Jak zrobić poduszkę węzełkową z polaru w 2 krokach

Aby dowiedzieć się, jak zrobić poduszkę supełkową z polaru, wystarczą tylko dwa kroki, a nie potrzebujesz nawet zestawu do szycia. Jest to opłacalny projekt, ponieważ gotowy produkt jest satysfakcjonujący nie tylko dla oczu, ale także z użytkowania. Przeczytałeś to dobrze; poduszka polarowa supeł może stać się dekoracyjną poduszką do łóżka.

Ponadto możesz eksperymentować z kolorami i wzorami, aby dopasować je do wystroju lub łóżka. Ten projekt jest odmianą poduszki węzełkowej, z wyjątkiem tego, że możesz położyć głowę w tej poduszce. Przeczytaj więcej poniżej, jak zacząć.

Jak zrobić poduszkę węzełkową z polaru w 2 krokach

Jak zrobić poduszkę polarową bez szycia

Krok # 1. Przygotuj

Aby rozpocząć tworzenie poduszki z węzłem, zmierz i wytnij dwa kawałki polaru, które mogą być kontrastowe lub podobne, w zależności od zamierzonego projektu. Na przykład, jeśli zdecydujesz się na poduszkę w standardowym rozmiarze, wytnij dwie części zgodnie z tymi wymiarami. Konieczny jest jednak nacisk na przydzielenie czterech cali z każdej strony, aby uzyskać dobre dopasowanie.

Pamiętaj, że ten projekt jest jak zrobienie poszewki z wełny na poduszkę. Dlatego możesz również wziąć rozmiar swojej poduszki i użyć jej jako wymiarów kawałków polaru. W tym miejscu możesz również zastanowić się, czy chcesz użyć polaru w jednolitym kolorze, wzoru lub po jednym dla każdego rodzaju.

Następnie połóż je jeden na drugim prawymi bokami skierowanymi na zewnątrz. Kontrastuje to z robieniem tradycyjnej poszewki na poduszkę, w której ostatecznie trzeba ją odwrócić na lewą stronę. Wreszcie powinieneś być gotowy do zawiązania poduszki.

Krok # 2. Węzeł

W przypadku węzłów wytnij 4-calowy kwadrat na każdy róg ułożonych kawałków polaru. Kawałki, które zawiążesz, będą szczelinami, które wykonasz na wszystkich czterech krawędziach. Jednak powinieneś przykleić pasek taśmy cztery cale od każdej krawędzi, aby uzyskać schludne wykończenie, ponieważ będzie to oznaczać, kiedy należy zatrzymać cięcie.

Wytnij paski o szerokości cala i czterech cali długości wzdłuż boków, aż dotrzesz do taśmy. Zrób to ze wszystkich stron i usuń taśmę. Na koniec zrób podwójny węzeł za pomocą górnego i dolnego paska i powtarzaj, aż skończysz zawiązywać wszystkie pary pasków ze wszystkich stron, pozostawiając jeden otwarty, aby włożyć wkładkę do poduszki.

Zawiąż drugą stronę i gotowe! Pamiętaj, że zamiast poduszki można również wypchać polarową poduszkę. Jednak zmiana i zmiana pokrowców będzie łatwiejsza, jeśli można całkowicie wyjąć wkładkę poduszki.

Co to jest polar?

Poniższa dzianinowa poduszka jest również możliwa do wykonania z każdym rodzajem tkaniny, o ile nie strzępi się po pocięciu na paski. Jednak poduszka polarowa jest nie tylko estetyczna. Jest również miękki i wygodny.

Ale czym właściwie jest polar? Polar nie jest materiałem naturalnym, takim jak wełna; zamiast tego jest pochodną cienkich włókien poliestrowych. Powstała w ten sposób tkanina jest lekka i przewiewna, ale dobrze sprawdza się również w zatrzymywaniu ciepła.

W dzisiejszych czasach włókna naturalne są nawet wplecione w runo, aby stworzyć niepowtarzalne tekstury. Dlatego możesz zdecydować się na bardziej ekologiczne materiały. Ponadto polar jest odporny na wilgoć i trwały, dzięki czemu idealnie nadaje się na poduszki, które będą służyć przez długi czas.

Jak zrobić poszewkę na poduszkę bez szycia

Jeśli uważasz, że wiązanie wielu pasków jest zbyt trudne, istnieje inny sposób wykonania poszewki na poduszkę bez szycia. Będziesz potrzebował tylko materiału, nożyczek, taśmy mierniczej, topliwej taśmy klejącej i żelazka na parze. To także doskonały pomysł na rzucanie poduszkami.

Krok # 1. Zmierz i wytnij

Podobnie jak w przypadku powyższego projektu, zacznij od wycięcia kawałka tkaniny zgodnie z rozmiarem poduszki. Aby uzyskać jego szerokość, dodaj cal do tej miary kształtu poduszki. Gdy masz już numer, pomnóż go przez dwa, aby uzyskać długość kawałka materiału.

Na koniec dodaj cztery cale naddatku, ponieważ będzie to nakładanie się z tyłu. Teraz, gdy masz już kawałek materiału, złóż go na pół cala ze wszystkich stron i wyprasuj na płasko. Zacznij od dłuższych końcówek, ponieważ będą ukryte, a następnie złóż krótsze końce o kolejne pół cala i wyprasuj je na płasko.

Krok # 2. Więź

Tutaj pojawia się część bez szycia, a ty wycinasz dwa kawałki topliwej tkaniny łączącej. Powinny mieć taki sam rozmiar jak krótkie końce materiału, ponieważ połączysz te części i wyprasujesz razem materiał. Jesteś blisko ukończenia poszewki na poduszkę, więc umieść poszewkę na środku.

Złóż końce tak, aby zachodziły na siebie cztery cale na środku, zanim zepniesz razem materiał i zdejmij poduszkę, aby zamknąć szwy. Umieść topliwą taśmę łączącą między szwem a żelazkiem, aby całkowicie uszczelnić poszewkę poduszki. Na koniec umieść trochę wstęgi łączącej dla małego materiału zakładkowego i włóż poduszkę.

Wniosek

Jeśli nie znosisz szycia lub używania klejów, nadal możesz zrobić efektowną poduszkę z polaru. W zaledwie dwóch krokach szybko nauczysz się, jak zrobić poduszkę węzełkową z polaru. Od samej nazwy będziesz polegać na węzłach, aby zbudować tę poduszkę.

Chodzi o to, aby wyciąć szczeliny na wszystkich krawędziach dwóch kawałków polaru i zawiązać każdą górną i dolną parę wokół poduszki. Gdy zostaniesz z jedną stroną, włóż poduszkę do środka i zawiąż paski. Możesz również włożyć wkładkę do poduszki, jeśli nie masz wkładki na poduszkę.