Jak zrobić ulotkę dotyczącą darowizny? 4 proste kroki do naśladowania!

Zastanawiasz się, jak zrobić ulotkę z darowizną? Wtedy jesteś we właściwym miejscu; nauczymy Cię czterech prostych kroków, które zrozumiesz, zagłębiając się w ten artykuł.

Tak, wiele osób przekazuje darowizny organizacjom charytatywnym z różnych powodów. Może dlatego, że są blisko określonej organizacji, a może chcą stworzyć coś znaczącego.

Jak zrobić ulotkę dotyczącą darowizny? 4 proste kroki do naśladowania!

W niektórych przypadkach są zbyt przywiązani do problemu, dlatego chcą coś z tym zrobić. Co więcej, chcieli wnieść jak najwięcej, więc opowiadają o tym innym ludziom. Chociaż pozyskanie tylu osób do darowizny może być trudne, ponieważ obecnie znajdujemy się w trudnej sytuacji ekonomicznej, nadal wiele osób nie waha się wyciągnąć rąk do potrzebujących. Moi przyjaciele, jest o wiele więcej do nauczenia się na ten temat, więc czytaj dalej!

Kroki tworzenia ulotki o darowiznach

W promowaniu Twojej sprawy przydatna może być ulotka, więc rozważ jej zrobienie. Będziesz mógł komunikować się z potencjalnymi dawcami. Tworząc ulotki, używaj ostrego, prostego i czystego języka. Jak więc zrobić ulotkę z darowizną? Aby dowiedzieć się więcej o tworzeniu ulotki o darowiznach, czytaj dalej!

Krok 1. Zrób dokument

Utwórz dokument w edytorze tekstu lub programie do projektowania. Upewnij się, że używasz dużych czcionek, które są czytelne dla czytelników. Umieść też nagłówek u góry, na przykład „Przekaż darowiznę teraz”.

Krok 2. Napisz treść

Dołącz krótkie oświadczenie o swojej organizacji. Dodaj również podsumowanie rodzajów darowizn, które organizacja przyjmie. Jeszcze lepiej sporządź listę towarów, które zabierzesz, oraz przedmiotów zabronionych.

Krok 3. Dołącz zdjęcia i ważne szczegóły

Umieść widoczny obraz organizacji pomagającej ludziom w potrzebie. Dołącz również dane kontaktowe i logo organizacji. Wypisz adres strony internetowej, adres e-mail, numer telefonu i adres.

Krok 4. Sfinalizuj ulotkę

Aby Twoja ulotka się wyróżniała, możesz użyć kolorowych czcionek lub wybrać jasny kolor tła. Następnie wydrukuj ulotkę i zleć jej masową replikację w dowolnym sklepie ksero, w którym możesz uzyskać zniżkę.

6 pomysłów na ulotkę dotyczącą darowizny

Jeśli nie wiesz, jak zaprojektować ulotkę dotyczącą darowizn, nie martw się, ponieważ przedstawimy Ci kilka pomysłów, do których możesz się odnieść w tej sekcji. Oto sześć kreatywnych pomysłów na ulotki do zbierania funduszy, które wyróżnią Twoją. Te opcje wykorzystują różne obrazy, czcionki, style i kombinacje kolorów.

#1. Zmodyfikuj format

Pomogłoby, gdybyś podczas projektowania kolejnego plakatu z darowiznami wyszedł poza prostokątną ulotkę. Charakterystyczna forma wyróżnia się nie tylko na pełnych tablicach ogłoszeń i latarniach, ale jest też natychmiast rozpoznawalna przez przechodniów. To drobna korekta, która może mieć znaczący wpływ na skuteczność.

Kształty również mają znaczenie symboliczne. Na przykład serce symbolizuje miłość i hojność i jest doskonałym wyborem do zbierania pieniędzy na zbiórkę krwi.

#2. Typografia

Spróbuj użyć innej czcionki, aby zobaczyć, co się stanie. Unikalna czcionka może w pełni wykorzystać ograniczony obszar, nawet jeśli używasz standardowego rozmiaru ulotki z literami. Jeśli pisanie jest zabawne i wyjątkowe, czytelnicy pozostaną zaangażowani, jednocześnie oszczędzając na papierze. Zamiast podstawowego zdjęcia, tekst na ulotce powinien być najbardziej atrakcyjnym elementem projektu.

#3. Eksperymentuj ze zmianami punktu widzenia

Możesz ożywić swoją broszurę dotyczącą pozyskiwania funduszy, używając ukośnych i ukośnych linii tekstu. To sprawi, że Twoi kibice zaczną kręcić się w głowach. Aby wyróżnić swój marketing, użyj tej prostej techniki, aby nadać mu osobowość. Wystarczy pochylić tekst i obrazy.

#4. Oszczędność miejsca

Zmniejsz ilość wymaganego miejsca, używając kodu QR, który mogą zeskanować, aby przekazać darowizny. Innymi słowy, darczyńcy mogą zeskanować kod z Twojej ulotki, aby przejść bezpośrednio do witryny, dokonać natychmiastowej wpłaty lub uzyskać więcej informacji. Prawie wszystkie aparaty w smartfonach mogą odczytywać kody QR. Dlatego są świetnym sposobem na przekazanie zbyt dużej ilości informacji na ulotce firmowej, ulotce z imprezy charytatywnej, a nawet ulotce imprezowej.

#5. Zacznij od prowokującego do myślenia pytania

Ciekawość to uczucie, które może sprawić, że zrobisz wszystko. Zadając pytanie, które może sprowokować ludzi do myślenia, możesz wzbudzić zainteresowanie czytelników i utrzymać ich uwagę na tyle długo, aby mogli dowiedzieć się więcej o Twoich działaniach związanych ze zbieraniem funduszy. W porządku, jeśli Twoje pytanie nie jest tak poważne jak inne. Na przykład dowcipne pytanie, takie jak „Got wine?” może nadawać się na cichą aukcję lub degustację wina, która obejmuje pakiety napojów.

Jest to jeden z naszych ulubionych pomysłów na ulotkę z darowiznami, ponieważ potrzebujesz tylko kuszącego pytania i dużego rozmiaru czcionki. Zadając odpowiednie pytanie, możesz skutecznie przyciągnąć uwagę swoich obserwujących.

#6. Wyróżnij zachęty

Kod promocyjny może zwiększyć składki, więc upewnij się, że jest on od razu widoczny na Twojej ulotce z darowiznami. Jest to szczególnie ważne, jeśli potrzebujesz dużej kwoty darowizny.

To okładka!

Sport marketingu jest bardzo konkurencyjny. Reklamy, wyskakujące okienka, billboardy i reklamy nieustannie walczą o uwagę ludzi. Dobrą wiadomością jest to, że jeśli wiesz, jak zrobić ulotkę z darowizną o odpowiednim projekcie, możesz przebić się przez hałas i nawiązać kontakt z docelowymi odbiorcami. Możesz również przeczytać o tym, co jest darowizną rzeczową i co napisać na pamiątkowej karcie darowizny.