Jaki jest najlepszy materac na bezdech senny: Top 5?

Ci, którzy chcą wiedzieć, jaki jest najlepszy materac na bezdech senny, mogą sprawdzić te pięć modeli. Omówimy, dlaczego każdy z nich przyniesie korzyści osobom z bezdechem sennym. Omówimy również, jak wygodnie spać z tym stanem.

Mówiąc o komfortowym śnie, napisaliśmy osobny poradnik dotyczący wyboru najlepszego materaca dla Twojej sylwetki. Proszę o szybkie przeczytanie, ponieważ może to również pomóc w poprawie twojego doświadczenia.

Jaki jest najlepszy materac na bezdech senny: Top 5?

Jaki jest najlepszy materac na bezdech senny, jaki możesz kupić?

Amerisleep AS2

Amerisleep AS2 jest jednym z najlepszych materacy dla osób otyłych, ale może być również Twoim kolejnym wyborem, jeśli cierpisz na bezdech senny. Dzieje się tak, ponieważ jest to średnio twarde łóżko, które utrzyma cię w neutralnej pozycji. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest zbyt głębokie zanurzenie się w łóżku, co może pogorszyć objawy bezdechu sennego.

Kolejnym powodem, dla którego warto wziąć pod uwagę materac Amerisleep AS2, jest to, że jest to łóżko piankowe wykonane z materiałów z certyfikatem CertiPUR-US. W rezultacie nie ryzykujesz rozwoju podrażnień dróg oddechowych, które mogą być bardziej szkodliwe, jeśli masz problemy, takie jak bezdech senny. A co najlepsze, Amerisleep oferuje 20-letnią gwarancję na ten materac, dzięki czemu możesz czuć się bezpiecznie dzięki jego trwałości i wsparciu na dłuższą metę.

Helix Midnight

Jeśli jesteś fanem materacy Helix, Helix Midnight będzie fantastycznym łóżkiem, które ułatwi Ci spanie z bezdechem sennym. Jest również średnio twardy, aby zapewnić wsparcie i unikać przebywania w pozycji, która utrudni oddychanie. A jeśli jesteś śpiącym na boku, Helix Midnight będzie idealny do odciążenia punktów nacisku.

A co z jego trwałością i jakością? Materace dla osób z bezdechem sennym nie powinny tracić swojej struktury. Helix Midnight wykorzystuje system cewek z indywidualnymi kieszeniami, który nie tylko zwiększa siłę, ale także podparcie lędźwiowe.

Zenhaven

Osoby z bezdechem sennym muszą używać hipoalergicznego materaca, ponieważ te, które powodują podrażnienia, mogą powodować problemy z oddychaniem. A jeśli chcesz czegoś, co jest również przyjazne dla środowiska, dlaczego nie kupić materaca Saatva Zenhaven? Jest to nawet jedna z najlepszych marek materacy lateksowych.

Saatva szczyci się zaprojektowaniem tego łóżka w 100% z lateksu, wykonanego z naturalnych i nietoksycznych materiałów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nie będziesz narażony na działanie chemikaliów, które mogą wpływać na jakość powietrza w pomieszczeniach. A jeśli interesuje Cię wsparcie, lateksowy materac Zenhaven jest delikatny w dotyku i zapewnia 5-strefową powierzchnię spania.

Fioletowy

Materace hybrydowe będą najlepsze dla osób śpiących z bezdechem sennym, ponieważ pianka odciąży ucisk bez utraty idealnego podparcia, dzięki systemowi zwojów. A jednym z niedrogich łóżek, które można uzyskać dzięki tej funkcji, jest Purple Hybrid. Ponadto dzięki temu hybrydowemu łóżku oddychanie powinno być łatwiejsze, ponieważ zwoje i hiperelastyczny materiał nie zatopiłyby Cię głęboko.

Może ci się również spodobać to, że to łóżko hybrydowe jest kompatybilne z regulowaną podstawą marki. Możliwość kontrolowania kąta nachylenia łóżka może pomóc w odpowiednim uniesieniu głowy i znalezieniu idealnej pozycji. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, czym jest materac Purple w naszym oddzielnym szczegółowym przewodniku, aby uzyskać więcej informacji na temat jego ogólnej konstrukcji.

Layla

Jeśli wolisz zakupy online, Layla należy do najlepszych internetowych marek materacy. I bardziej niż łóżka piankowe, możesz docenić ich hybrydowy materac, który sprawi, że spanie z bezdechem sennym będzie wygodniejsze. Jest idealny nawet dla osób cierpiących na bezdech senny, które dzielą łóżko.

Layla Hybrid nie sprawi, że ruch będzie zauważalny i nie będzie przeszkadzał Tobie lub Twojemu partnerowi, gdy druga osoba się porusza. Dzięki wielostrefowej piance z pamięcią możesz również zachować wyprostowaną pozycję do spania bez ryzyka bólu ciała. A dzięki miedzianemu materiałowi potencjalne zapachy bakterii nigdy nie będą problemem.

Czy niektóre materace pomagają w bezdechu sennym?

Niektóre materace mogą pomóc w bezdechu sennym, ale pamiętaj, że Twój materac nie służy jako lekarstwo na to zaburzenie snu. Jednak odpowiedni materac złagodzi objawy, takie jak problemy z oddychaniem spowodowane obturacyjnym bezdechem sennym. Bezdech senny może również powodować bezsenność, więc chcesz, aby Twoje łóżko zapewniało Ci wsparcie i wygodę, zapewniając nieprzerwany sen.

W jaki sposób materac pomaga w bezdechu sennym?

  • Materac podtrzymujący, który nie zwisa i ma średnią twardość, utrzyma górną część ciała śpiącego uniesioną, aby zapobiec pogorszeniu uczucia zatkania
  • Korzystanie z materaca, który zmniejsza nacisk na ciało, zapobiegnie również dalszemu obciążeniu pleców, które wpływa na pozycję podczas snu
  • Zapewnienie, że Twoje łóżko jest hipoalergiczne, będzie korzystne w przypadku bezdechu sennego, ponieważ nie będzie potencjalnie podrażniać układu oddechowego
  • Wygodne łóżko pomoże śpiącemu z bezdechem sennym szybko i konsekwentnie zasnąć
  • Ponieważ ryzyko bezdechu sennego jest wyższe u osób otyłych, odpowiedni materac zaprojektowany dla tych cięższych osób znacznie skutecznie utrzyma ich neutralny kręgosłup
  • Wniosek

    I to wszystko! Podsumowując, jaki jest najlepszy materac na bezdech senny, możesz wybrać modele Amerisleep, Helix, Saatva, Purple i Layla. Wspomnieliśmy również, że średnio twarde, ale zmniejszające nacisk łóżko przyniesie korzyści osobom z bezdechem sennym, ponieważ ich głowy będą uniesione.

    I oczywiście nie zapomnij wybrać materacy hipoalergicznych, aby uniknąć pogorszenia się problemów z oddychaniem. Pamiętaj, aby skonsultować się również z lekarzem i sprawdzić opinie o każdym modelu materaca.