Jaki jest typowy rozmiar sofy i fotela dwuosobowego?

Większość mebli jest produkowana według konwencjonalnych środków. Omówimy najczęściej zadawane pytanie: jaki jest typowy rozmiar sofy i fotelika? Znając te typowe wymiary, rozmieszczenie mebli staje się bardziej dostępne.

Na przykład, gdy zobaczysz rozmiar sofy, możesz zacząć opracowywać projekt dla każdej przestrzeni. Zapewnia lepsze zrozumienie dopasowania komponentów. Te wymiary powinny być jedynie podstawowym odniesieniem.

Jaki jest typowy rozmiar sofy i fotela dwuosobowego?

Przed zakupem upewnij się, że zmierzysz przedmiot, aby sprawdzić, czy pasuje do Twojego pokoju. Styl, kolory lub tkanina mogą się znacznie różnić od innych kanap. Ponadto możesz się zastanawiać, czy większość kanap ma przybliżone wymiary.

Dotyczy to innych mebli w salonie, w tym stolików kawowych i stołów. Najpierw możesz zaplanować, ile sztuk potrzebujesz do pomieszczenia i umieścić odpowiednią przestrzeń. Wtedy będziesz w stanie zrozumieć, jak duża jest część.

Jaki jest typowy rozmiar sofy i fotela dwuosobowego?

Typowe wymiary sofy

Rozmiary sof mogą się różnić w zależności od rodzaju i stylu. Poniżej przechodzimy przez zwykłe rozmiary sofy i spektrum sofy. Jeśli chodzi o długość sofy, są kanapy od 70 do 96 cali.

Tradycyjne trzyosobowe sofy w standardzie mają długość 96 cali. Zwykle ma długość od 70 do 87 cali i ma 84 cale długości. Możesz jednak wybrać długą kanapę o długości od 87 do 100 cali.

W przypadku sof z odpowiednim miejscem do siedzenia lub wybierz wyjątkowo długą sofę, która ma ponad 100 cali. Standardowa głębokość sofy wynosi 35 cali, chociaż większość sof ma głębokość od 32 do 40 cali. Ponadto wysokość kanapy wynosi od 26 do 36 cali.

To jest od podłogi do tyłu sofy. Kanapy z niskimi naczyniami są nowoczesne, ale sofy z wysokimi naczyniami są zwykle cieńsze. Głębokość siedziska lub od przedniej krawędzi siedziska do tylnej części siedziska wynosi od 20 do 25 cali.

Dla osób o standardowym wzroście standardem są głębokości 21 i 22 cali. Ale te o mniejszej lub większej głębokości są bardziej odpowiednie. Wreszcie odległość od podłogi do szczytu kanapy może wynosić od 15 do 20 cali.

Standardowe rozmiary fotelików

Typowy dla małych, formalnych miejsc do siedzenia, dwuosobowa kanapa jest fantastycznym sposobem na wsunięcie się do mniejszej przestrzeni rozkładanej sofy. Wymiary fotelika wahają się od 52 do 72 cali. Może to być łatwe dla dwóch osób, ale nie pozwól, aby powstrzymało cię to przed próbą dopasowania się do większej liczby.

Zwykle cewka siedziska jest jedną lub dwiema odrębnymi cewkami, co zapewnia czystszą linię. Ponadto sofa może mieć stylowy wygląd, od tradycyjnego do nowoczesnego, co zapewnia dowolne miejsce na dostosowanie. Sofy miłosne lub małe sofy są przeznaczone do par siedzeń, które są krótsze niż zwykłe sofy.

Oprócz długości, wymiary fotelika są zbliżone do wymiarów kanapy i są określane przez twórców w ten sam sposób. Fotele dwuosobowe mają zwykle długość od 48 cali do 72 cali. I odwrotnie, nie ma fotelików miłosnych w zakresie od 52 do 66 cali; istnieje ograniczenie co do największego rozmiaru fotelika.

Jak zmierzyć przestrzeń dla sofy lub sofy

Zwróć uwagę na długość i szerokość swojego obszaru, aby poznać rozmiary sofy. Załóżmy na przykład, że twój pokój jest ogromny i ma wysokie sufity. W takim razie poszukaj kanapy oversize z wyższymi oparciami to fantastyczna opcja. To jedna rzecz do rozważenia, jeśli zadajesz sobie pytanie, jaki jest typowy rozmiar sofy i fotelika.

Otwarta przestrzeń uzupełnia sofę i sprawia, że ​​pomieszczenie wydaje się sporych rozmiarów i sporych rozmiarów. I odwrotnie, pomyśl o zakupie krótszej kanapy lub kompaktowego fotelika. Aby nie przytłoczył pokoju, jeśli masz mniej miejsca lub niższe pokłady.

Upewnij się, że zmierzyłeś również szerokość i wysokość wszystkich wejść i korytarzy. To tutaj możesz przewieźć swoją sofę do czasu jej dostarczenia. Następnie zdecyduj, gdzie zostanie umieszczona Twoja nowa sofa.

Pozostawić 30-centymetrowy spacer, aby zachować naturalny przepływ ruchu w obszarze przed kanapą. Jeśli zdecydujesz się dopasować swoją kanapę do stolika kawowego, upewnij się, że między dwoma meblami. Mieć co najmniej 12 do 18 cali między nimi.

Zrób szorstki prostokąt na podłodze, na której chcesz ustawić sofę za pomocą taśmy maskującej. Dopóki nie znasz ogólnie rozmiaru kanapy, perfekcja tutaj nie jest wymagana. Chcesz zapewnić szerokie wytyczne, a nie dokładny kontur sofy.

Gdy znajdziesz się w dobrej lokalizacji i będziesz zadowolony z rozmiaru prostokąta, zmierz jego szerokość i długość. Wykorzystaj te wymiary jako najwyższe wymiary kanapy dla Twojego obszaru zakupów. Robiąc zakupy, korzystaj z nich.

Zobacz kanapy, które pasują do tych wymiarów w przybliżeniu lub są nieco mniejsze. Możesz wybrać wysokość sofy – pamiętaj jednak, że musi zmieścić się pod oknami lub sąsiednimi pułkami. Miary drugorzędne, takie jak wysokość i głębokość siedziska, mają większe znaczenie dla komfortu niż umiejscowienie.

Wniosek

Jaki jest więc typowy rozmiar sofy i fotelika? Istnieje wiele czynników, które określają jego zwykły rozmiar. Ponieważ jednak są to tylko standardowe rozmiary, możesz znaleźć coś większego lub mniejszego niż te.