Jaki rozmiar ma koc do łóżeczka? Wszystko, co trzeba wiedzieć

Odpowiedź na to, jaki rozmiar ma kocyk do łóżeczka, ma wymiary 30 na 36 cali. Oprócz materaca do łóżeczka, ważne jest, aby zapoznać się z rozmiarami kocyków do łóżeczka. Pamiętaj, że istnieje wiele rodzajów kocyków dziecięcych, a kocyk do łóżeczka jest tylko jednym z nich.

Ale czy łóżeczko nie powinno być wolne od przedmiotów takich jak koce? Warto podkreślić, że z dołożeniem do łóżeczka kocyków i poduszek należy poczekać do ukończenia przez dziecko roku życia. Dowiedz się więcej o kocach do łóżeczka poniżej.

Jaki rozmiar ma koc do łóżeczka? Wszystko

Jak duży jest koc do łóżeczka?

Koc do łóżeczka zazwyczaj ma 30 cali szerokości i 36 cali długości. Nie zdziw się jednak, jeśli znajdziesz bardziej prostokątny koc do łóżeczka, ponieważ możesz go również mieć 40 na 60 cali. Większe wymiary są bardziej idealne dla małych dzieci, ponieważ mogą przykryć małe dziecko, dopóki nie przejdzie na łóżeczko dla malucha.

Jaki rozmiar ma kołdra do łóżeczka?

Koce do łóżeczek i kołdry do łóżeczek są często wymienne, ale ta ostatnia jest bardziej popularnym projektem DIY. Jeśli zdecydujesz się zrobić kołdrę, zwykle ma ona wymiary 36 na 52 cale. Jednak jest również dostępny w różnych rozmiarach, takich jak koce do łóżeczek, a niektóre kołdry do łóżeczek mają wymiary 30 na 46 cali lub 36 na 50 cali.

Pamiętaj, że kołderki mają zwisać z krawędzi materaca, ale bądź ostrożny, wprowadzając ten dodatek do pościeli bardzo małym dzieciom. Twoje dziecko może być za małe, aby mieć nawet kocyk do łóżeczka lub kołdrę do łóżeczka, ale alternatywnie możliwe jest również, że małe dzieci pozostaną w łóżeczku przez okres do trzech lat.

Co to jest koc do łóżeczka?

Kocyk do łóżeczka to rodzaj kocyka dziecięcego, który ma wiele zastosowań, nie tylko zapewnia ciepło śpiącemu dziecku. Należy jednak pamiętać o wytycznych Amerykańskiej Akademii Pediatrii dotyczących używania kocyków w łóżeczku. Chociaż nazywa się to kocem do łóżeczka, nie oznacza to, że jest to obowiązkowy element łóżeczka.

Niemowlęta poniżej 1 roku życia nie mogą mieć w łóżeczku koca ani żadnych przedmiotów, takich jak poduszki czy zabawki, ponieważ stwarzają one ryzyko uduszenia. W tym wieku powinny spać w nagim łóżeczku z obcisłym prześcieradłem ze względu na ich bezpieczeństwo i mniejsze ryzyko SIDS. Możesz zacząć wprowadzać kocyk do łóżeczka, gdy Twoje dziecko będzie starsze niż 12 miesięcy lub gdy rozwinie odruch i umiejętność usuwania z łóżeczka przedmiotów, które mogą je udusić.

Jaki jest najlepszy koc do łóżeczka?

Najlepszy koc do łóżeczka powinien być wykonany z przewiewnego materiału i generalnie lekki. Powinna być również wolna od jakichkolwiek części, które można usunąć lub oderwać, które mogą udusić dziecko. Co więcej, wybierz koc, który jest łatwy do prania i konserwacji, ponieważ możesz się spodziewać, że będzie się często brudził lub brudził.

Jaki jest najlepszy rozmiar kocyka dziecięcego?

Kocyki dziecięce są dostępne w różnych rozmiarach, ponieważ różnią się sposobem ich użycia. Najlepsze wymiary, jakie możesz uzyskać lub wykonać, to 30 na 30 cali lub 40 na 40 cali. Ale dlaczego tak duży?

Wielofunkcyjny kocyk dziecięcy

Ten rozmiar jest typowy dla wielozadaniowych kocyków dziecięcych. Może ogrzać malucha lub działać jako koc bezpieczeństwa, gdy jest w odpowiednim wieku do spania z kocem. Dodatkowo ten rozmiar może również chronić Twoje dziecko przed słońcem, gdy spacerujesz po parku.

Takie koce są nawet pomocne przy przewijaniu, sprzątaniu lub dyskrecji mamy podczas karmienia. Czy są mniejsze kocyki dla niemowląt? W pierwszych miesiącach życia dziecka możesz sobie poradzić z kocem odbiorczym o wymiarach 36 na 36 cali.

Koc odbiorczy

Ten koc odbiorczy może być nawet mniejszy o 18 na 18 cali. Jego celem jest zapewnienie noworodkowi ciepła i komfortu. Ten rozmiar jest również doskonały dla tych, którzy chcą samodzielnie wykonać kocyk dziecięcy, ale dopiero zaczynają szydełkować lub szyć.

Jaki rozmiar ma szydełkowy koc do łóżeczka?

Najmniejszy kocyk do łóżeczka, który można szydełkować, ma wymiary 26 na 34 cale. Aby wykończyć ten koc, potrzebujesz do 724 jardów włóczki, w zależności od wzoru i grubości. Ale jeśli chcesz szydełkować coś większego, koc do łóżeczka o wymiarach 30 na 34 cale zajmie ci trzy kłębki włóczki.

Nie ma rzeczywistego rozmiaru kocyka do łóżeczka, ponieważ ten rodzaj kocyka ma wiele zastosowań. Mimo to może pomóc zacząć od czegoś mniejszego, zwłaszcza gdy robisz to dla młodszego dziecka. Pamiętaj, aby pamiętać o wytycznych dotyczących wieku, które omówiliśmy, zanim przedstawisz dziecku swój nowo szydełkowany kocyk.

Wniosek

Nie jesteś pewien, jak duży koc do łóżeczka powinieneś zrobić lub kupić? Trudno odpowiedzieć, jaki rozmiar ma kocyk do łóżeczka, ponieważ występuje w różnych wymiarach. Mniejszy koc do łóżeczka ma wymiary 30 na 36 cali, ale większy ma wymiary 40 na 60 cali.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł wyjaśnić Twoje zamieszanie związane z rozmiarami kocyków do łóżeczka. Głównym wnioskiem z tego przewodnika po rozmiarach nie jest sam rozmiar, ale czas używania kocyka do łóżeczka. Bez względu na rozmiar kocyk do łóżeczka powinien być wprowadzany wyłącznie dziecku powyżej 12 miesiąca życia.