Jak zgłosić darowiznę osocza na podatki?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zgłosić darowiznę osocza na podatki? Nie zastanawiaj się dłużej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby dostarczyć Ci wystarczająco dużo informacji i kluczowych informacji o tym, jak ktoś może pisać darowizny na osocze na swoje podatki.

Wydaje się, że jest wielu ludzi, którzy oddają osocze dla pieniędzy i nie zastanawiają się, czy miałoby to wpływ na ich podatki. Twoja darowizna mogła zostać również poinformowana przez osobę przygotowującą podatki z jednej z dużych grup zajmujących się rozliczeniami podatkowymi, że nie jest to przychód podlegający opodatkowaniu. To jednak może nie mieć miejsca.

Jak zgłosić darowiznę osocza na podatki?

Zamiast powierzać pytania dotyczące podatku od darowizn w postaci osocza losowemu księgowemu podatkowemu, który prawdopodobnie nie będzie miał odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, aby je rozwiązać, będziemy tutaj, aby pomóc Ci w odpowiedzi na pytania dotyczące sposobu zgłaszania darowizn w postaci osocza.

Darowizny w postaci plazmy kwalifikują się do odliczenia podatku

Jest to darowizna na cele charytatywne, a datki na cele charytatywne nie są opodatkowane. Nazywanie tego darowizną osocza jest trochę mylące, ponieważ zwykle nie otrzymuje się za to zapłaty. Kiedy sprzedajesz przedmioty i/lub usługi i zarabiasz pieniądze, tak naprawdę nie ma znaczenia, co uważasz za ten proces — nadal musisz przestrzegać konstytucji. Nie możesz płacić podatków od krwi i płynów ustrojowych ani narządów wewnętrznych. Ten powód często pojawia się w rozmowach na temat tego, czy darowizny osocza podlegają opodatkowaniu. Ale rozważ to z innego punktu widzenia. Załóżmy, że złożyłeś jaja lub pracowałeś jako odszkodowany układ macierzyństwa zastępczego.

Chociaż byłby to hojny gest, prawie wszystkie te rzeczy wiążą się z rekompensatą pieniężną w sześciu cyfrach, które są zobowiązaniami podatkowymi. Chociaż wydaje się, że oddawanie osocza ma mniejszą skalę, zwykle podpada pod klasyfikację jako fizjologiczne. płyny lub części ciała w celu uzyskania korzyści finansowych, które kwalifikują się do opodatkowania.

Niektórzy powiedzieliby, że „nie powinienem płacić podatków federalnych, ponieważ nie otrzymałem formularza 1099-MISC”. W związku z tym wszystkie duże korporacje muszą zatem wysyłać formularze 1099-MISC do niezależnych konsultantów, aby pomóc im złożyć zeznania podatkowe, więc nic nie wymyka się spod kontroli. Chociaż nie wszystkie centra plazmowe wydadzą 1099-MISC, nie zwalnia to z odpowiedzialności za płacenie podatków. W związku z tym musisz zgłosić swoje przychody z darowizn osocza w wierszu 21 załącznika 1 formularza 1040 lub możesz po prostu zatrudnić naszego księgowego, który pomoże ci w zeznaniu podatkowym.

Co to jest inny formularz przychodów: 1099-MISC?

Formularz 1099-MISC: Miscellaneous Income (lub Miscellaneous Documentation, jak będzie znana od 2021 r.) to formularz Internal Revenue Service (IRS), który jest używany do powiadamiania o określonych odmianach różnych rekompensat, takich jak czynsze, nagrody i nagrody, płatności na opiekę zdrowotną i płatności na rzecz prawnika. Przed federalnym rokiem dochodowym 2020, formularz 1099-MISC był również używany do przeglądu zadośćuczynienia dla niezależnych konsultantów, osób prowadzących działalność na własny rachunek, osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą; a to ujawni ten dochód niebędący pracownikiem na formularzu 1099-NEC: Zwrot kosztów dla osób niepracujących od 2020 r.

Jak zgłosić darowiznę osocza przez Internet?

Wybierz płace i Przychody, a następnie na nowym ekranie kliknij Wybiorę, nad czym pracuję. Przewiń w dół ekran Przegląd Twoich zarobków, aż zobaczysz sekcję Mniej powszechny dochód. Kliknij ikonę Rozpocznij/Aktualizuj obok kategorii Różne dochody, 1099-A, 1099-C. Kliknij przycisk Start/Aktualizuj obok opcji Inne. W ten sposób należy zgłosić darowiznę osocza na podatki.

Dlaczego ludzie angażują się w darowizny osocza?

Większość ludzi oddaje osocze, aby zwiększyć swoje główne źródło dochodu, zarabiając co tydzień niewielką sumę pieniędzy. Liczne kontrole boczne, takie jak oferowanie towarów i usług, działalność dla firm oferujących przejazdy i oddawanie osocza, stały się coraz bardziej rozpowszechnione. Problem polega na tym, że wiele dodatkowych czynności może znacznie utrudnić rozliczanie podatków. Część z nich może wydawać się niewielka, ale zaufaj nam, a znajdziesz się w bardzo trudnej sytuacji, jeśli te datki na cele charytatywne zaczną się kumulować, utrudniając w ten sposób twoje sprawozdanie dotyczące twoich podatków.

Równie dobrze możesz po prostu wpisać swój dochód w wierszu 21 i nazwać go dniem, który odnosi się do twojego wkładu w osocze. Niemniej jednak zgadnij, że zależy to od twoich zarobków; może to nie wystarczyć. Jeśli oddasz osocze kilka razy w tygodniu, możesz zgromadzić całkiem sporo, nawet jeśli jesteś częstym dawcą. Darowizny w postaci osocza mogą skutkować znacznym zwrotem wypłaty pieniężnej, co sprawia, że ​​jest to przychód podlegający opodatkowaniu. Plazma może być warta fortunę, zwłaszcza jeśli wnosiłeś na nią dużo przez lata, i podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym.

Wniosek

Wiedza o tym, jak zgłosić darowiznę osocza w ramach podatków, jest najważniejszą i uważaną za mądrą decyzją, jaką może wymyślić każda osoba, głównie jeśli jesteś zainteresowany darowiznami w osoczu. Jest to skomplikowane i możesz znaleźć się w trudnej sytuacji, jeśli zostaniesz obciążony nierozliczonymi dochodami podatkowymi. Darowizny na plazmę podlegają odliczeniu i znajdują się w zestawieniu kredytów samozatrudnienia. Oznacza to, że jesteś aktywny w firmie lub organizacji zajmującej się donacją osocza, zwłaszcza jeśli przekazujesz osocze przez dłuższy czas, i jest to traktowane jako niewiele więcej niż rodzaj samozatrudnienia lub opodatkowanie niezależne.

Twoje darowizny w postaci osocza mogą utrudnić rozliczanie podatków. Współpraca z renomowanym profesjonalistą, który ma wiedzę specjalistyczną, która pomoże Ci poruszać się w złożoności opodatkowania, może zapewnić Ci poczucie bezpieczeństwa, zamiast być kontrolowanym przez IRS i martwić się płaceniem grzywien.