Co to jest koc bezpieczeństwa? Dobry i zły

Odpowiedź na pytanie, czym jest koc ochronny, jest taka, że ​​jest to przedmiot, który daje poczucie ulgi dzieciom. Być może to ulubiony kocyk Twojego dziecka, do którego dziecko się przyzwyczaiło. To kocyk, który Twoje dziecko trzyma blisko, gdy czuje się niespokojne lub przytłoczone.

Ale czy dzieci nie powinny rezygnować z kocyków w młodym wieku? Porozmawiamy o najlepszym czasie na wprowadzenie koca zabezpieczającego i potencjalnych wadach. Ogólnie rzecz biorąc, ten artykuł zawiera wszystko, co rodzice muszą wiedzieć o kocach bezpieczeństwa.

Co to jest koc bezpieczeństwa? Dobry i zły

Co to jest koc bezpieczeństwa: wszystko, co musisz wiedzieć

Koc bezpieczeństwa to rodzaj przedmiotu komfortu w postaci koca. Większość dzieci woli znaleźć komfort w kocu niż w pluszowym zwierzęciu i uważa to za istotną część swojego dzieciństwa. Często z nim śpią i przynoszą koc wszędzie ze względu na spokój, jaki zapewnia.

Nic dziwnego, że Twoje dziecko nazwie swój ulubiony kocyk, a posiadanie go w pobliżu zapewni dobry sen. Ale dlaczego dzieci cenią swoje koce bezpieczeństwa? Warto zauważyć, że Twoje dziecko w końcu rozwija lęk separacyjny w miarę dorastania.

Koc w codziennej rutynie zapewnia im komfort, stąd przywiązanie. To świetny sposób, aby pomóc dzieciom dostosować się do nowych nawyków i rozwinąć niezależność od rodziców. Ale czy możesz użyć dowolnego koca jako koca zabezpieczającego dla swojego dziecka?

Jak znaleźć najlepszy koc ochronny dla swojego dziecka

Ogólnie rzecz biorąc, możesz użyć dowolnego koca jako koca zabezpieczającego, o ile bierzesz pod uwagę rozmiar i materiał. Rozmiar nie powinien być zbyt duży, aby trudno było go nosić i prać w razie potrzeby. Z drugiej strony materiał powinien być kojący dla skóry i oddychający do przytulania.

Dobry rozmiar koca ochronnego to 10 na 10 cali lub 12 na 12 cali. Następnie sprawdź, czy kocyk jest hipoalergiczny i nie zawiera żadnych części, które dziecko może usunąć. I wreszcie, powinien być wystarczająco trwały, aby wytrzymać codzienne noszenie i regularne czyszczenie, aby Twoje dziecko mogło go nosić dłużej.

Kiedy należy wprowadzić koc bezpieczeństwa?

Zapewne znasz wytyczne dotyczące prawidłowego wprowadzania kocyków dla małych dzieci. Aby odświeżyć umysł, koc lub inny przedmiot należy wprowadzać do miejsca do spania tylko wtedy, gdy dziecko ma więcej niż 12 miesięcy, a najlepiej, gdy ma 18 miesięcy.

Jednak Twoje dziecko nie musi czekać tak długo, aby otrzymać koc bezpieczeństwa. Chociaż nie możesz zostawiać koca w sypialni, możesz podać koc bezpieczeństwa dziecku w wieku trzech miesięcy. Możesz nosić go na ramieniu za każdym razem, gdy nosisz lub przytulasz dziecko, aby kojarzyło się z komfortem.

Czy koce zabezpieczające są złe?

Koce ochronne mają więcej zalet niż wad, ale powinieneś również wiedzieć, dlaczego może to być coś złego. Chcesz, aby koc był obiektem przejściowym w kierunku niezależności, a nie odwrotnie. Nie powinno to pomagać dziecku uspokoić się, ukrywając lub odrzucając jego prawdziwe emocje w tej chwili.

Niektórzy rodzice odczuwają również stres, gdy dziecko zbytnio przywiązuje się do koca. Jeśli zostanie uszkodzony, wymieniony lub zgubiony, dziecko może czuć się zbyt negatywnie. Jednak badania wykazały, że poczucie bezpieczeństwa, jakie dają dzieciom takie przedmioty, zachęca je do głębszego odkrywania i podejmowania ryzyka.

Czy powinieneś zabrać koc bezpieczeństwa?

Badania wykazały korzyści płynące z posiadania wygodnego przedmiotu i może pomóc dzieciom poczuć się mniej nieśmiałe. Kluczem do uzyskania korzyści, a nie wad, jest poznanie odpowiedniego czasu na odzwyczajenie dziecka od koca ochronnego. Po pierwsze pamiętaj, aby nie zawstydzać ani nie karać dziecka za uzależnienie od kocyka.

Zamiast tego zaplanuj czas odstawiania ich od koca, kiedy nie zachodzą żadne duże zmiany. Chcesz również nagradzać i chwalić swoje dziecko, gdy zechce je zwrócić. Nie ma określonego czasu, kiedy musisz zdjąć koc zabezpieczający, ale musisz to zrobić, zanim koc stanie się problemem bardziej niż czymś, co motywuje dziecko do samodzielności.

Czy to normalne, że dorośli mają koce bezpieczeństwa?

Czy jesteś dorosły, ale masz koc bezpieczeństwa? Nauka wykazała, że ​​jest to całkowicie normalne! Nie wstydź się, jeśli znajdziesz wygodę przytulając się do koca. Być może ma głębsze znaczenie lub historię, która symbolizuje jeden z twoich ulubionych czasów w życiu.

Przywiązanie do przedmiotu nieożywionego, takiego jak koc, jest normalne. Pamiętaj, że dbanie o przedmiot i symbolizowanie czegoś jest częścią bycia człowiekiem. Według naukowców jest to przywiązanie dotykowe, w którym dotknięcie koca jest w rzeczywistości przedłużeniem siebie.

Wniosek

Koce to coś więcej niż tylko coś, co nas ogrzewa. W tym artykule dowiedziałeś się, co to jest koc bezpieczeństwa i jest to coś, z czego mogą skorzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. To koc, który kojarzy Ci się z poczuciem bezpieczeństwa i szczęścia.

Pamiętaj jednak, jak uczyć samodzielności również swoje dziecko. A jeśli jesteś dorosłym, który ma koc ochronny, poczuj się swobodnie, że to całkowicie normalne.