Jaki jest najcieplejszy koc oprócz elektrycznego?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jaki jest najcieplejszy koc, byłaby to wełna, a następnie polar. W tym artykule porozmawiamy o czterech najcieplejszych kocach, które możesz zaopatrzyć przed zimą. I nie, ta lista nie zawiera koca elektrycznego.

Koc elektryczny byłby wyraźnym zwycięzcą, ponieważ wykorzystuje cewki do wytwarzania ciepła. Jednak niektóre materiały lepiej zatrzymują ciepło i stanowią świetny wybór dla osób, które nie lubią koców elektrycznych. Podczas gdy koce elektryczne mają niskie zużycie energii elektrycznej, dlaczego nie ogrzać się bez potrzeby korzystania z gniazdka?

Jaki jest najcieplejszy koc? (Odpowiedź, jeśli nie lubisz elektrycznych)

Najcieplejszy koc to wełna, następnie polar, puch i bawełna. Ogólna konstrukcja koca przyczynia się do jego skuteczności w izolacji, ale na pierwszym miejscu znajdują się materiały puszyste, ponieważ ich włókna skuteczniej zatrzymują ciepło. Wygoda jest również zmienna dla każdego użytkownika, więc tak możesz wybrać najcieplejszy koc spośród najcieplejszych materiałów:

1. Wełna

Koce wykonane z wełny merino lub alpaki gwarantują ciepło. Pamiętaj, że są to naturalne włókna pozyskiwane od zwierząt, które wytrzymują ekstremalne temperatury. Dodatkowo wełna odprowadza wilgoć z ciała, dzięki czemu koce wełniane jeszcze skuteczniej regulują temperaturę.

Ale dlaczego włókna naturalne są bardziej skuteczne niż włókna syntetyczne w kocach poliestrowych, akrylowych i nylonowych? Koce syntetyczne mają płaskie włókna, podczas gdy włókna naturalne, takie jak wełna, są kręcone. Dlatego ciepłe powietrze łatwo zostaje uwięzione w powstałych kieszeniach powietrznych włókien i kępek.

2. Polar

Chociaż koce z polaru są syntetyczne, są zaprojektowane tak, aby naśladować naturalną wełnę i możesz je szybko zmiękczyć, jeśli masz już długi czas. Polar jest puszysty i skutecznie izoluje dzięki temu, jak jest tkany i jak szybko schnie, gdy jest mokry. Ciepło jest uwięzione w kieszeniach powietrznych, podobnie jak kręcone włókna wełny zapewniają ciepło.

Zwróć uwagę, że istnieją również różne rodzaje tkanin polarowych. Możesz dostać coś z polaru poliestrowego, jeśli chcesz najcieplejszy koc, ponieważ jest dwustronny. Powierzchnia jest jeszcze bardziej puszysta, ponieważ niektóre tkaniny wysokiej jakości są cieplejsze niż wełna.

3. W dół

Koce puchowe są uważane za najcieplejsze, ponieważ izolują tak samo jak kocyk puchowy. Przestrzenie między kępami pozwalają na zagnieżdżenie się ciepłego powietrza i powrót po całym ciele. Jednak jeśli chcesz mieć najcieplejszy koc, potrzebujesz większego skupiska puchu z dojrzałych ptaków, ponieważ niski współczynnik wypełnienia oznacza, że ​​nie będzie on tak izolujący.

Jaka jest siła wypełnienia w kocach puchowych? Wypełnienie to objętość jednej uncji puchu. Jeśli uzyskasz wysoką moc wypełnienia, koc będzie lekki, ale nadal bardzo skuteczny w utrzymywaniu ciepła.

4. Bawełna

Najcieplejszy koc wykonany z wełny i włókien naturalnych nie jest najlżejszym materiałem. Jednak koce bawełniane są nadal doskonałe do izolacji, a jednocześnie są lekkie i miękkie. Niektórzy wolą koce bawełniane, ponieważ występują w różnych kolorach i wzorach oraz są stosunkowo łatwe w utrzymaniu w zakresie prania.

Co więcej, koce bawełniane są wszechstronne do użytku przez cały rok. Możesz użyć go w letni wieczór lub dodać jako warstwę ogrzewczą w mroźne zimowe miesiące. Bawełna jest również łatwym materiałem do noszenia w podróży.

Który rodzaj koca jest najlepszy na zimę?

Puszyste i pluszowe koce, takie jak wełna, polar i Sherpa, byłyby najlepsze na zimę i ciężkie zimowe miesiące. Posiadają świetne właściwości izolujące, gdzie ciepłe powietrze będzie krążyć na twoim ciele. Ponadto niektóre włókna odprowadzają wilgoć, co dodatkowo pomaga w regulacji temperatury.

Oprócz pluszowych materiałów na zimę możesz również użyć kołdry obciążeniowej. Możesz zdecydować się na obciążone koce flanelowe, polarowe, bawełniane, bambusowe, a nawet poliestrowe, które skutecznie wytwarzają i zatrzymują ciepło. A jeśli chcesz, możesz dowiedzieć się, jak zrobić koc obciążeniowy z wyjmowanymi ciężarkami do regulacji przez cały rok.

Jaki jest najcieplejszy koc na kemping?

Na kemping możesz zabrać wełniany koc wojskowy, jeśli chcesz najcieplejszy koc. Po pierwsze, jest wykonany z wełny, która ma kręcone włókna, które skutecznie zatrzymują ciepło. Po drugie, jest klasy wojskowej, co oznacza, że ​​może wytrzymać trudne warunki, a wełniany koc wojskowy można nawet stosunkowo łatwo prać.

Jaka tkanina jest najcieplejsza?

Najcieplejszym materiałem, który możesz wziąć pod uwagę wybierając koc na zimę, jest wełna. Jest popularny nawet w płaszczach zimowych. Dodatkowo warto wspomnieć o innych ciepłych materiałach, takich jak flanela, kaszmir, sztruks, bawełna, moher, konopie, nylon i sztuczne futro.

Dlaczego koce Sherpa są tak ciepłe?

Kolejnym syntetycznym materiałem, który warto nazwać najcieplejszym kocem, jest koc Sherpa. To, co sprawia, że ​​koc Sherpa jest ciepły, to fakt, że materiał ma puszystą podszewkę i gładką stronę. Boki razem tworzą skuteczną izolację.

Wniosek

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się do zimy, czy pakujesz torbę na kemping, musisz upewnić się, że masz najlepszy koc, który zapewni ciepło. Ale jaki jest najcieplejszy koc? Wyraźnym zwycięzcą jest wełna ze względu na kieszenie powietrzne we włóknach, które zatrzymują ciepło, ale można również kupić koc Sherpa lub produkt z polaru, puchu lub bawełny.