Jak gruba powinna być noga Loveseat?

Fotelik z nogami jest o wiele bardziej stabilny niż kanapa lub poduszka bez nóg. Podczas gdy te ostatnie będą się nieznacznie poruszać podczas użytkowania, foteliki dwuosobowe z nogami są bardziej „zakorzenione” i pozostaną nieruchome w dowolnym miejscu, w którym zostały umieszczone. Ale jak gruba powinna być noga fotelika?

Fotele miłosne były ostoją mebli na przestrzeni dziejów na skalę światową, jednak niektóre cywilizacje nie używały ich aż do ostatniego stulecia. W innych wcieleniach foteliki miłosne były po prostu umieszczane na podłodze, aby zapewnić wyściełany komfort na szorstkich powierzchniach.

Jak gruba powinna być noga Loveseat?

Jednak w końcu zbudowano dwuosobowe fotele z nogami, które pozwoliły na podniesienie ich wyżej niż podłoga.

Foteliki dwuosobowe z nogami pozwalają użytkownikom mniej się schylać, dzięki czemu siedzenie jest mniej męczące, szczególnie dla osób z problemami z nogami, biodrami lub plecami lub osób starszych.

Co to jest sofa dwuosobowa?

Loveseat to jeden z dwóch rodzajów dwumiejscowych krzeseł. Jeden rodzaj, znany jako „brytyjskie dwuosobowe kanapy”, jest praktycznie odpowiednikiem „dwumiejscowej sofy”. Zazwyczaj jest wyposażony w dwa tapicerowane siedzenia.

Innym rodzajem, znanym również jako tête-à-tête, ławka do zalotów, ławka do całowania, krzesło plotkarza lub ławka do rozmów, są wszelkiego rodzaju meble dwuosobowe, w których dwa siedzenia są ustawione w kształcie litery S, co pozwala dwóm osobom rozmawiać, gdy

W przeciwieństwie do siedzenia oszczędzającego miejsce, wiele osób korzysta z fotelików w swoich domach, aby dodać stylu i poczucia bogactwa. Fotele dwuosobowe są często oferowane jako część zestawów do salonu, które zawierają inne elementy, takie jak kanapy.

Są idealne do przytulania się z ukochaną lub czytania książki.

Często zastanawiamy się nad ogólnymi wymiarami fotelika i pomijamy jeden ważny szczegół: nogi. Więc w tym temacie przyjrzymy się, jak gruba powinna być noga fotelika?

Nogi sofy mogą mieć różny rozmiar. Grubość standardowego fotelika to od 2,5 do 3 cali. Zależy to od rodzaju nogi sofy, którą zainstalowałeś na swoim sofie lub innym meblu.

Jak wysokie powinny być nogi Loveseat?

Twoje uda powinny być podparte fotelikiem. W pozycji siedzącej kolana powinny być zgięte pod kątem 90 stopni, a stopy powinny leżeć płasko na podłodze.

Normalny prześwit między nogami użytkownika a przednią krawędzią siedziska dla osoby o średnim wzroście wynosi od 21 cali do 22 cali.

Czy mogę podnieść nogi moich fotelików?

Jeśli masz nóżki do fotelików bez kółek, podstawki meblowe są najprostszą i najtańszą alternatywą. Zwykle mają wysokość od 2 do 5 cali i służą do zwiększania rozmiarów stołów, sof, siedzeń i łóżek.

Rodzaje dwuosobowych fotelików

Strzałka

Stopka ze strzałką ma okrągłą stopkę, która zwęża się w kierunku podstawy i jest oddzielona od nogi mebla częścią toczoną.

Zablokuj stopkę

Stopa blokowa to prosta, nie ozdobiona stopa, która szczególnie dobrze pasuje do współczesnych fotelików. Nowoczesne stopy blokowe są płytsze i grubsze niż konwencjonalne, wyższe stopy blokowe.

Wspornik nożny

Zakrzywiona ku górze stopa. Wspornik kabriolet (z kolanem kabrioletowym) i wspornik w kształcie litery O (z dodaną poziomą krzywą „S”) to dwie odmiany.

Stopka do bułek

Spłaszczona kulista stopa, która była modna w XVII wieku. Kok stopę widać w meblach w stylu rustykalnym, gdzie jej prostota kontrastuje z klasycznymi, kwiecistymi tkaninami i faszerowanymi kształtami.

Kabriolet nóg

Noga z kolanem zakrzywionym na zewnątrz i stopą zakrzywioną do wewnątrz, co skutkuje podwójnie zakrzywioną nogą w kształcie litery „S”.

Stopa z pazurem i piłką

Klasyczny wzór stopy z XVII wieku, przedstawiający ptasi pazur trzymający piłkę. Był popularny w meblach w stylu Chippendale i nadal jest używany w klasycznym wzornictwie.

Klub piłkarski

Ta konstrukcja, czasami nazywana stopką, ma atrakcyjny, wywinięty na zewnątrz zaokrąglony koniec, który przypomina kij golfowy. Często używany w połączeniu z nogą kabriolet.

Łapa łapy

Klasyczna nóżka meblowa w kształcie łapy zwierzęcia. Stopa łapy jest skomplikowana i królewska i można ją zobaczyć na starożytnych egipskich meblach, a także na neoklasycznych wynalazkach.

Podstawa Platformy

Platforma to cokół, na którym znajduje się fotelik miłosny. Zazwyczaj są one niewykończone lub pokryte preferowanym materiałem akcentującym i zagłębione w przedniej części sofy dla wyróżnienia.

Noga szabli

Oryginalne greckie krzesło klismos wykorzystywało miękko zakrzywioną, rozłożoną nogę stożkową, która została wskrzeszona w okresie neoklasycznym. Antyczna noga jest często wykorzystywana jako tylne nogi loveseat.

Nogi rozstawione

Okrągła noga, która jest odchylona o ponad 90 stopni na zewnątrz od podstawy dwuosobowego fotelika i jest na ogół nieco cofnięta z przodu. Popularnym stylem są nowoczesne meble z połowy wieku.

Kwadratowa noga, bliski krewny konwencjonalnej nogi Marlborough, jest krótsza, nieozdobiona i prosta po obu stronach – nieco węższa, wyższa odmiana stopy blokowej.

Zablokuj stopę ze zwężanymi palcami

Zwężająca się stopa blokowa, podobnie jak noga kwadratowa, jest nogą prostą, która jest węższa u dołu niż u góry. Jego piękna prostota sprawia, że ​​jest popularny we współczesnych kanapach.

Obrócona noga

Ozdobne słoje toczonej nogi powstają poprzez szybkie obracanie drewnianego kołka na tokarce i kształtowanie go za pomocą narzędzi do drewna. Mniej fal jest bardziej współczesnych, ale liczne falowania są tradycyjne.

Wniosek

Oceńmy teraz pytanie, jak gruba powinna być noga siedziska. Rozmiar nóg fotelika może się różnić w zależności od rodzaju. Od nóg kwadratowych po nogi szablowe, każda z nich ma różne rozmiary, które dopełnią ich styl.