Jak usunąć pleśń z rurki laktatora: 4 proste kroki

Pierwszym krokiem do usunięcia pleśni z drenów laktatora jest odłączenie elementów wyposażenia. Stamtąd będziesz musiał czyścić części indywidualnie.

Rurki laktacyjne i wzrost pleśni

Laktatory mają dwa rodzaje. Jeden jest zamknięty lub zapieczętowany; druga jest otwarta lub nieuszczelniona.

Jak usunąć pleśń z rurki laktatora: 4 proste kroki

Jedyna różnica polega na tym, że szczelny laktator ma zabezpieczenie przed przepływem zwrotnym, które służy jako bariera. Jeśli używasz laktatora z zamkniętym systemem, prawdopodobieństwo kontaktu z pleśnią jest mniejsze.

Jeśli jednak korzystasz z systemu otwartego, możesz napotkać wilgoć lub kondensację mleka. Kondensacja tych substancji prowadzi następnie do rozwoju pleśni.

Rozwój pleśni w laktatorze jest niebezpieczny dla dziecka, ponieważ mleko matki zostanie zanieczyszczone. Jak wiemy, pleśń ma kilka niekorzystnych skutków zdrowotnych, a dzieci są na nią szczególnie narażone.

Główną przyczyną rozwoju pleśni w przewodach laktatora jest wilgoć. Dlatego najlepiej byłoby usunąć wilgoć z rurki, zanim doprowadzi to do wzrostu przerażających grzybów.

Wskazówka dotycząca usuwania kondensatu z rurki laktatora

Ponieważ kondensacja jest główną przyczyną rozwoju pleśni w przewodach laktatora, musisz wiedzieć, jak ją usunąć, aby zapobiec pleśni. Oto wskazówka, jak usunąć kondensację z przewodów.

Zamiast wkładać go do sterylizatora i ryzykować zamoczeniem, wyjmij wężyk z laktatora. Następnie weź puszkę ze sprężonym powietrzem, która jest zwykle używana do klawiatur.

Następnie włóż go do rurki i przepuść powietrze z puszki przez rurkę. Otóż ​​to; usunąłeś skroploną wodę z drenu laktatora.

Usuwanie pleśni z rurki laktatora

Krok 1. Najpierw wyłącz laktator i odłącz go. Następnie wyjmij części i wyczyść je pojedynczo.

Oddziel rurkę od pojemnika, kołnierza i lejka. Odłącz wężyk laktatora od urządzenia.

Upewnij się, że nie skręcasz i nie niszczysz rurki podczas jej odłączania.

Krok 2. Następnie wypłucz przewód laktatora za pomocą czystej wody pitnej. Zalecamy używanie mydła do usuwania mleka matki, aby usunąć uporczywe zabrudzenia.

Po użyciu mydła ponownie wypłucz wężyk.

Krok 3. Po umyciu wężyków wysterylizuj je za pomocą alkoholu do wycierania. To usunęłoby pozostałości.

Oceń wytrzymałość rurki i jeśli jest wystarczająco gruba, pozostaw ją w gorącej wodzie, aby zabić pleśń. Jeśli potrzebujesz dowodu na to, że pleśń umiera w określonej temperaturze, oto artykuł mówiący o temperaturze, w której pleśń umiera.

Krok 4. Po usunięciu pleśni należy osuszyć przewody przed ponownym zamontowaniem ich na sprzęcie. Nawet niewielka ilość wilgoci może spowodować osadzanie się zarodników pleśni na rurce.

Istnieje kilka sposobów suszenia rurek. Możesz go powiesić do wyschnięcia.

Alternatywą jest zainstalowanie wężyka na laktatorze bez mocowania drugiego końca wężyka do lejka.

Następnie włącz laktator. Powietrze przepłynie przez rurki, co wysuszy element.

Możesz również skorzystać z udostępnionej powyżej wskazówki dotyczącej używania sprężonego powietrza.

Wskazówki dotyczące zapobiegania pleśni z przewodów laktatora

1. Wybierz laktator z barierą

Wybierz sprzęt, który lepiej chroni Twoje dziecko przed kontaktem z pleśnią. Aby dowiedzieć się więcej o spożyciu pleśni, oto artykuł opisujący, co dzieje się, gdy ktoś pije pleśń.

2. Wyczyść po użyciu

Po użyciu laktatorów należy naturalnie wyczyścić wszystkie części, które mają kontakt z mlekiem matki. Składniki również należy dokładnie wysuszyć.

Części, które należy czyścić, to zawory, butelki, nakładki na piersi, przewody i kołnierze. Umyj je mydłem do naczyń i spłucz gorącą wodą.

Możesz suszyć je na stojaku z papierowym ręcznikiem, ale możesz zdecydować się na użycie zmywarki, o ile ma ona cykl suszenia. Nie używaj ręczników, ponieważ mogą zawierać bakterie.

Pleśnia w mleku matki: co dalej?

Najpierw poinformuj opiekuna dziecka, zwłaszcza jeśli pił mleko. Wcześniak jest szczególnie podatny na pleśń, więc jest to trudna sytuacja.

Wyrób sobie nawyk sprawdzania przechowywanego mleka matki przed karmieniem dziecka. Jeśli mleko zawiera jakikolwiek obcy materiał, wyrzuć je.

Następnie przejdź do sedna sprawy, w jaki sposób mleko z piersi nabyło pleśni. Jeśli umyłeś laktator trzy dni temu, pamiętaj, że całe mleko wypompowane w ciągu ostatnich trzech dni zostało zanieczyszczone.

Następnie zastanów się, co możesz w międzyczasie dać swojemu potomstwu. Rozważ poszukanie hipoalergicznej mieszanki lub mleka od dawczyń.

Możesz również zapytać swojego lekarza o te obawy. Mogą nawet doprowadzić Cię do niektórych konsultantów laktacyjnych lub specjalistów medycznych.

Wniosek

Wiedza o tym, jak usunąć pleśń z rurek laktatora, uchroniłaby Cię przed podróżami do szpitala z powodu przypadkowego połknięcia pleśni. Wszystko, co wiąże się z pleśnią, powinno być traktowane z pośpiechem, aby nie prowadziło to do drastycznych konsekwencji.

Mamy nadzieję, że ten artykuł o pleśni od laktatora był pouczający.