Zainstaluj krzesło obrotowe w swoim samochodzie za pomocą tych prostych kroków

Jeśli jesteś kierowcą, wiesz, jak ważne jest dbanie o swój pojazd. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest zainstalowanie krzesła obrotowego na tylnym siedzeniu samochodu.

Dzięki temu pasażerowie siedzący na tylnym siedzeniu mogą się obracać i patrzeć przez okno przez długi czas bez znudzenia lub zmęczenia. Wykonaj poniższe proste czynności, aby zainstalować je w swoim pojeździe!

Zainstaluj krzesło obrotowe w swoim samochodzie za pomocą tych prostych kroków

Kroki, jak zainstalować krzesło obrotowe w samochodzie

Krok 1. Najpierw zlokalizuj zaczep pasa bezpieczeństwa w pojeździe. Znajdują się one zwykle po obu stronach podstawy ławki na tylnym siedzeniu, a czasem pod nią, ukryte na poziomie podłogi

Krok 2. Usuń jedną śrubę z tego miejsca i zainstaluj hak oczkowy w tym otworze

Krok 3. Przełóż pasek przez otwory wspornika krzesła obrotowego do zaczepu na oko

Krok 4. Przymocuj drugi koniec tego paska do śruby na podłodze samochodu, w pobliżu miejsca, w którym go wyjąłeś. Dzięki temu krzesło obrotowe nie będzie się poruszać, gdy ktoś na nim siedzi.

Jak działa siedzenie obrotowe?

Obrotowe siedzenie zazwyczaj obraca się o 360 stopni w jednym lub drugim kierunku, dzięki czemu siedząca na nim osoba ma niezakłócony widok na to, co dzieje się za nimi.

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie mogą zdecydować się na zakup i instalację tego typu krzesła: na przykład mogą z niecierpliwością oczekiwać oglądania filmów podczas jazdy bez konieczności wielokrotnego odwracania głowy; ktoś, kto jest niski, może nie chcieć, aby jego stopy zwisały zbyt wysoko nad ziemią, gdy siedzi z przodu; niektórzy wolą, jak łatwo można dostosować miejsca na konferencjach lub spotkaniach; inni lubią, jak solidne wydaje się siedzisko obrotowe w porównaniu z jego chwiejnym odpowiednikiem.

Obecnie dostępne są dwa rodzaje krętlików: wersje z płaskim oparciem, które w ogóle nie mają podparcia pleców, oraz typ zwykle spotykany w krzesłach biurowych, który zapewnia niewielkie podparcie odcinka lędźwiowego.

Kroki czyszczenia fotela obrotowego w samochodzie

Zdejmij pokrowiec i odsuń go.

Odkurz lub wyszczotkuj większe kawałki, które są luźne, takie jak brud, włosy, kłaczki itp. Zalecamy również użycie do tego procesu sprężonego powietrza, aby przypadkowo nie zatrzeć go ręką i nie rozmazać brudu.

Rozpyl roztwór czyszczący na szmatkę lub gąbkę, jeśli wolisz, i zetrzyj kurz, który mógł nagromadzić się na powierzchni siedzenia (zwykle tam, gdzie opiera się plecy).

Jeśli używasz wody, najpierw użyj jakiegoś środka czyszczącego przed wytarciem.

Czy jakieś nowe samochody mają siedzenia obrotowe?

Możesz być rozczarowany, jeśli założysz, że Twój nowy samochód ma siedzenie obrotowe. Większość z nich nie ma tej opcji, ponieważ są zaprojektowane tak, aby oferować kierowcy otwarte i przestronne wnętrze, a nie przede wszystkim jako centra rozrywki.

Jak dbać o krzesło obrotowe do samochodu

Regularnie czyść krzesło obrotowe — Potrzeby związane z czyszczeniem różnią się w zależności od zastosowania, ale regularne czyszczenie jest ważne podczas korzystania z dowolnego typu siedziska obrotowego, ponieważ może gromadzić się tłuszcz i ułatwiać jego przesuwanie. Jeśli na materiale został rozlany makijaż, wyczyść go od razu, ponieważ nawet jeśli nie zauważysz, może to doprowadzić do poplamienia.

Chroń krzesło obrotowe – jeśli chcesz utrzymać obrotowe siedzenie samochodu w doskonałym stanie, upewnij się, że jest ono przez cały czas chronione za pomocą pokrowca ochronnego lub poszewki na poduszkę, aby nie dochodziło do wypadków, takich jak rozlane jedzenie lub rozlane napoje.

Pomoże to również chronić go przed zanieczyszczeniami i innymi rodzajami cząstek, które można znaleźć w większości pojazdów. Czyszczenie tego typu substancji może skończyć się uszkodzeniem krzesła, ponieważ przywierają do jego powierzchni, a nie po prostu łatwo odpadają, jak w przypadku twardych powierzchni, takich jak drewniane podłogi.

Jak złożyć krzesło obrotowe?

Poluzuj śruby na krześle za pomocą klucza grzechotkowego. Umieść ręce między siedzeniem a oparciem, aby je rozsunąć. Włóż jedno z ramion do szczeliny, a następnie dokręć je za pomocą dwóch nakrętek jako dźwigni do dokręcenia obu stron jednocześnie

Co to jest krzesło obrotowe?

Krzesło obrotowe to łatwy sposób na ruch bez poświęcania komfortu. Możesz obracać się dookoła, po prostu obracając biodra lub możesz użyć pedałów nożnych, które kontrolują, jak daleko od środka chcesz się obracać, siedząc nieruchomo.

Ten rodzaj mebli ogromnie pomógł ludziom cierpiącym na artretyzm, ponieważ mogą wygodnie siedzieć bez żadnych punktów nacisku na ciele, tak jak niektóre tradycyjne krzesła mogą powodować ze względu na ich pochylenie.

Krzesło obrotowe może być również świetne dla każdego, kto ma problemy z wstawaniem i schodzeniem na ziemię, jak dzieci lub osoby starsze, ponieważ pozwala im uzyskać pozycję stojącą z siedzenia bez konieczności używania nadmiernej siły.

Być może widziałeś te krzesła w wielu miejscach publicznych, takich jak poczekalnie, w których nie ma innych miejsc do siedzenia, ale nie uznasz ich za zbyt wygodne ze względu na to, jak duży stres odczuwa twój tył, gdy próbujesz usiąść z podpartym tylko dolnym obszarem przy krześle.

Ten rodzaj krzesła najczęściej znajduje się w domowych biurach lub w bibliotekach, które mają wiele półek na książki, które wymagają przechowywania, a jednocześnie dają komuś wystarczająco dużo miejsca na inne rzeczy.