Jak robić na drutach poduszkę. Najlepszy 2-stopniowy przewodnik dla początkujących

Aby nauczyć się robić na drutach poduszkę, wystarczy wykonać dwa kroki. Może wydawać się onieśmielające, aby dostać się w swoje ręce na drutach, igłach do przędzy i szydełku, ale ten projekt jest nadal wykonalny dla początkującego. Na tę poduszkę przygotuj wymienione materiały oraz włóczkę akrylową i poszewkę.

Ten projekt jest najlepszy dla tradycyjnej poduszki o wymiarach 16 na 16 cali i możesz być zaskoczony, jak proste jest to zrobić. Rezultatem jest klasycznie wyglądająca dzianinowa poduszka, która jest zarówno użyteczna, jak i atrakcyjna dla oczu. Kontynuuj czytanie poniżej, aby rozpocząć, a możesz nawet rozważyć udekorowanie gotowej poduszki, aby uzyskać bardziej spersonalizowany wygląd!

Jak robić na drutach poduszkę. Najlepszy 2-stopniowy przewodnik dla początkujących

Jak zrobić dzianinową poduszkę

Krok # 1. Cast-on

W tym projekcie będziesz robić na drutach poszewkę na poduszkę o wymiarach 16 na 16 cali, co oznacza, że ​​możesz dopasować wymiary zgodnie z używaną formą. Powstała osłona może wydawać się mała, ale pamiętaj, że będzie się rozciągać, aby zapewnić najlepsze dopasowanie. Na początek nabrać 60 oczek i zabezpieczyć luźne końce, aby uzyskać kawałek szerokości 14 cali i długości 23,5 cala.

Gdy masz już kawałek o tych wymiarach, złóż go na pół, tak aby brzegi zamykania i nabierania stykały się ze sobą. Wspaniałą rzeczą w tej dzianej poduszce jest to, że nie ma złych stron, ponieważ tył i przód są podobne. Powinieneś być wtedy gotowy do następnego kroku, ponieważ będziesz używać całego tego kawałka jako poduszki.

Krok # 2. Zszyj

Chcesz wykonać ściegi zaczynając od prawej strony do lewej za pomocą igły do ​​włóczki. Pamiętaj, aby zabezpieczyć włóczkę przed rozpoczęciem szycia lewej strony. Zwróć uwagę, że możesz również zszyć boki szydełkiem, jeśli wolisz to wykończenie szwu.

Po zszyciu boków możesz obrócić poduszkę na prawą stronę. W tym momencie zauważysz, że brzegi do nabierania i zamykania są otwarte do wypchania poduszką. Na koniec wygładź rogi, a następnie zszyj dolną stronę, aby wykończyć poduszkę.

Jak używać castingu dla początkujących

Zawiązanie węzła poślizgu

Istnieją różne techniki, których możesz się nauczyć, jeśli chcesz płynnie nabierać. Na przykład, musisz perfekcyjnie wykonać węzeł poślizgowy, zapętlając przędzę i przeciągając ją przez nią. Następnie zrób kolejną pętlę z węzłem na końcu; stąd nazwa, węzeł poślizgowy.

Wykonanie pojedynczej narzutu

Po wykonaniu węzła poślizgu wsuń go na igłę i pociągnij, aby zacisnąć. Możesz wykonać pojedynczy narzut, owijając wokół kciuka włóczkę połączoną z motkiem. Następnie opuść igłę i podnieś tę pętlę i zdejmij kciuk, aby pociągnąć przędzę.

Możesz powtórzyć owijanie włóczki wokół kciuka, aż osiągniesz żądaną liczbę oczek. Przydatną wskazówką jest pozostawienie ogona na końcu przędzy, którego długość będzie pasowała do oczek narzucanych, które będziesz robić. Na przykład łapa ogona jest odpowiednia na dziesięć oczek nabieranych.

Knitting cast-on

Zacznij od umieszczenia węzła poślizgu na igle dla lewej ręki. Następnie przeprowadź drugą igłę, którą trzymasz drugą ręką, przez pętlę lewej igły i pod nią. Owiń włóczkę roboczą pod lewą igłą lewą ręką i przeprowadź prawą igłę przez pętlę lewej igły,

To tworzy pętlę wokół prawej igły, którą przekręcasz i upuszczasz na lewą igłę. Zwolnij prawą igłę z pętelki i pociągnij włóczkę, aby uzyskać dwa nabrane oczka. W tym momencie wystarczy powtórzyć proces przeciągania prawej igły przez pętlę lewej igły i umieszczania jej pod spodem.

Jak włożyć ścieg

Kolejną umiejętnością, której należy się nauczyć podczas robienia dzianinowej poduszki, jest ścieg poślizgowy. Najprostszym sposobem jest wbicie igły tak, jakbyś zamierzał robić na drutach. Włożysz prawą igłę do ściegu lewej igły, a następnie zsuniesz ją z drugiej na prawą igłę, aby zakończyć się skręconym ściegiem.

Robienie na drutach ściegu poślizgowego jest przydatne, gdy uczysz się robić na drutach poduszkę, aby wykonać ściegi brzegowe. Twoja poduszka będzie miała lepszy szew nie tylko pod względem stabilizacji, ale także wizualnie, ponieważ brzeg wygląda czysto. Pamiętaj jednak, że w całkowitej liczbie ściegów uwzględnisz również ściegi brzegowe lub brzegowe.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar szydełka

Ostatnią wskazówką, która zapewni sukces Twojej dzianinowej poduszki, jest wybór odpowiedniego szydełka. Możesz to zrobić, sprawdzając etykietę swojej przędzy pod kątem sugerowanego rozmiaru haczyka i liczby oczek na cal. Wykonanie wzoru na szydełku i zmierzenie ściegów, aby igła nie była zbyt ciasna ani luźna, nie zaszkodzi.

Wniosek

Poduszki z dzianiny mają po prostu wyjątkowy, przytulny urok, ale czy wiesz, że są one również zabawnymi projektami dla majsterkowiczów? Możesz szybko nauczyć się robić na drutach poduszkę w dwóch krokach. Powyższy uproszczony przewodnik jest przeznaczony dla początkujących, ponieważ wystarczy nałożyć i zszyć poszewkę poduszki.

Po zakończeniu włóż formę do środka i zszyj dolną stronę szydełkiem lub igłą do przędzy. Przy odrobinie cierpliwości powinieneś otrzymać zgrabnie wyglądającą dzianinową poduszkę. Więc na co czekasz?

Wypróbuj ten projekt JAK NAJSZYBCIEJ!