Jaki jest rozmiar mojej sukni ślubnej: znajdź idealne dopasowanie

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki jest rozmiar mojej sukni ślubnej, rozważ wcześniej te dwa kroki. Panny młode mają tendencję do panikowania, ponieważ większość sklepów oferuje zbyt małe rozmiary sukien ślubnych.

Jednak wymiary tych sukni ślubnych nadal można zmienić i oczekuje się, że będziesz miała inny rozmiar dla nowożeńców niż ten, który zwykle otrzymujesz w przypadku innych ubrań. Aby uzyskać dodatkowe informacje, sprawdź, jak zmierzyć suknię ślubną po tym przeczytaniu.

Jaki jest rozmiar mojej sukni ślubnej: znajdź idealne dopasowanie

Jaki jest mój rozmiar sukni ślubnej: Przewodnik po rozmiarach dla nowożeńców

Krok 1. Poznaj swoje rozmiary

Niech ktoś pomoże Ci znaleźć idealny rozmiar sukni ślubnej, mierząc biust, talię i biodra przed pójściem do salonu ślubnego. Owiń te obszary taśmą mierniczą, ciasno, ale nie za ciasno, aby uciskała skórę.

Pamiętaj, że Twój biust jest najpełniejszą częścią klatki piersiowej, talia to obszar marszczenia, gdy zginasz się w bok, a biodra otaczają najpełniejszą część pośladków. Utrzymuj prostą postawę z nogami razem i niech ktoś zanotuje liczby.

A ponieważ mierzysz suknie ślubne, dobrze byłoby również wziąć wgłębienie na rąbek, aby wiedzieć, jak długo suknia będzie trwać. Umieść miarkę od podstawy szyi lub obojczyka do stóp lub zgodnie z wysokością, którą chcesz na sukienkę, zwłaszcza jeśli pokazujesz buty ślubne.

Krok 2. Porównaj z rozmiarami sukni w sklepie, aby zmienić suknię ślubną

Po zmierzeniu wymiarów biustu, talii i bioder możesz przynieść je do salonu ślubnego, aby porównać je z rozmiarami sukni ślubnych w sklepie. Projektanci i butiki różnią się wielkością, więc możesz mieć określony rozmiar w jednym sklepie, ale w innym „większy” lub „mniejszy”.

Poniżej przykład sukni ślubnej w rozmiarach od 2 do 8 używanych w niektórych salonach ślubnych. Ale niezależnie od tego, znajomość biustu, talii i bioder jest kluczowa, ponieważ możesz mieć różne rozmiary sukienek w każdym sklepie.

  • Rozmiar 2: biust-32,5 cala, talia-25,5 cala, biodra-35 ¾ cala
  • Rozmiar 4: biust-33,5 cala, talia-26,5 cala, biodra-36 ¾ cala
  • Rozmiar 6: biust-34,5 cala, talia-27,5 cala, biodra-37 ¾ cala
  • Rozmiar 8: biust 35,5 cala, talia-28,5 cala, biodra – 37 ¾ cala

Przechodząc przez wiele butików z sukniami ślubnymi, aby porównać suknie, odkryjesz również, które obszary ubioru zazwyczaj wymagają przeróbek, aby idealnie pasowały do ​​​​Twojej sylwetki. Pamiętaj, że normalne jest posiadanie innych proporcji niż „standardowa” sylwetka i nie panikuj ani nie czuj się źle, jeśli potrzebujesz przeróbek lub unikalnych rozmiarów swojej sukni ślubnej.

Czy suknie ślubne mają odpowiedni rozmiar?

Rozmiary sukien ślubnych różnią się od standardowych lub standardowych rozmiarów innych sukienek i typowo streetwearowych. Więc nawet jeśli na przykład zazwyczaj kupujesz sukienkę w rozmiarze 8, może się okazać, że suknia ślubna w rozmiarze 8 w sklepie jest dla Ciebie za mała.

Musisz zabrać ze sobą wymiary biustu, talii i bioder, aby porównać je z tabelą rozmiarów butiku. Sklep ma również eksperta, który pomoże Ci znaleźć idealny rozmiar i możesz skonsultować się z ich krawcową, aby dowiedzieć się, gdzie chcesz wprowadzić zmiany, przeróbki i modyfikacje sukni ślubnej.

Wskazówki, jak uzyskać idealnie dopasowaną suknię ślubną:

Nie stresuj się i nie martw, że nie znajdziesz swojego rozmiaru sukni ślubnej. Możesz zamiast tego zapamiętać te wskazówki, aby uniknąć bólu głowy podczas zakupów sukienek:

  • Zmierz biust, talię i biodra z pomocą znajomego, aby upewnić się, że taśma dobrze przylega do tych obszarów
  • Zapytaj o tabelę rozmiarów projektanta i porównaj, zwłaszcza przy zamówieniu online; w razie wątpliwości zamów większy rozmiar sukni ślubnej, ponieważ można go zmienić
  • Idealnie odwiedź sklep ślubny, aby wypróbować różne style i rozmiary sukien ślubnych z butiku; ktoś pomoże ci również z dopasowaniem i wymiarami, jeśli kupujesz sukienki osobiście

Przeczytaj o etykiecie zakupów sukni ślubnej, aby przygotować się do przymiarki.

Dlaczego rozmiary sukni ślubnych są tak małe?

Rozmiary sukien ślubnych są mniejsze niż standardowe, ponieważ suknie ślubne częściej są szyte na zamówienie. Ponadto, ponieważ suknie ślubne szyte są na zamówienie, oferowane w sklepach rozmiary nie są tak liczne i bardziej ograniczone, jak ubrania gotowe do noszenia w rozmiarach inkluzyjnych.

Nie ma również standardowych ani ustalonych zasad dotyczących rozmiarów ślubnych. Jeden sklep może oferować różne wymiary dla określonego rozmiaru, więc nie możesz używać jednego sklepu jako punktu odniesienia podczas zakupów sukni ślubnych.

I na koniec zastanów się, jak każdy sklep lub projektant tworzy swoje suknie ślubne. Jeśli marka jest znana z masowej produkcji, możesz znaleźć więcej opcji rozmiarów niż sklepy, które produkują tylko niestandardowe sukienki.

Co to jest suknia ślubna w rozmiarze dzielonym?

Niektóre sklepy ślubne i projektanci oferują za opłatą tak zwany „podział rozmiaru”. Na przykład możesz dopasować rozmiar 6 na podstawie ich tabeli, ale biodra byłyby za duże dla twojego typu ciała.

Nazywa się to podzielonym rozmiarem, ponieważ sklep zaoferuje modyfikacje dla tego obszaru, więc idealnie pasujesz do rozmiaru 6.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedziałeś się, jaki jest mój rozmiar sukni ślubnej, pobierając najpierw wymiary swojego biustu, talii i bioder.

Następnie porównaj je z tabelą rozmiarów każdego projektanta i sklepu ślubnego. Możesz również zamówić nieco większą suknię ślubną do przeróbek.