Jaka jest różnica między materacem California King a King Materac?

Nie martw się o to, jaka jest różnica między materacem California king a king, ponieważ będziemy je porównywać obok siebie. W tym artykule dowiesz się, jak różnią się rozmiarem, a nawet korzyściami każdego rodzaju materaca. Zawsze warto zrozumieć, jak te dwa elementy się porównują, aby pomóc Ci wybrać najlepszy materac do spania.

Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy.

Jaka jest różnica między materacem California King a King Materac?

Materac California King kontra materac King

Główną różnicą między materacem California king a materacem king są ich wymiary. Materac typu king-size jest szerszy niż king size, podczas gdy king size jest dłuższy niż łóżko king size. W związku z tym będą się również różnić rodzajem podkładów i wielkością sypialni, które najlepiej sprawdzą się z każdym z nich.

Materac król kalifornijski

  • 72 cale szerokości i 84 cale długości
  • Mniejsza powierzchnia niż materac typu king-size przy zaledwie 6048 calach kwadratowych
  • Kalifornijski król jest dłuższy niż łóżko królewskie, więc przynosi korzyści wysokim ludziom
  • Król Kalifornii ma tylko 72 cale szerokości w porównaniu do królewskiego materaca o szerokości 76 cali, co czyni go idealnym do wąskich pomieszczeń

Jeśli interesuje Cię ten rodzaj łóżka, oto najlepsze materace California King na rynku.

Materac królewski

  • 76 cali szerokości i 80 cali długości
  • Powierzchnia jest większa niż króla Kalifornii i ma 6080 cali kwadratowych
  • Materac typu king-size jest szerszy niż król kalifornijski, więc sprawdza się dobrze dla par
  • Powierzchnia materaca typu king-size może pomieścić nawet rodziny, które dzielą łóżko

Który z nich jest lepszym królem czy królem?

Nie ma jednej odpowiedzi, która jest lepsza między łóżkiem typu king-size Cal a łóżkiem king-size, ponieważ każdy śpiący ma różne priorytety i oczekiwane doświadczenia z materacem. Dlatego musisz sprawdzić następujące zmienne, aby wiedzieć, jak wybrać między tymi dwoma rozmiarami:

Typ ciała i pozycja do spania

Weź pod uwagę swój typ ciała, taki jak waga i wzrost, aby wybrać między łóżkiem typu king size a łóżkiem king size. Na przykład wysokie osoby będą czuły się bardziej komfortowo na królu Cal, ponieważ ma on 84 cale długości. Jednak możesz preferować szerszy materac typu king, jeśli masz szerszy typ ciała.

Inną kwestią związaną z typem Twojego ciała jest pozycja, którą przyjmujesz do spania. Na przykład osoby śpiące na boku będą potrzebowały szerszego łóżka niż osoby śpiące na plecach lub brzuchu. Możesz też dużo poruszać się w nocy, więc lepiej użyć materaca typu king.

Solo lub dzielenie łóżka

Materace większe niż queen size, takie jak łóżka typu king size, są rzadko używane przez osoby solo. Jeśli więc masz partnera, idealny byłby materac typu king-size lub king-size z Kalifornii. Jednak rodziny będą czuły się bardziej komfortowo w szerszym królewskim łóżku, ale ci, którzy śpią ze zwierzętami, które zazwyczaj korzystają ze stóp łóżka, odniosą więcej korzyści z dłuższego króla Cal.

Dostępne miejsce do sypialni

Zawsze mierz swój pokój, aby wiedzieć, czy masz wystarczająco dużo miejsca na łóżko typu king-size lub king-size Cal. Materac Cal king idealnie sprawdzi się w ciasnych pomieszczeniach, a łóżko king-size sprawi, że ogromne powierzchnie będą wyglądały lepiej. Pamiętaj, że potrzebujesz wystarczająco dużo miejsca, aby wygodnie wchodzić i wychodzić z łóżka, ale materac powinien być wystarczająco duży, aby pasował do rozmiaru pokoju.

Ogólna wygoda

O wiele łatwiej jest znaleźć pościel i akcesoria do materaca typu king, ale mniejszy rozmiar Cal king sprawia, że ​​jest on tańszy niż łóżko typu king size. Co więcej, łóżko typu king-size będzie wymagało jasnej ścieżki dla Twojej wygody po dostawie. Jeśli jest to trudne, rozważ skorzystanie z opcji dostawy w białych rękawiczkach.

Ta usługa dostawy sprawi, że przeprowadzki ustawią dla Ciebie łóżko. A jeśli zdarzy ci się przenieść w inne miejsce, oto kilka wskazówek dotyczących przenoszenia materaca w rozmiarze king-size za pomocą pickupa.

Dlaczego nazywa się to królem Kalifornii?

Król Kalifornii nosi imię stanu Kalifornia, w którym został wynaleziony. Według osoby, która wykonała ten materac, Cal king to idealna przestrzeń dla domów w Kalifornii.

Czy trudno znaleźć arkusze California King?

Prześcieradła California king nie są tak łatwe do znalezienia jak prześcieradła na materac typu king size. Standardowe łóżko king-size jest bardziej powszechne niż Cal king, więc jego akcesoria są szerzej dostępne. Jednak często można znaleźć prześcieradła i inne elementy pościeli w tych rozmiarach w tej samej cenie.

Czy prześcieradła California king pasują do łóżek typu king-size?

Nie można używać prześcieradeł z materaca California King na łóżku typu king-size. Pamiętaj, że standardowy król ma szerszy wymiar niż król Cal.

Wniosek

Czy ten artykuł wyjaśnił twoje zamieszanie z dwoma łóżkami? Reasumując odpowiedź na pytanie, jaka jest różnica między materacem California King a King, można myśleć o Cal king jako o dłuższym, ale king jest szerszy. Dlatego Cal king jest idealny dla wysokich osób lub domów z wąskimi sypialniami, podczas gdy łóżko typu king-size jest idealne do dzielenia łóżka i jeśli chcesz mieć rozmiar materaca z akcesoriami, które są łatwe do znalezienia.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zdecydować, które miejsce między tymi dwoma, ale możesz zadać nam wszelkie pytania, które nadal możesz mieć.