Jak zainstalować zasłony bez śrub? 5 szybkich porad!

Zasłony zapewniają najlepszy widok z każdego salonu. Oprócz wystroju wnętrza zapewnia również doskonałą prywatność i komfort.

Jak zainstalować zasłony bez śrub, to nie jest wielka sprawa. Gdy już zdobędziesz zasłony z centrum handlowego lub wykonasz je samodzielnie, wieszanie ich bez śrub będzie najłatwiejszym sposobem na ukończenie pracy.

Aby zamontować zasłony bez śrub, będziesz potrzebować materiałów niezbędnych z zasłonami jako najważniejsze.

Inne materiały obejmują; karnisze, drabina lub długi taboret i młotek. Po przygotowaniu tych materiałów wykonaj poniższe czynności, aby powiesić zasłony na ścianie bez konieczności użycia śruby.

Kroki, jak zainstalować zasłony bez śrub

Krok 1: Przygotuj zasłony

Zasłony, które zainstalujesz w krótkim czasie, są dostępne. Zasłony można kupić w centrum handlowym lub zaopatrzyć się w materiały i wykonać je samemu. Każdy, kogo wybierzesz, celem jest udostępnienie zasłon do montażu.

Krok 2: Wybierz miejsce instalacji zasłon

Jak zainstalować zasłony bez śrub, może być trudne, jeśli nadal trudno jest znaleźć miejsce do ich instalacji. Ludzie wybierają różne miejsca, takie jak łazienka, sypialnia, salon, a w rzadkich przypadkach balkon. Po uzyskaniu miejsca do zainstalowania zasłon jesteś o krok od osiągnięcia swojego celu.

Krok 3: Przygotuj karnisze

Karnisze są wykonane z metali i są dobrze zbudowane. Bez karniszy może być jednak droga naprzód. Możesz użyć liny i drewna zamiast prętów. Aby uzyskać doskonały widok, warto sięgnąć po wędki.

Krok 4: przymocuj zasłony do prętów

Weź drabinę lub długi stołek, przymocuj zasłony do prętów i trzymaj je z boku. Wyznacz boki okien i drzwi, gdzie zainstalujesz zasłony. Ponieważ zasłony są instalowane bez śrub, nie ma potrzeby owijania w bawełnę.

Przesuń drabinę blisko pierwszego okna.

Krok 5: zainstaluj zasłony bez śrub

Zawieś zasłony w miejscu, które wyznaczyłeś. Kotwa kupowana jest wraz z prętami umieszczonymi po lewej i prawej stronie okien i drzwi.

Zasłony są teraz obserwowane z daleka, aby upewnić się, że trafiłeś na cel. Jeśli są błędy, nie ma potrzeby się wahać. Naprawiasz to JAK NAJSZYBCIEJ.

Jak używać rzepów do montażu zasłon?

Rzep to narzędzie składające się z pasków haczyków, które można wykorzystać przy zakładaniu zasłon. Instalowanie zasłon bez śrub zawsze było opcją dla wielu osób, ponieważ jest to łatwe do wykonania.

W wyjątkowych przypadkach do montażu zasłon używa się rzepów. W sytuacji, gdy chcesz pozostawić zasłony na stałe zamknięte lub otwarte, stosuje się rzepy.

Na przykład okno, które chcesz na stałe pozostawić otwarte. Również tam, gdzie chcesz mieć absolutną prywatność, stosuje się również rzepy. Jak w łazience, gdzie zasłony nie są często otwierane i zamykane.

Czy można powiesić zasłony bez niszczenia ścian?

Na to pytanie mamy TAK! Lepiej wieszasz zasłonę. Najlepszym sposobem na powieszenie zasłon na ścianie jest użycie opcji bez śrub lub zawieszania gwoździ.

Pamiętaj, że wybierzesz lżejsze zasłony, które przetrwają bez użycia śrub.

Jak powiesić zasłony bez śrub, zaoszczędzisz koszty naprawy uszkodzonych zasłon, jeśli w końcu zamontujesz je za pomocą śrub.

Większość ludzi wybiera najlepszy sposób na umeblowanie swojego domu, ucząc się, jak instalować zasłony bez śrub, i ostatecznie uzyskują to, co najlepsze.

Czy potrzebujesz wiertarki do montażu zasłon bez śrub?

Absolutnie tak! Ale kiedy nie ma wiertarki, równie dobrze możesz poszukać alternatywy. Niemniej jednak, jeśli wybierzesz zasłony bez śrub, wiertarka może nie być potrzebna.

Nawiasem mówiąc, wiertło to maszyna wykonana w formie śruby. Po podłączeniu do źródła elektrycznego zaczyna się obracać i jest w stanie stworzyć otwór na śrubę na twardej powierzchni.

Pracując z czymś innym niż karnisze, będziesz potrzebować taśmy mierniczej i ołówka, aby zaznaczyć zmierzone obszary i zapewnić dokładny wynik. To jeden z najłatwiejszych sposobów montażu zasłon bez śrub.

Wniosek

Montaż zasłon bez wkrętów to jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie najwyższego komfortu i prywatności. Jest również najładniejszy, ponieważ ściany, w których są zainstalowane zasłony, nie są naruszone.

Każdy, kto chce zamontować zasłony bez śrub, nie ma żadnej winy. Wystarczy przygotować materiały, zaplanować czas, wykonać powyższe kroki, a na pewno dojdziesz do dokonanego wyboru.

Różne domy zainstalowały tego typu zasłony, ponieważ nie mają absolutnie nic do stracenia, a potem bez wiertarki mogą pozyskać każdy inny materiał, który jest dość przystępny.