Jak zwalczanie szkodników pozbywa się termitów? 5 skutecznych sposobów

Podejrzewasz inwazję termitów na swoim miejscu? Czy chcesz wiedzieć, jak zwalczanie szkodników pozbyć się termitów?

Czy zwalczanie szkodników można przeprowadzić samemu, czy lepiej zwrócić się o pomoc do specjalisty? Jakie są metody stosowane do eliminacji tych małych stworzeń?

Jak zwalczanie szkodników pozbywa się termitów? 5 skutecznych sposobów

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytania związane z termitami, ten artykuł jest odpowiedni dla Ciebie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Identyfikowanie termitów

Zanim zaczniesz od zrozumienia termitów, możesz najpierw wiedzieć, co obejmuje zwalczanie szkodników.

Trudno jest wiedzieć, czy w domu lub na podwórku są termity. Są małe i rzadko wyrastają z tunelu, który może znajdować się na drewnie lub ziemi.

W początkowej fazie jest ich tylko kilka, ale w miarę upływu czasu ich liczba stopniowo rośnie w zadziwiającym tempie. Ponieważ działają w sposób niewidoczny dla ludzi, szkody mogą się rozprzestrzenić, zanim się zorientujesz.

Jeśli chodzi o wygląd, jest prawie w jakiś sposób podobny do mrówek, z wyjątkiem tego, że jego skrzydła są prawie równe rozmiarem, ma grubą talię, a jego czułki są proste.

Zwalczanie szkodników jest konieczne, aby natychmiast leczyć te termity, ponieważ mogą one powodować długotrwałe uszkodzenia domu, czy to ściany, podłogi czy sufitu, o ile mogą one być ich źródłem pożywienia.

Oto kilka znaków wskazujących na rozpoczęcie inwazji termitów:

 • Wykrywanie tuneli błotnych, które termity stworzyły jako przejście.
 • Widząc odchody termitów, wyglądające jak małe i owalne granulki.
 • Słysząc głuchy dźwięk po stuknięciu w drewno.
 • Słyszenie subtelnych dźwięków klikania dochodzących z drewnianych ścian.
 • Peeling niektórych farb może być również znakiem.
 • Dowiedz się więcej o termitach, odwiedzając ten artykuł Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych.

  Metody stosowane przeciwko termitom

  Niektóre metody, które pomagają pozbyć się termitów, można wykonać samodzielnie, ale niektóre najlepiej pozostawić profesjonalistom. Możesz zdecydować, czy sobie z tym poradzisz, czy nie i masz na to czas.

  Oto kilka sprawdzonych metod walki z termitami:

  Metoda nr 1. Nicienie

  Do tej metody wykorzystuje się naturalnego wroga termitów, jakim są pożyteczne nicienie. Te glisty zagrzebują się w swoim celu, a następnie uwalniają truciznę, która może zabić termity.

  Możesz mieszać te nicienie z ziemią doniczkową i zimną wodą, a następnie nakładać je na zaatakowane obszary, najlepiej na ogród lub trawnik.

  Metoda nr 2. Przynęty na termity

  Ta metoda polega na ustawianiu przynęt, które mogą zwabić termity do wyjścia. Jest to powolne działanie, aby dotknięte chorobą miały czas, aby wrócić do swojej kolonii i zaatakować inne termity.

  Metoda nr 3. Chemiczne bariery termitowe

  Ta metoda wykorzystuje płynną substancję chemiczną, która jest toksyczna dla termitów. Pozbywa się termitów zatruwając je.

  Uważa się, że jest odpowiedni dla środowiska, bezpieczny dla zwierząt i ludzi oraz skutecznie eliminuje termity. Robią to głównie profesjonaliści.

  Metoda nr 4. Olejki eteryczne

  Do tej metody możesz użyć olejku pomarańczowego lub olejku neem. Możesz zrobić tę metodę samodzielnie.

  Użyj tego, mieszając dwie szklanki wody z kilkoma kroplami mydła do naczyń i co najmniej dziesięcioma kroplami olejku eterycznego. Dobrze wymieszaj, umieść na butelce ze spryskiwaczem dla łatwiejszego dostępu, a następnie spryskaj bezpośrednio zainfekowany obszar.

  Metoda nr 5. Kwas borowy

  Metoda ta polega na odwadnianiu termitów i zamykaniu ich układu nerwowego. Nie zabija ich natychmiast po spożyciu.

  Możesz bezpośrednio spryskać proszkiem miejsca na zewnątrz. Do użytku w pomieszczeniach, wymieszaj łyżeczkę kwasu borowego z filiżanką ciepłej wody na przygotowanej butelce ze spryskiwaczem i dobrze wstrząśnij przed nałożeniem.

  Możesz to zrobić sam, ale pamiętaj o bezpieczeństwie podczas wykonywania tego zadania. Możesz także nauczyć się znaków, kiedy należy wezwać zwalczanie szkodników do przyszłych celów.

  Jak zapobiegać przyszłym inwazjom termitów

  Zapobieganie termitom brzmi jak ciężka praca, ale wszystko będzie tego warte, jeśli możesz zaoszczędzić pieniądze na naprawie szkód, które mogą zrobić termity. Nie musisz się zbytnio martwić, ponieważ poniższe kroki są proste:

 • Wypełnij i uszczelnij pęknięcia na ścianie, suficie lub podłodze.
 • Napraw nieszczelności rur i usuń wycieki cieczy. Wilgoć może przyciągać termity.
 • Uważaj na swój las; może być zarówno ich kryjówką, jak i źródłem pożywienia.
 • Posprzątaj bałagan w domu, zwłaszcza w przypadku bezużytecznych i zaopatrzonych papierów, czasopism, gazet itp.
 • Załóżmy, że zauważyłeś wczesny etap inwazji termitów na meblu, natychmiast oddziel go od pozostałych niezainfekowanych. W takim przypadku możesz również spróbować umieścić to w bezpośrednim świetle słonecznym.
 • Regularnie sprawdzaj fundamenty swojego domu.
 • Utrzymuj odpowiednią wentylację w swoim mieszkaniu, zwłaszcza w piwnicy i na strychu.
 • Możesz zastosować odstraszający termitycyd, aby zapobiec przyszłym inwazjom tych stworzeń.
 • Aby uzyskać więcej informacji, które możesz chcieć wiedzieć, odwiedź ten artykuł dotyczący kontroli termitów: odpowiedzi dla właścicieli domów.

  Wniosek

  Termity mogą rozprzestrzenić się po całym domu, jeśli nadarzy się okazja, pogłębiając szkody. Dlatego najlepiej jest wiedzieć wszystko o tych małych stworzeniach, na przykład o sposobach ich odstraszania lub w jaki sposób zwalczanie szkodników pozwala pozbyć się termitów.

  Rozpoczęcie podróży od poznania i dokształcenia się to mądra decyzja. Mam nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny.