem ziemnym propan jest znacznie bezpieczniejszy. Nie ma pozostałości, które mogłyby zaszkodzić ziemi lub otaczającej ją wodzie, ponieważ spala się czysto. O ile otaczające powietrze nie zostanie podgrzane do co najmniej 900 stopni Fahrenheita, nie zapali się.

Ponieważ propan podczas spalania wytwarza tlenek węgla, należy go używać wyłącznie na zewnątrz lub w dobrze wentylowanym miejscu. Zdobądź detektor tlenku węgla i umieść go w kuchni, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Umieść czujniki na ziemi lub w pobliżu podłogi, ponieważ śmiercionośny gaz opada, a nie unosi się jak dym.

To okładka!

Piec na propan może być najlepszą opcją, jeśli obliczysz, ile propanu zużywa piec. Jeśli dużo i regularnie gotujesz, propan może być dobrą inwestycją. Jej niskie roczne koszty eksploatacji przemawiają do wielu osób. Aby uzyskać więcej artykułów dotyczących pieców, możesz sprawdzić, jak wyregulować płomień na kuchence gazowej. Dziękuję za przeczytanie! Twój czas jest doceniany.