Jak zrównoważyć suszarkę? 5 niesamowitych sposobów!

Czy wiesz, jak zrównoważyć suszarkę? Cóż, jeśli jeszcze nie, to trafiłeś we właściwe miejsce. W porządku, możesz zrównoważyć suszarkę, wyrównując nóżki lub nogi suszarki. Następnie upewnij się, że podłoga, na której stawiasz suszarkę, jest gładka lub płaska i nie obciążaj pralki. Te wskazówki pomogą Ci zbalansować suszarkę.

Suszarka niewyważona nie wysusza skutecznie Twoich ubrań i generuje wiele dźwięków podczas cyklu. Dlatego należy zwracać uwagę na suszarkę, niezależnie od tego, czy jest wypoziomowana, czy nie. Zrównoważenie suszarki jest prostym zadaniem, a dzięki zrozumieniu tego artykułu możesz ręcznie naprawić suszarkę w domu.

Jak zrównoważyć suszarkę? 5 niesamowitych sposobów!

Tak, moi przyjaciele, to wszystko jest dokładne. Ale jeśli chcesz wszystko szczegółowo zrozumieć, koniecznie przeczytaj ten artykuł na końcu. Poniżej wymieniliśmy wszystkie wskazówki dotyczące wyważania suszarki. Przyjrzyjmy się bliżej, jak zrównoważyć suszarkę!

Sposoby zrównoważenia suszarki

Niezależnie od tego, czy mieszkasz we własnym domu, czy w mieszkaniu z suszarką i pralką, musisz pamiętać, że te maszyny elektryczne są zrównoważone. Ecorse, jeśli Twoja suszarka nie jest wypoziomowana, nie może działać poprawnie, a nie tylko, Twoja suszarka również ulega uszkodzeniom konstrukcyjnym lub elektrycznym. Suszarka równoważąca działa skutecznie od wielu lat. Z drugiej strony suszarka, która nie jest wyważona na podłodze, szybko uległa uszkodzeniu. Więc przestań myśleć więcej o tym, jak zrównoważyć suszarkę? Poniżej wymieniliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci zrównoważyć suszarkę, aby działała płynnie, bez hałasu. Sprawdźmy to!

#1. Sprawdź nóżki suszarki

Przed wyważeniem suszarki upewnij się, że odłączyłeś ją od gniazdka ściennego. Odsuń suszarkę od ściany w swoją stronę i sprawdź, czy nóżki lub nogi suszarki na dnie są wyważone, czy nie.

Następnie sprawdź, czy Twoja suszarka leży gładko na podłodze. Jeśli zauważysz, że suszarka nie jest wypoziomowana na podłodze, sprawdź nóżkę suszarki, aby zobaczyć, która część powoduje problem, a która jest dłuższa lub krótsza. Wymień uszkodzoną nóżkę na nową, nie zapomnij dokręcić nakrętek nóżki suszarki. Następnie ponownie sprawdź, czy suszarka stoi równo na podłodze. Pamiętaj, że wszystkie cztery nóżki suszarki są równo wypoziomowane na podłodze. Jeśli nóżki są wypoziomowane, upewnij się, że suszarka jest teraz wyważona.

#2. Użyj poziomu budowniczego, aby sprawdzić saldo

Jeśli nie masz pewności, czy nóżki suszarki są wypoziomowane, możesz sprawdzić równowagę za pomocą poziomicy budowlanej. Na górnym końcu suszarki umieść klasę. Sprawdź, czy wskazanie bąbelkowe jest równomiernie rozmieszczone w segmentach linii. Jeśli tak, upewnij się, że suszarka jest wyważona. Ale może nie. Będą musieli jeszcze bardziej dostosować ustawienia suszarki. Zbadaj stopy i delikatnie przesuń suszarkę na ziemię, aby sprawdzić, czy poziom budowniczego można dostosować, aby odzwierciedlić stabilną sytuację.

#3. Wyrównując podłogę

Twoja podłoga może być na tyle szorstka, że ​​wymaga przeniesienia maszyny. Przesuń to tylko kilka centymetrów w inny sposób, aby sprawdzić, czy gdzie indziej ziemia jest bardziej płaska. Alternatywnie możesz przenieść suszarkę (lub najprawdopodobniej pranie) do innego pomieszczenia w domu. Może to być pralnia lub gdzieś na dole. Szukaj czystego, świeżego miejsca lub miejsca, w którym podłoga lub podłoże wydają się być równe i gładkie. Zacznij od umieszczenia suszarki w tym miejscu i upewnienia się, że nogi są we właściwym miejscu. Jeśli wszystko wydaje się w porządku, przejdź do testu poziomu konstruktora, aby sprawdzić poziom zrównoważenia.

#4. Sprawdź wagę ładunku

Czasami suszarka staje się niewyważona, gdy wysycha ubrania o ogromnym ciężarze i pociąga za sobą maszynę. Ponieważ tylko cięższe, mokre ubrania wiją się w tę i z powrotem, suszarka może wędrować lub „pełzać” wokół jednego końca. Po prostu zmień ilość, usuwając część ubrań i pozwalając, aby pozostałe rzeczy całkowicie wyschły. Upewnij się, że suszarka jest załadowana i zapobiegaj jej przepełnieniu. Może to przeciążyć silnik i doprowadzić do niezrównoważenia suszarki, potencjalnie niszcząc wszystkie jej wnętrza, a zwłaszcza bęben. Oto średnia waga suszarki pralki.

#5. Sprawdź wilgotność

Suszarka czasami staje się niestabilna, jeśli marmur lub kamień na podłodze pękają lub są niestabilne z powodu wilgoci. Spójrz tylko na ziemię otaczającą suszarkę i pralkę, szczególnie jeśli pralka przepełniła się lub w wężu był nieszczelny. Dodatkowa woda może szkodzić środowisku i powodować problemy z równowagą suszarki i pralki.

To okładka!

Mieliśmy nadzieję, że czytanie tego artykułu to dla Ciebie po prostu frajda, a po jego przeczytaniu dowiesz się, jak zrównoważyć suszarkę? Powyższe wskazówki są proste, a zastosowanie tych metod do. To jest Twoja suszarka, a Twoje wyważenie może ją zrównoważyć. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami! Podziel się tym artykułem również ze znajomymi. Kliknij te linki, aby dowiedzieć się, jak zrównoważyć podkładkę i jak wypoziomować podkładkę.