Jak zwiększyć ciśnienie wody za pomocą bezzbiornikowego podgrzewacza wody? 3 magiczne wskazówki!

Czy chcesz wiedzieć, jak zwiększyć ciśnienie wody za pomocą podgrzewacza wody bez zbiornika? Przestań się martwić i zacznij czytać ten artykuł. Ponieważ grzejniki ograniczają cyrkulację, dopóki woda nie osiągnie temperatury, użytkownicy mogą ją zwiększyć, zmniejszając ustawienie temperatury, jeśli przepływ z grzejnika bez zbiornika jest zbyt niski.

Jeśli coś nie działa, grzałka może być za mała. Jeśli jest znacznie większe zapotrzebowanie na orurowanie lub rury są zbyt cienkie, użytkownicy nie będą mieli dużego nacisku, bez względu na rodzaj grzejnika.

Jeśli w jakiś sposób przepływ spada za każdym razem, gdy ktoś w domu włącza kran i spuszcza wodę w łazience, jedyną alternatywą, poza modernizacją instalacji wodociągowej, jest unikanie tego, gdy prysznic jest włączony. Należy poznać różne czynniki, więc czytaj dalej i ucz się więcej.

Wskazówki dotyczące zwiększenia ciśnienia wody za pomocą bezzbiornikowego podgrzewacza wody

W zimny dzień może być zaskakujące, gdy wejdziesz pod prysznic, włączysz gorącą wodę i spotkasz się z przepływem wody tak niskim, że nie możesz w nim nawet ogrzać całego ciała. Niezależnie od tego, czy masz podgrzewacz elektryczny z zbiornikiem bezzbiornikowym, możesz być w stanie podnieść ciśnienie, wprowadzając kilka modyfikacji. Jednak takie opcje mogą być ograniczone ze względu na ograniczenia hydrauliczne domu. Te wskazówki pomagają zrozumieć, jak zwiększyć ciśnienie wody za pomocą podgrzewacza wody bez zbiornika.

#1. Sprawdź swoje rury hydrauliczne

Użyj elektrycznego podgrzewacza wody. Ciśnienie wypływającej ciepłej wody powinno być takie samo jak ciśnienie wpływającej zimnej wody. Sprawdź rury kanalizacyjne, zwłaszcza te, które mieszkają na starej posesji, czy zimna woda pod prysznicem wydaje się mieć wystarczające ciśnienie, ale gorąca woda nie. Jeśli jakiekolwiek rury wodne są ze stali ocynkowanej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że korozja hamuje przepływ wody wewnątrz rur. Niestety rozwiązaniem nie jest po prostu zastąpienie zardzewiałych przewodów nowymi rurami miedzianymi.

#2. Zmiana ciśnienia wody

Po upewnieniu się, że rdza w rurach nie była przyczyną niskiego ciśnienia, należy dwukrotnie sprawdzić, czy zawory nagrzewnicy są całkowicie otwarte. Jeśli tak, rozważ zwiększenie ciśnienia wody w domu. Poszukaj zaworu sterującego na linii wlotowej wody, zwykle obok podgrzewacza wody. Zwolnij łącznik i przekręć śrubę regulacyjną zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby zwiększyć ciśnienie. Sprawdź napięcie, wkładając miernik do zewnętrznego kranu i włączając go na początku. Idealne ciśnienie wynosi około 50 funtów na cal kwadratowy, więc nigdy nie przekroczy 50 funtów na cal kwadratowy. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o awarii podgrzewacza wody bez zbiornika.

#3. Sprawdź krany z ciepłą wodą

Kiedy masz doskonałe ciśnienie wody w zlewie, problem ciśnienia wody może być związany z baterią prysznicową lub zestawem prysznicowym. Zawór prysznicowy mógł być częściowo zamknięty lub głowica prysznicowa może być pokryta minerałami, jeśli jest stara. Zdemontuj głowicę prysznica, a następnie namocz ją przez noc w białym occie, aby usunąć miny. Jeśli masz kran jednouchwytowy, wkład zapychający minerałami w zaworze również może być zatkany i możesz je rozpuścić w ten sam sposób po wyjmowanie wkładów. Jest również prawdopodobne, że wkład nie jest prawidłowo zorientowany. W takim przypadku wyjęcie go i odpowiednia wymiana powinno zwiększyć ciśnienie.

Przyczyny niskiego ciśnienia w bezzbiornikowym podgrzewaczu wody

Bezzbiornikowy podgrzewacz wody krąży w gorącej wodzie za pośrednictwem wymiennika ciepła, który przenosi ciepło z dysz gazowych do wody. Wyjścia systemu bezzbiornikowego mogą zostać zablokowane z powodu osadów w wymienniku ciepła. Te przeszkody mogą być przyczyną niskiego ciśnienia wody pochodzącej z kranów z gorącą wodą. Najczęstszym źródłem tych osadów jest twarda woda. Aby uniknąć dalszych trudności, będziesz potrzebować specjalistów, którzy usuną blokady, i powinieneś poprosić ekspertów o zbudowanie systemu filtracji dla całej nieruchomości. Częściowo otwarty lub zamknięty zawór może skutkować niskim ciśnieniem wody.

Sprawdź, czy zawór wodomierza jest w pełni dostępny, jeśli właśnie wykonałeś prace przy instalacji wodociągowej i przy niskim ciśnieniu wody. Zazwyczaj jest on własnością lokalnej firmy wodociągowej i należy do dwóch głównych zaworów odcinających połączonych z domowymi drogami wodnymi. Regulator ciśnienia jest używany w instalacjach wodociągowych, aby utrzymać stałe ciśnienie wody. Modyfikacje są rzadko konieczne, ponieważ producent zwykle ustawia go na około 40-60 psi. Spróbuj wyregulować regulator, jeśli masz niskie ciśnienie wody.

Jeśli rzeczywiście urządzenie jest zepsute, prawdopodobnie będzie wymagało naprawy lub wymiany, co wymagałoby usług wykwalifikowanego hydraulika. Możesz doświadczyć niskiego ciśnienia wody w swoim mieszkaniu, jeśli dostawca wody ma problemy z ciśnieniem wody. Nie możesz rozwiązać problemów ze źródłem lub dostawą wody w domu. Jeśli sąsiedzi mają problemy, zadzwoń do wodociągu, aby sprawdzić, czy są jakieś problemy i kiedy zostaną rozwiązane.

To okładka!

Niezbędne jest nauczenie się zwiększania ciśnienia wody za pomocą podgrzewacza wody bez zbiornika dla każdego użytkownika podgrzewacza wody. Nie, to ty wiesz, jak poprawić szczep. Często zdarzają się usterki techniczne, które można naprawić i cieszyć się prawidłowym ciśnieniem wody. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, jaki jest najlepszy bezzbiornikowy podgrzewacz wody i jakie są zalety podgrzewacza bezzbiornikowego. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.