Jak zrobić poduszkę na oparcie w 2 prostych krokach

Czy wiesz, że możesz nauczyć się zrobić poduszkę na oparcie w zaledwie dwóch krokach? Posiadanie własnej poduszki oparciowej zawsze się przyda, ponieważ może zapewnić podparcie pleców, a nawet karku, gdy jesteś w łóżku. Jeśli skończysz spać, powinno to również pomóc w utrzymaniu postawy w ryzach i uniknięciu bólu ciała.

Niektórzy ludzie zamieniają oparcie na poduszkę do łóżka, ponieważ wyglądają podobnie i mają te same zastosowania. Jednak poduszka oparcia zapewnia wsparcie, które może sięgać również szyi. Tak czy inaczej, nauka wykonania jednego z krzeseł powinna zapoznać Cię z drugim.

Jak zrobić własną poduszkę na oparcie

Jak wspomniano wcześniej, wykonanie własnej poduszki oparciowej będzie już korzystne, jeśli wcześniej zrobiono również poduszkę do leżenia w łóżku. Procedura jest bardzo podobna, ale kształt może się nieco różnić, ponieważ niektóre poduszki oparciowe mają dodatkowe podparcie szyi. Pamiętaj, że dobra postawa to coś, czego nigdy nie możesz przeoczyć, nawet jeśli siedzisz, więc nigdy nie pomijaj tej części.

Krok # 1. Projektowanie i przygotowanie

Aby procedura była jak najbardziej płynna, chcesz być przygotowany z materiałów i projektu. Na przykład zaplanuj rozmiar poduszki zgodnie z tym, co będzie dla Ciebie wygodne. Następnie wybierz materiał, wytnij dwa kawałki z niewielkim naddatkiem na szwy i przygotuj prostokątną piankę.

Krok # 2. Szycie

Następnie uformujesz poduszkę, spinając razem kawałki materiału i szyjąc wzdłuż linii szpilek, a następnie odcinając nadmiar blisko szwu. Na koniec można obrócić pokrowiec na lewą stronę i włożyć piankowe wypełnienie. Wsuń szew do wewnątrz i zszyj, aby zamknąć poduszkę.

Ta metoda uczy podstawowej koncepcji wykonania poduszki na oparcie. Jednak zawsze możesz poeksperymentować z kształtem poduszki i tym, jak chcesz, aby wspierała Twoje ramiona i plecy. Możesz również zobaczyć na nim poduszkę zwijaną pod szyję, aby odciążyć szyję.

Jaka jest najlepsza poduszka na oparcie?

Najlepsza poduszka na oparcie zawsze będzie inna dla każdego użytkownika. Poniżej znajduje się kilka cech, które należy sprawdzić, aby móc stworzyć kryteria, które będą odpowiadały Twoim potrzebom i wymaganiom. Na początek musisz upewnić się, że poduszka oparcia pokrywa całe plecy, aby w pełni Cię wspierać.

Po wybraniu odpowiedniego rozmiaru i wysokości poduszki, możesz również zastanowić się, jak można ją dostosować. Jedną z funkcji, którą możesz regulować, jest wypełnienie, co oznacza, że ​​masz kontrolę nad jędrnością poduszki. Ponownie, ten czynnik będzie różny dla każdego użytkownika, w zależności od tego, co chce osiągnąć dzięki poduszce oparcia.

Na koniec zastanów się nad formą poduszki oparcia. Robiąc własną lub znajdującą się na rynku poduszka oparcia może również wspierać inne obszary ciała poza plecami. Możesz dodać poduszki lub dopasować niektóre części szyi, ramion i dolnej części pleców, aby zapewnić prawidłowe siedzenie podczas snu i innych rzeczy.

Co to jest poduszka dla męża?

Aby uniknąć nieporozumień, poduszka dla męża jest również innym terminem na poduszkę oparcia. Dlatego jest to poduszka, która pozostaje podparta ze względu na ramiona. Idealnie nadaje się również do podpierania Cię w pozycji pionowej podczas siedzenia i może służyć jako przenośny zamiennik krzesła, ponieważ ma wyższe oparcie niż poduszka do leżenia w łóżku.

Poduszka oparcia kontra poduszki klinowe

Kolejną poduszką, którą możesz pomylić z poduszkami na oparcie, jest poduszka klinowa. Można go jednak odróżnić od poduszki oparciowej, ponieważ ma taki sam kształt jak odbojnik. W porównaniu z poduszką na oparcie nie utrzymywałaby Cię w pozycji pionowej, podobnie jak krzesło.

Poduszki klinowe zwiększyłyby wysokość, aby pomóc ludziom z problemami z oddychaniem, refluksem kwaśnym lub chrapaniem. Niektórzy użytkownicy używają go również jako poduszki do czytania, ponieważ podnosi nieco głowę, aby czytanie było wygodniejsze. Może to być odpowiedni zamiennik poduszki oparcia, jeśli nie masz nic przeciwko utracie oparcia pleców i ramion.

O czym należy pamiętać podczas snu w pozycji wyprostowanej

Spanie w pozycji pionowej nie jest zbyt szkodliwe, zwłaszcza gdy poduszka oparciowa podpiera plecy i szyję. Mnisi buddyjscy nawet praktykują spanie w pozycji pionowej przez mniej niż pięć godzin, co oznacza, że ​​powinniśmy dobrze drzemać w poduszce oparcia. Pamiętaj jednak, że siedzenie nadal nie jest preferowaną pozycją do spania.

Ludzie nie mogą utrzymać dobrej postawy i będą mieli trudności z utrzymaniem pozycji wyprostowanej podczas snu REM. Dlatego nie rób codziennego nawyku spania w pozycji siedzącej. Poduszka oparcia będzie doskonałym uzupełnieniem podczas wykonywania zadań, jeśli potrzebujesz szybkiej drzemki.

Wniosek

Chociaż nie jest dobrym codziennym nawykiem spanie w pozycji siedzącej, to mimo wszystko lepiej jest wylegiwać się na poduszce oparcia, jeśli zasypiasz. Znajomość sposobu wykonania poduszki na oparcie będzie również przydatna, ponieważ podczas siedzenia można jej używać do innych zadań. Ta poduszka pomoże Ci zachować odpowiednią postawę, aby uniknąć bólu ciała i problemów.

Technika jest stosunkowo prosta, ale zawsze możesz zmodyfikować projekt poszewki na poduszkę i to, czego użyjesz jako wypełnienia. Możesz nawet dodać podparcie dla szyi i ramion obok podstawowej poduszki podtrzymującej plecy. Najważniejsze jest to, abyś mógł dostosować poduszkę do swojego ciała i potrzeb.