Kto nosi staniki na weselu?

Jeśli jesteś ciekaw, kto nosi gorsety na weselu, porozmawiamy o gościach i innych osobach, które możesz włączyć do tych kwiatów. Porozmawiamy również, czy mamy i inni goście weselni powinni nosić stanik.

Czy na weselu również chcesz poznać typy stylizacji? Na przykład napisaliśmy przewodnik, w jaki sposób się ubrać, aby urządzić ślub z myślą o etykiecie.

Zapraszam do przeglądania naszych blogów ślubnych w poszukiwaniu wszystkiego, co dotyczy tej ważnej okazji.

Kto nosi stanik na weselu?

Ważni goście

Tradycyjnie od rodziców i dziadków młodej pary oczekuje się noszenia gorsetu. Jednak często zdarza się, że całe przyjęcie weselne nosi stanik.

Oznacza to, że każda druhna może nosić stanik, oprócz rodziców i dziadków. W zależności od gospodarzy mogą to być nawet nosicielki pierścieni, czytelnicy, wykonawcy i personel, taki jak bileterki do ludzi ze stanikiem.

Ale chociaż wielu gości może nosić stanik, pamiętaj o tym, do kogo dołączysz, unikając przeoczenia niektórych osób i niechcący sprawić, by poczuli się wykluczeni.

Kobieta urzędniczka

Rodzice, dziadkowie i wesele nie są jedynymi uczestnikami, którzy mogą nosić stanik. Powszechną praktyką jest również dołączanie urzędnika do osób noszących stanik.

Dzieje się tak przede wszystkim, gdy Twoim opiekunem jest kobieta. Najlepiej jednak zapytać ich bezpośrednio, czy chcieliby go nosić, ponieważ niektórzy duchowni mogą odrzucić potrzebę noszenia stanika, zwłaszcza w tradycyjnym stroju.

Czy matki potrzebują gorsetów na weselu?

W tradycyjnym weselu tylko matki i babcie mają otrzymać i nosić stanik. Nawet macochy powinny nosić gorset, a wręczenie im gorsetu przez pannę młodą lub pana młodego jest często fotografowane.

Ponieważ stanik będzie również częścią stroju mam podczas ślubu, powszechną praktyką jest konsultowanie z kwiaciarką kolorów, które będą nosić. Pomoże to kwiaciarni stworzyć stanik, który najlepiej uzupełni ich strój.

Jaki rodzaj stanika powinny nosić mamy i babcie? Podobnie jak inni goście mogą zdecydować, czy wolą nadgarstek, czy przypinany stanik.

Aby zdjęcia wyglądały lepiej, rozważ przypięty stanik na wesele. Dzięki temu będą bardziej dopasowane, zwłaszcza na zdjęciach.

Czy goście weselni noszą gorsety?

Od kobiet weselnych, zwłaszcza bliskich krewnych i przyjaciół, oczekuje się noszenia gorsetów. Ważne jest również, aby ważni goście płci męskiej nosili gorsety, ale częściej noszą butonierki.

Miłym gestem jest przekazanie stanika innym osobom odgrywającym rolę w ceremonii ślubnej. To akcesorium pomoże je odróżnić w przypadku, gdy niektórzy goście mają pytania dotyczące wydarzenia.

Decydując o tym, kto ma nosić stanik, upewnij się, że nikt nie może czuć się pominięty. Każdy, kto zasługuje na „okrzyk”, może dostać stanik, ale pamiętaj, że musisz również rozważyć budżet na te kompozycje kwiatowe.

Po której stronie kobieta nosi stanik?

Różne odniesienia wspominają, po której stronie kobieta musi nosić stanik. Jednak najczęstszą wskazaną stroną jest jej lewa strona.

Następnie upewnij się, że stanik ma łodygi skierowane w górę, a kwiaty skierowane w dół. Jest to etykieta, o której wspomina się w przypinanych gorsetach, podczas gdy czasami mówi się, że gorsety na nadgarstki noszone są po prawej stronie.

Inna wzmianka wskazywała, że ​​gorsety można nosić bezpośrednio na sercu. Na koniec gospodarze zdecydują o pozycji lub możesz poprosić pannę młodą o jej preferencje dotyczące ułożenia staników.

Jaki jest sens stanika?

Stanik pochodzi od francuskiego określenia „bouquet de corsage”, co oznacza bukiet noszony na górnej części ciała. Z biegiem czasu termin ten został skrócony do „stanik”, aby odnosić się do dowolnych kwiatów wszytych w stanik sukni.

Dlaczego ludzie noszą stanik? Ludzie wierzyli, że te kwiaty mogą odstraszać złe duchy, zwłaszcza podczas wesel.

I chociaż postęp obalił takie przekonania, ludzie nie przestali nosić kwiatów na ważne okazje. W dzisiejszych czasach oferowanie staników niektórym gościom na weselu to także sposób na to, aby poczuli się ważni.

Stanik kontra butonierka

Mężczyźni zamiast gorsetów noszą butonierki. Butonierka jest dość podobna do stanika, ponieważ jest to również mała kompozycja kwiatowa.

Jednak butonierkę nosi się w dziurce w klapie, dlatego czasami nazywa się ją również dziurką. Pan młody i jego drużbowie zazwyczaj noszą butonierki.

A jeśli zdarzy ci się dostać bukiet? Zastanów się, co zrobić z suszonym bukietem ślubnym, aby zrobić więcej z kwiatami.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, kto nosi staniki na weselu i ujawniliśmy, że najczęściej są to matki i babcie młodej pary.

Jednak to wybór pary zależy, czy chcą również zaprosić inne kobiety do noszenia stanika. Ogólnie rzecz biorąc, każda uczestniczka imprezy może nosić stanik, a decyzja należy do pary młodej.

Mamy nadzieję, że dużo się nauczyłeś; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.