Jaka igła do pobierania krwi? 2 różne opcje!

Jaka igła do pobierania krwi? Istnieją różne rozmiary igieł o różnych grubościach. Jeśli chcesz oddać krew, potrzebna jest do tego igła o standardowym rozmiarze.

Do pobrania krwi można użyć dwóch rodzajów igieł pomiarowych. Dowiemy się o nich za chwilę i wyjaśnimy, w jakim celu i w jakim celu jest używana każda igła.

Jaka igła do pobierania krwi? 2 różne opcje!

Jeśli myślisz o udziale lub sponsorowaniu oddawania krwi, powinieneś wiedzieć o tym podstawowe rzeczy. Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy wiedzieć, jest to, co trzeba będzie zmierzyć igłę do oddawania krwi. Krwiodawstwo jest zwykle dokonywane, aby pomóc innym ludziom, na przykład pacjentom, i oczywiście także dawcy. Może pomóc im w jeszcze lepszym przepływie krwi. Dlatego istnieją konkretne wytyczne i rzeczy, które darczyńcy i wolontariusze powinni wiedzieć przed przekazaniem darowizny. Obejmuje to igłę miernika, której będziesz potrzebować.

Igła wskaźnikowa potrzebna do oddawania krwi

Jaka igła do pobierania krwi? W jakikolwiek sposób, w jaki chciałbyś oddać krew i boisz się igieł, powinieneś wiedzieć o tych rzeczach. Oto dwa rodzaje igieł pomiarowych potrzebnych do transfuzji krwi.

Wpisz 1. Igła o rozmiarze 21

Te igły o rozmiarze 21 są często używane do nakłucia żyły. Jeśli brzmi to obco, jest to termin medyczny, który później przedstawimy. Tego typu igły można również wykorzystać przy oddawaniu krwi, ale są one rzadko używane i rzadziej polecane przez lekarzy w tym celu. Często jest to używane w laboratoriach, zwłaszcza podczas badania krwi pod kątem określonego testu. Te igły są wystarczająco grube, aby umożliwić komórkom naszej krwi przepływ bez pękania lub naciskania.

Wpisz 2. Igła 16G

Drugim rodzajem igły zwykle używanej do oddawania krwi jest igła 16-gauge. Jest to najczęstsza igła, której możesz użyć podczas transfuzji krwi, jeśli chodzi o oddawanie krwi. Te 16-gauge igły, zgodnie z różnymi typami igieł IV Gauge, są zwykle używane w operacjach, a nawet na OIOM-ie. To tam zwykle się je znajduje. Ta igła jest znana jako coś o znaczącym rozmiarze, co pozwala na wykonanie tak wielu procesów.

Jednym z tych procesów jest nasza zbiórka krwi. Ponieważ jest większy, ma grubszy i szerszy otwór, przez który mogą przejść czerwone krwinki w naszym ciele. Poza tym mamy administrację, taką jak krew, szybki płyn itp.

Co to jest nakłucie żyły?

Ponieważ rozmawialiśmy o nieznanym słowie z wieloma osobami, pozwólcie, że nieco was tym oświecimy. Nakłucie żyły to termin medyczny używany przez lekarzy i cały personel szpitala. Oznacza to po prostu proces pobierania krwi pochodzącej z żyły. Proces ten jest zwykle wykonywany za pomocą testów w zakresie laboratoriów i badań dotyczących czerwonych krwinek. Jest to proces, przez który przechodzi jedna osoba, możliwy, gdy została przyjęta do szpitala lub zachorowała i potrzebuje laboratorium.

Co to jest oddawanie krwi?

Skoro mówimy tutaj o krwiodawstwie, dlaczego nie zagłębimy się i nie dowiemy się więcej o krwiodawstwie? Często mówimy o oddawaniu krwi, ponieważ od tego czasu jest ono powszechne na całym świecie. Ale z drugiej strony nie każdy ma pomysł lub odpowiednią wiedzę na temat tego, co to jest. Oddawanie krwi to nie tylko oddawanie krwi i przetaczanie jej. Oddawanie krwi to procedura, która została uznana za bezpieczną i prostą. Dotyczy to osoby, która jest dawcą, wnoszącego jakikolwiek produkt krwi lub składnik krwi.

Te składniki/produkty krwi to: krwinki czerwone, osocze, krwinki pełne, a nawet płytki krwi. To są cztery składniki krwi, które możesz przekazać od jednej osoby do drugiej. Przeczytaj, dlaczego oddawanie krwi jest ważne.

Co dzieje się z oddaną krwią po?

Jeśli zastanawiasz się, dokąd trafiają te rodzaje krwi po oddaniu, istnieje legalny proces jej przechowywania i dystrybucji. Po przetoczeniu w woreczku krwiodawstwo jest testowane pod kątem spełnienia określonego standardu. Następnie, zaraz po tym, będzie przechowywany przez kilka tygodni we właściwym miejscu w odpowiedniej temperaturze, upewniając się, że nadal będzie można go używać i konserwować. Istnieją również podstawowe zasady dotyczące oddawania krwi, których można szukać w internecie.

W takim razie zależałoby to od organizacji, której oddałeś krew i dokąd chcieliby, aby twoje oddanie krwi trafiło. Jest tak wiele miejsc, które wymagają oddawania krwi z kilku powodów. Mogą zdecydować się na wysłanie go w te miejsca lub znaleźć szpitale w pobliżu obszaru, aby oddać oddaną krew.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oddawaniu krwi, możesz przeczytać, czym jest autologiczne oddawanie krwi. Możesz przeczytać ten interesujący temat, który może wydawać Ci się obcy. Wiedza o oddawaniu krwi to dodatkowa wiedza.

To okładka!

Jaka igła do pobierania krwi? Przechodzimy teraz przez nasz temat na dzisiaj i możesz podzielić się nowo poznanymi faktami na temat wspomnianego artykułu. Ponadto, jeśli interesują Cię inne rodzaje darowizn, na przykład pokaż, czy zabierają jajka na pomoc, możesz poświęcić trochę czasu i poczytać.