Jaka jest najlepsza maszyna do szycia do pikowania: 3 marki

Dowiedzmy się, jaka jest najlepsza maszyna do szycia do pikowania trzech marek. Pomożemy Ci również wybrać najlepszą maszynę do szycia, aby uzyskać jak najwięcej z Twojego zakupu.

A dodatkowo dowiesz się, czy w ogóle warto zaopatrzyć się w maszynę do pikowania. Ale co z innymi projektami?

Jaka jest najlepsza maszyna do szycia do pikowania: 3 marki

Zachęcamy do przeglądania naszego bloga w celu znalezienia innych przewodników zakupowych dla różnych typów maszyn. Na przykład sprawdziliśmy najlepszą maszynę do szycia do haftu, jeśli rozważasz zakup specjalistycznej maszyny do takiego projektu.

Jaka jest najlepsza maszyna do szycia do pikowania

Singer Patchwork™ 7285Q

Do wyboru jest wiele pikowarek Singer, więc wybór najlepszej może być przytłaczający. Jednak ci, którzy zamierzają robić różne kołdry i chcą modelu, który sprosta wymaganiom, docenią Singer Patchwork 7285Q.

Od samej nazwy Singer zaprojektował tę jednostkę do pikowania i wszechstronności w szyciu. Na początek ma 203 ściegi, dzięki czemu możesz wykonać i upiększyć pikowanie bez poczucia ograniczenia.

Maszyna dobierze nawet długość i szerokość ściegu dla Ciebie, a Ty możesz zaprogramować igłę góra/dół, aby pikowanie było jeszcze wygodniejsze. I wreszcie, Singer zawiera akcesoria do pikowania, takie jak ćwierćcalowa stopka do równomiernego podawania, stopka do ściegu satynowego i stopka do cerowania.

Przeczytaj, jak używać różnych stopek maszyny do szycia, aby zapoznać się z niezbędnymi przystawkami do maszyny do szycia.

Brother Luminaire 2 Innov-is XP2

Ta lista najlepszych maszyn do szycia nie będzie kompletna bez Brother, a najlepszym modelem do pikowania tej japońskiej marki jest Brother Luminaire 2 Innov-ís XP2. Najważniejszą cechą tej maszyny jest 65 cali kwadratowych powierzchni roboczej lub 13,1 cala od igły do ​​ramienia.

Jedną z najtrudniejszych rzeczy związanych z pikowaniem jest manipulowanie tkaniną na małym obszarze roboczym. Brother z łatwością rozwiązuje ten problem dzięki największej odległości od igły do ​​ramienia, która sprawia, że ​​pikowanie projektu w rozmiarze king-size jest nawet bezproblemowe.

Inną godną uwagi cechą tego urządzenia, którą pokochaliby zarówno pikarze, jak i hafciarze, to wirtualny obszar podglądu o wymiarach 5 na 3 cale, dzięki czemu możesz wygodnie przeglądać i edytować swoje projekty. Istnieje również wytyczna rynkowa linia i siatka, którą można rzutować na tkaninę, więc wykonywanie pikowań krzyżowych i innych pozornie skomplikowanych ściegów byłoby łatwe.

Juki TL-2000Qi

Jeśli uważasz, że niekoniecznie potrzebujesz wspaniałych funkcji poprzednich dwóch maszyn, rozważ maszynę do pikowania ze środkowym ramieniem o nazwie Juki TL-2000Qi. Ten lekki model jest szczególnie idealny dla osób, które chcą mieć przenośną pikowarkę, ale nadal mogą wykonywać duże projekty.

Pozbądź się średniej wielkości; Juki TL-2000Qi ma 23-calowy obszar roboczy z dołączonym stołem pomocniczym. Oznacza to, że pikowanie nadal będzie wygodne, nawet jeśli nie jest tak nieporęczne, jak inne pikujące maszyny do szycia.

Dzięki mikrokomputerowi uzyskasz również precyzyjną kontrolę nad podawaniem i szyciem, co jest przydatne przy szyciu wielu warstw w pikowaniu. I wreszcie, możesz szybko wyregulować transporter za pomocą przełącznika, aby pikowanie w swobodnym ruchu było tak wygodne, jak to tylko możliwe.

Jakiej maszyny do szycia używa większość pikarek?

Maszyna do szycia, której będziesz potrzebować do pikowania, to maszyna do szycia z długim ramieniem. W przeciwieństwie do maszyny do szycia z wolnym ramieniem, długie ramię może mieć od 17 do 21 stóp z rolkami, aby szycie dużych warstw tkaniny było wygodne.

Większość maszyn do szycia z długim ramieniem jest nawet wyposażona w funkcje z myślą o pikowaniu. Na przykład modele skomputeryzowane poprowadzą maszynę zgodnie z wprowadzonym wzorem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym jest maszyna do szycia z długim ramieniem, zapoznaj się z naszym osobnym artykułem.

Jaka jest różnica między maszyną do szycia pikowania a zwykłą maszyną do szycia?

Najważniejszą różnicą między maszyną do pikowania a zwykłą jest przestrzeń robocza i możliwość szycia wielu warstw. Manipulacja tkaniną będzie łatwiejsza na modelu pikowania niż na zwykłej maszynie do szycia, która nie ma wystarczająco dużo miejsca do pracy z dużymi pikowaniami.

Nie wszystkie podstawowe maszyny do szycia są również wystarczająco mocne, aby przeszywać grube i wielowarstwowe tkaniny. Jednak, jak zauważysz w najlepszych pikowarkach powyżej, mają one ogromny odstęp między igłą a ramieniem i są w stanie szybko i precyzyjnie zszyć, niezależnie od warstw i rozmiaru materiału.

Czy potrzebuję specjalnej maszyny do szycia do pikowania?

Możliwe jest pikowanie na zwykłej maszynie do szycia bez kupowania specjalnego modelu do tego projektu. Potrzebne są jednak specjalne dodatki, takie jak stopka do chodzenia i stopka do pikowania z wolnym ruchem.

Co więcej, pikowanie projektu większego niż pełnowymiarowy może być uciążliwe, w zależności od obszaru roboczego Twojej domowej maszyny. Możesz dowiedzieć się, jak uszyć kołdrę za pomocą maszyny do szycia, aby uzyskać więcej wskazówek, jeśli nie pikujesz często, ale firmy powinny najlepiej zainwestować w rzeczywistą maszynę do pikowania, aby zapewnić wygodę i jakość.

Wniosek

Czy ta lista była pomocna? Od Singera, Brata i Juki dowiedzieliśmy się, jaka jest najlepsza maszyna do szycia do pikowania.

Najlepszą cechą Singera jest łatwość użytkowania, ale ci, którzy muszą robić duże kołdry, powinni rozważyć urządzenie firmy Brother. Z drugiej strony większość gospodarstw domowych poradzi sobie z modelem średniej wielkości firmy Juki.

Zostaw nam pytanie, jeśli je masz.