Jak zgłosić darowiznę osocza na podatki?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zgłosić darowiznę osocza na podatki? Nie zastanawiaj się dłużej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby dostarczyć Ci wystarczająco dużo informacji i kluczowych informacji o tym, jak ktoś może pisać darowizny na osocze na swoje podatki.

Wydaje się, że jest wielu ludzi, którzy oddają osocze dla pieniędzy i nie zastanawiają się, czy miałoby to wpływ na ich podatki. Twoja darowizna mogła zostać również poinformowana przez osobę przygotowującą podatki z jednej z dużych grup zajmujących się rozliczeniami podatkowymi, że nie jest to przychód podlegający opodatkowaniu. To jednak może nie mieć miejsca.

Zamiast powierzać pytania dotyczące podatku od darowizn w postaci osocza losowemu księgowemu podatkowemu, który prawdopodobnie nie będzie miał odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, aby je rozwiązać, będziemy tutaj, aby pomóc Ci w odpowiedzi na pytania dotyczące sposobu zgłaszania darowizn w postaci osocza.

Darowizny w postaci plazmy kwalifikują się do odliczenia podatku

Jest to darowizna na cele charytatywne, a datki na cele charytatywne nie są opodatkowane. Nazywanie tego darowizną osocza jest trochę mylące, ponieważ zwykle nie otrzymuje się za to zapłaty. Kiedy sprzedajesz przedmioty i/lub usługi i zarabiasz pieniądze, tak naprawdę nie ma znaczenia, co uważasz za ten proces — nadal musisz przestrzegać konstytucji. Nie możesz płacić podatków od krwi i płynów ustrojowych ani narządów wewnętrznych. Ten powód często pojawia się w rozmowach na temat tego, czy darowizny osocza podlegają opodatkowaniu. Ale rozważ to z innego punktu widzenia. Załóżmy, że złożyłeś jaja lub pracowałeś jako odszkodowany układ macierzyństwa zastępczego.

Chociaż byłby to hojny gest, prawie wszystkie te rzeczy wiążą się z rekompensatą pieniężną w sześciu cyfrach, które są zobowiązaniami podatkowymi. Chociaż wydaje się, że oddawanie osocza ma mniejszą skalę, zwykle podpada pod klasyfikację jako fizjologiczne. płyny lub części ciała w celu uzyskania korzyści finansowych, które kwalifikują się do opodatkowania.

Niektórzy powiedzieliby, że „nie powinienem płacić podatków federalnych, ponieważ nie otrzymałem formularza 1099-MISC”. W związku z tym wszystkie duże korporacje muszą zatem wysyłać formularze 1099-MISC do niezależnych konsultantów, aby pomóc im złożyć zeznania podatkowe, więc nic nie wymyka się spod kontroli. Chociaż nie wszystkie centra plazmowe wydadzą 1099-MISC, nie zwalnia to z odpowiedzialności za płacenie podatków. W związku z tym musisz zgłosić swoje przychody z darowizn osocza w wierszu 21 załącznika 1 formularza 1040 lub możesz po prostu zatrudnić naszego księgowego, który pomoże ci w zeznaniu podatkowym.

Co to jest inny formularz przychodów: 1099-MISC?

Formularz 1099-MISC: Miscellaneous Income (lub Miscellaneous Documentation, jak będzie znana od 2021 r.) to formularz Internal Revenue Service (IRS), który jest używany do powiadamiania o określonych odmianach różnych rekompensat, takich jak czynsze, nagrody i nagrody, płatności na opiekę zdrowotną i płatności na rzecz prawnika. Przed federalnym rokiem dochodowym 2020, formularz 1099-MISC był również używany do przeglądu zadośćuczynienia dla niezależnych konsultantów, osób prowadzących działalność na własny rachunek, osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą; a to ujawni ten dochód niebędący pracownikiem na formularzu 1099-NEC: Zwrot kosztów dla osób niepracujących od 2020 r.

Jak zgłosić darowiznę osocza przez Internet?

Wybierz płace i Przychody, a następnie na nowym ekranie kliknij Wybiorę, nad czym pracuję. Przewiń w dół ekran Przegląd Twoich zarobków, aż zobaczysz sekcję Mniej powszechny dochód. Kliknij ikonę Rozpocznij/Aktualizuj obok kategorii Różne dochody, 1099-A, 1099-C. Kliknij przycisk Start/Aktualizuj obok opcji Inne. W ten sposób należy zgłosić darowiznę osocza na podatki.

Dlaczego ludzie angażują się w darowizny osocza?

Większość ludzi oddaje osocze, aby zwiększyć swoje główne źródło dochodu, zarabiając co tydzień niewielką sumę pieniędzy. Liczne kontrole boczne, takie jak oferowanie towarów i usług, działalność dla firm oferujących przejazdy i oddawanie osocza, stały się coraz bardziej rozpowszechnione. Problem polega na tym, że wiele dodatkowych czynności może znacznie utrudnić rozliczanie podatków. Część z nich może wydawać się niewielka, ale zaufaj nam, a znajdziesz się w bardzo trudnej sytuacji, jeśli te datki na cele charytatywne zaczną się kumulować, utrudniając w ten sposób twoje sprawozdanie dotyczące twoich podatków.

Równie dobrze możesz po prostu wpisać swój dochód w wierszu 21 i nazwać go dniem, który odnosi się do twojego wkładu w osocze. Niemniej jednak zgadnij, że zależy to od twoich zarobków; może to nie wystarczyć. Jeśli oddasz osocze kilka razy w tygodniu, możesz zgromadzić całkiem sporo, nawet jeśli jesteś częstym dawcą. Darowizny w postaci osocza mogą skutkować znacznym zwrotem wypłaty pieniężnej, co sprawia, że ​​jest to przychód podlegający opodatkowaniu. Plazma może być warta fortunę, zwłaszcza jeśli wnosiłeś na nią dużo przez lata, i podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym.

Wniosek

Wiedza o tym, jak zgłosić darowiznę osocza w ramach podatków, jest najważniejszą i uważaną za mądrą decyzją, jaką może wymyślić każda osoba, głównie jeśli jesteś zainteresowany darowiznami w osoczu. Jest to skomplikowane i możesz znaleźć się w trudnej sytuacji, jeśli zostaniesz obciążony nierozliczonymi dochodami podatkowymi. Darowizny na plazmę podlegają odliczeniu i znajdują się w zestawieniu kredytów samozatrudnienia. Oznacza to, że jesteś aktywny w firmie lub organizacji zajmującej się donacją osocza, zwłaszcza jeśli przekazujesz osocze przez dłuższy czas, i jest to traktowane jako niewiele więcej niż rodzaj samozatrudnienia lub opodatkowanie niezależne.

Twoje darowizny w postaci osocza mogą utrudnić rozliczanie podatków. Współpraca z renomowanym profesjonalistą, który ma wiedzę specjalistyczną, która pomoże Ci poruszać się w złożoności opodatkowania, może zapewnić Ci poczucie bezpieczeństwa, zamiast być kontrolowanym przez IRS i martwić się płaceniem grzywien.