Jak zrobić zasłony prysznicowe na 4 kreatywne sposoby?

Czy jesteś zmęczony tą wodą rozbryzgującą się pod prysznicem? Dlaczego nie nauczyć się robić zasłony prysznicowe? I pozwól, że powiem ci, że nie potrzebujesz wymyślnej szklanej ściany ani luksusowej renowacji łazienki, która prawdopodobnie będzie cię kosztować słoną sumę.

Dzięki tym sprytnym wskazówkom i sztuczkom pomożemy Ci stworzyć własne zasłony prysznicowe z odrobiną kreatywności. Nadaj swojej łazience designerski akcent i zapomnij o zwykłych, starych zasłonach, które nawet nie pasują do Twojego wystroju i stylu.

Jak zrobić zasłony prysznicowe na 4 kreatywne sposoby?

Oto kilka pomysłowych sposobów na upiększenie łazienki. Wystarczy zamienić ją kilkoma ozdobnikami, zmienić sprzęt, a może pomalować jakąś tkaninę i być może zobaczysz zupełnie inną łazienkę. Kto by pomyślał, że zmiana zasłon może zrobić tak wiele?

1. Wydłuż z makramą

Spraw, aby Twoje sufity wydawały się wyższe niż w rzeczywistości dzięki zasłonom prysznicowym z piękną makramą, która lekko kałuży na podłodze w łazience. Jest to również dość proste. Zdejmij zasłonę prysznicową z drążka i delikatnie rozerwij rąbek u podstawy tkaniny.

Przytnij makramę do pożądanej długości i przyszyj ją do spodu materiału. Możesz użyć szpilek do szycia, aby zabezpieczyć je na miejscu przed włożeniem ich pod maszynę do szycia. Użyj jasnej lub podobnej nici, aby ukryć ściegi.

2. Wzory szablonów

Kto powiedział coś o potrzebie maszyn do szycia, żeby ozdobić te zasłony? Dzięki tej łatwej technice projektowania wystarczy wzór, farba akrylowa lub wodoodporna oraz szablon. Możesz zrobić własny szablon używając grubego papieru i wyciąć wzór.

Na tym etapie możesz wynieść zasłony na zewnątrz, gdzie jest odpowiednia wentylacja. Połóż zasłonę na ziemi i umieść szablon na tkaninie. Rozpyl farbę, aż odciśniesz wzór na zasłonie. Powtarzaj, aż wszystkie wydruki będą na swoim miejscu.

3. Wyhaftuj wzór

Jeśli szukasz okazji do ćwiczenia umiejętności haftowania lub szycia, może to być idealny projekt. Zdobądź zestaw do szycia, kolorowe nici i wiadro cierpliwości. Najlepiej też, jeśli użyjesz gładkiej lub jednokolorowej zasłony, aby uwydatnić haft.

Zacznij od narysowania wzoru na zasłonie, aby dać sobie przewodnik. Wykaż się kreatywnością i nadaj swojemu projektowi niepowtarzalny charakter. Jeśli nie jesteś jeszcze pewien swoich umiejętności, możesz być trochę milszy i zamiast tego poeksperymentować z geometrycznymi wzorami. Po sfinalizowaniu projektu wyjmij materiały do ​​szycia i rozpocznij szycie.

4. Ponownie wykorzystaj resztki tkanin

Czy masz starą tkaninę z poprzednich projektów szycia? A może masz kilka ubrań, które czekają na recykling. Niezależnie od tego, nadszedł czas, aby wyjąć te pudełka z resztek materiału i użyć ich do wystrojenia zasłony prysznicowej w łazience.

Zszyj kawałki razem tak, aby powstały szerokie, ale krótkie panele. Wysokość powinna wynosić ⅛ oryginalnej zasłony prysznicowej. Wykorzystamy te panele do stworzenia falban. Przyszyj je do zasłony zaczynając od dołu i przejdź do górnej warstwy.

Jak zrobić zasłonę prysznicową

Oczywiście, zanim będziemy mogli to wszystko zrobić, nadal potrzebujemy zasłony prysznicowej, z którą będziemy mogli pracować. Na szczęście mamy szczegółowy proces krok po kroku, który pomoże Ci nauczyć się robić zasłony prysznicowe.

Krok 1: Wybierz materiał.

Pamiętaj, że w przeciwieństwie do zwykłych zasłon, zasłony prysznicowe radzą sobie z dużą ilością wody, pary i pary. Chcesz więc wybrać tkaninę, która wytrzyma tak dużą ilość wilgoci. Dobrym wyborem będzie winyl, poliester lub mieszanka poliestrowo-bawełniana.

Możesz również zdecydować się na niewodoodporne rodzaje tkanin. Upewnij się jednak, że masz wysokiej jakości wkładkę, która utrzyma resztę łazienki w suchości. Dobrymi przykładami są naturalne tkaniny, takie jak bawełna, płótno i konopie.

Krok 2: Przygotuj materiał.

Po ustaleniu, jakiego rodzaju tkaniny chcesz użyć, czas zająć się technicznymi aspektami projektu. Weź taśmę mierniczą i ołówki. Zacznij od zmierzenia wysokości twojego pręta do podłogi.

Zdecyduj, jak długie mają być Twoje zasłony. Jeśli zamierzasz dodać makramowe wykończenie, skróć oryginalną tkaninę (co najmniej 3-4 cale nad podłogą). W przeciwnym razie uzyskaj dokładny pomiar kurtyny. Typowa kurtyna mierzy 72” na 72”, więc możesz zacząć od tego.

Wytnij materiał i nie zapomnij dodać dodatkowych centymetrów na podwinięcie. Będziesz potrzebować 16 cali długości i 8 cali szerokości na rąbek na zasłony prysznicowe. To znacznie dłużej niż przeciętny dodatek na rąbek zasłony.

Krok 3: Czas szycia

Połóż zasłonę płasko na obszarze roboczym i zacznij od złożenia góry do czterech cali. Prasuj tkaninę, ale uważaj na ciepło. Niektóre rodzaje tkanin są wrażliwe i łatwo się palą. Przypnij materiał, aby utrzymać go na miejscu podczas szycia rąbka. Zrób to ponownie dla dolnego brzegu. Zrób to samo dla bocznego rąbka, ale tylko dwa cale zamiast czterech.

Krok 4: Zawieś zasłonę

Po zabezpieczeniu wszystkich szwów nadszedł czas na zakup sprzętu do zasłon. W przypadku zasłon prysznicowych najlepiej używać przelotek lub pierścieni do zasłon otwieranych zatrzaskowo. Zasłony prysznicowe są zaprojektowane tak, aby od czasu do czasu się otwierały i zamykały. Pierścienie ułatwią ich przenoszenie.

Zawieś zasłonę i gotowe. Teraz wiesz, jak wykonać zasłony prysznicowe i poznać różne sposoby ich upiększania. Uwolnij swoją kreatywność i nie bój się próbować nowych rzeczy.