6 niesamowitych wskazówek dla majsterkowiczów, jak zapobiegać pleśni na markizie RV

Podróżowanie zarówno do pracy, jak i do wypoczynku było ostatnio utrudnione, ale zapewniamy, że nadal musisz wiedzieć, jak zapobiegać pleśni na markizach RV. W końcu, jeśli nie możesz chodzić do zatłoczonych miejsc, nadal możesz obozować w swoim vanie, prawda?

Vany były ogromną atrakcją i niezbędnikiem dla osób kochających spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Nie tylko do przygód, ale także pojazdy rekreacyjne (RV) są również szeroko stosowane, gdy ludzie chcą przebywać w wygodnym miejscu, z dala od domu.

6 niesamowitych wskazówek dla majsterkowiczów

Jeśli masz samochód kempingowy, będziesz wiedział, że będzie lepiej dzięki solidnemu i stylowemu zestawowi zadaszenia i markizy. Podczas gdy sam RV jest zbudowany tak, aby wytrzymać prawie wszystkie rodzaje pogody i ataki, markizy i tym podobne w większości nie są.

Wskazówki dotyczące zapobiegania pleśni w markizie do samochodów kempingowych

Twoje markizy będą narażone na deszcz i połysk, ze zmianami w zależności od regionu, w którym planujesz pozostać. W takich przypadkach powinieneś zapoznać się z poniższymi wskazówkami, aby upewnić się, że markizy nie zostaną zaatakowane przez pleśń.

1. Utrzymuj je w suchości

Przede wszystkim należy pamiętać, że pleśń i prawie wszystkie rodzaje pleśni dobrze się rozwijają i są dobre w znajdowaniu dobrze nawilżonych obszarów. Przyklejanie i rozmnażanie się, żywiąc się tym, co można rozłożyć na wybranej przez nich powierzchni, to przede wszystkim sposób, w jaki przetrwają i rozmnażają się.

Jeśli nie chcesz, aby markizy twojego kampera kiedykolwiek dostały w nich pleśni, nigdy nie pozwól im zamoczyć.

Byłoby to jednak odrobinę niemożliwe (ponieważ kampery bez deszczu prawie nigdy się nie zdarzają); zanotuj, aby wciągnąć markizy, gdy zacznie lać, lub dobrze je wysuszyć później.

2. Trzymaj z dala od nich wszelkie przedmioty z pleśnią

Następną pozycją na liście tego, w jaki sposób pleśń przeżywa i rozprzestrzenia się, są ich nasiona, znane również jako zarodniki. Te zarodniki są tak małe; można je łatwo zawiesić i przenieść na nowe powierzchnie za pomocą powietrza, które można znaleźć niemal wszędzie.

Nigdy nie umieszczaj ani nie czyść niczego zaatakowanego przez pleśń, aby zapobiec pleśni od cennych markiz, ponieważ zarodniki wdmuchiwane na zwykle mokre markizy są katastrofą. Jeśli Twoja markiza jest w jakiś sposób zawiązana gumą, podejrzewasz, że pleśń jest pokryta gumą, oto jak usunąć pleśń z gumy.

Możesz również sprawdzić ten artykuł, jak pozbyć się pleśni na zewnątrz samochodu lub kampera w tym przypadku.

3. Przechowuj je prawidłowo, gdy nie są używane

Oprócz trzymania zarodników z dala, musisz również zwracać uwagę na to, gdzie twoje markizy są przechowywane po ich użyciu. Różne rodzaje markiz prezentują inne stany przechowywania; upewnij się, że twoje utrzymują je w jak najlepszym stanie.

Sprawdź, czy nie ma wycieków wody w magazynie lub inwazji pleśni. Złożoną markizę można przykryć innym materiałem, dzięki czemu nie zostanie poplamiona, zadrapana ani rozdarta, gdy nie jest używana.

4. Regularnie je czyść i konserwuj

Niezależnie od tego, czy często używasz markizy, czy nie, dobrze byłoby upewnić się, że są zawsze czyste i załatane pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Jest to konieczne, jeśli chcesz trzymać organizmy, takie jak grzyby wytwarzające pleśń, z dala od swojej posesji.

Przed przechowywaniem markizy upewnij się, że została prawidłowo wyczyszczona łagodnym detergentem i wodą. Wyciągnij je do sprawdzenia co miesiąc i myj je co najmniej 3-4 razy w roku.

Pamiętaj, że trzymanie pleśni z dala od markizy wiąże się również z trzymaniem ich z dala od pojazdu kempingowego.

5. Wypuść je na słońce

Ta wskazówka może być traktowana jako pomoc w utrzymywaniu markizy w suchości i regularnej pielęgnacji. Chcieliśmy jednak omówić je osobno, abyście mogli je dobrze zapamiętać.

Inną dobrą praktyką w pielęgnacji markizy jest rozkładanie jej na słońce raz na jakiś czas.

Wypuszczenie ich w ten sposób podwoi się wraz z utrzymaniem ich w stanie suchym i sprawdzeniem pod kątem uszkodzeń. Ponieważ prawie wszystkie materiały niszczą się z czasem, możesz mieć oko na swoją markizę w ten sposób, a słońce jest rzeczą zabijającą pleśń.

6. Pokryj je roztworami przeciw pleśni

W jakiś sposób utrzymywanie ich w czystości i suchości może wydawać się niewystarczające, więc ta ostatnia wskazówka, którą mamy dla Ciebie, wymaga trochę wydatków. Ostatnią informacją jest otrzymanie rozwiązania do czyszczenia markiz, przeznaczonego do zabijania i zapobiegania pleśni.

Możesz również użyć rozcieńczonego wybielacza lub octu, ale upewnij się, że roztwór nie uszkodzi materiału markizy. Posmaruj markizę do kampera takim roztworem przed jej przechowywaniem, ale uważaj, aby nie używać jej zbyt dużo ani nie spłukiwać mniej, niż przykleja się do niej zapach.

Jak chronić markizę do kampera

Ochrona markizy do kampera wymaga tylko kilku rzeczy i odrobiny uwagi. Upewnij się, że postępujesz zgodnie ze wszystkimi wskazówkami, o których wspomnieliśmy powyżej, które dotyczą prawie wszystkich uszkodzeń.

Unikaj rozkładania markizy w trudnych warunkach pogodowych i nie używaj jej w sposób nieodpowiedzialny. Wykonanie tych wszystkich czynności powinno utrzymać schronienie w dobrym stanie.

Wniosek

Tam! Teraz odkryłeś, jak zapobiegać pleśni na markizach do kamperów w łatwych do naśladowania i zapamiętywanych wskazówkach.

Upewnij się, że robisz je regularnie, a na pewno będziesz mieć markizę przez długi czas.