Jak zrobić poduszkę gryczaną. Najlepszy przewodnik po 2 krokach

Możesz łatwo nauczyć się robić poduszkę gryczaną w dwóch krokach. Chociaż na rynku można znaleźć poduszkę gryczaną, samodzielne wykonanie poduszki i tak jest stosunkowo proste. Możesz uprościć to do zaprojektowania i wykonania etui przed napełnieniem go łuskami gryki.

Zaletą samodzielnego wykonania poduszki gryczanej jest możliwość dostosowania jej do własnych potrzeb. Możesz wybrać najlepsze materiały na pokrowiec i wypełnić go, aż będziesz zadowolony z jędrności. Możesz w pełni wykorzystać poduszkę gryczaną, jeśli jest specjalnie dostosowana do Ciebie.

Jak zrobić poduszkę gryczaną

Krok # 1. Projektowanie

Wykonanie poduszki gryczanej jest proste i można łatwo uniknąć niedogodności, odpowiednio ją projektując i planując. Ponieważ robisz swoją poduszkę gryczaną, będziesz mieć całkowitą kontrolę nad uzyskanym produktem. Zacznij od określenia wymaganego rozmiaru i wyboru materiału na poszewkę.

Potrzebujesz materiału, który jest wystarczająco gruby, aby nie został zużyty przez ciężkie wypełnienie kadłuba. Ale jednocześnie nie powinien być zbyt ciężki, ponieważ łuski gryki mają na początku pewną wagę. Na koniec wybierz wysokiej jakości zamek błyskawiczny do otwierania, aby zapewnić długowieczność podczas dostosowywania wypełnienia w czasie.

Krok # 2. Szycie

Drugim krokiem w zrobieniu poduszki gryczanej jest wykonanie samej poduszki. W tym momencie możesz dowolną metodą stworzyć poszewkę i rozmiar, jaki chcesz na poduszkę gryczaną. Łatwym i szybkim sposobem wykonania jest przecięcie dwóch kawałków materiału, wykonanie szwu na zewnętrznych brzegach, zszycie dolnej części, a następnie zszycie obu materiałów razem.

Nie zapomnij jednak o liczbie łusek gryki, których użyjesz do poduszki. Pamiętaj, że są dość ciężkie, więc powinieneś używać tylko zalecanych numerów. Na przykład ci, którzy szyją poduszkę w standardowym rozmiarze, mogą wypełnić ją co najmniej 7 funtami łusek gryki.

Zastanów się nad jakością samych łusek i jak chcesz, aby Twoja poduszka końcowa się czuła. Piękno poduszki gryczanej polega na tym, że wypełnienie można regulować w czasie, aby zapewnić komfort i wsparcie, którego potrzebujesz. Nie bój się eksperymentować z liczbą kadłubów podczas napełniania.

Co wziąć pod uwagę przy robieniu poduszki gryczanej

Materiały

Jak wspomniano wcześniej, zacznij od użycia wysokiej jakości materiałów na poduszkę gryczaną. Jest to ważne, aby zapewnić, że Twoja poduszka będzie trwać długo. Pamiętaj, że jedną z zalet poduszki gryczanej w stosunku do innych poduszek jest ich długowieczność dzięki łuskom.

Następnym krokiem jest wybór zamka błyskawicznego, który nie będzie się rozpadał, gdy położymy głowę na poduszce. Możesz także wybrać pokrowiec, który jest nie tylko trwały, ale także wygodny dla Ciebie. Warto wziąć pod uwagę bawełnę i sztuczny bambus.

Struktura

Wykonując własną poduszkę gryczaną masz pełną kontrolę nad jej budową. Określ, czy chcesz mieć poduszkę w rozmiarze king size, czy w standardowym rozmiarze, aby zapewnić podparcie, nie zajmując zbyt dużo miejsca na łóżku. Nie zapominaj też, że poduszki gryczane są na ogół twarde.

Jest to idealne rozwiązanie do kontrolowania postawy ciała podczas snu, ale niektórzy śpiący mogą potrzebować amortyzacji, aby złagodzić nacisk. Możesz bawić się wypełnieniem na poduszce i mieszać łuski z innymi materiałami, aby zapewnić puszystość. Poduszka powinna pomóc Ci uniknąć bólu ciała ze względu na swoją jędrność, ale zawsze możesz dodać inne materiały, aby Twoja głowa nadal była amortyzowana.

Komfort

Sztywność iw pełni regulowany loft gryczanych poduszek sprawia, że ​​jest to jedna z najwygodniejszych poduszek do spania. Jego forma pomogłaby tym, którzy śpią na boku lub na plecach i zachowują neutralny kręgosłup, ponieważ nie zatopią głęboko głowy. Należy jednak pamiętać, że jakość łusek również odgrywa rolę w wynikającej z tego podatności na formowanie poduszki.

To, czego szukasz, to uczucie twardej pufy, która dopasowuje się do ciała. Jednocześnie uważaj na poszycie i materiał, który dodasz do wypełnienia, ponieważ może to wpłynąć na oddychalność poduszki. Łuski gryki zapewniają odpowiedni przepływ powietrza i nie pochłaniają ciepła, ale inne materiały użyte w projekcie mogą mieć na to wpływ.

Jak czyścić poduszkę gryczaną

Czyszczenie poduszki gryczanej jest łatwe. Zacznij od wyjęcia łusek do pojemnika i umyj pokrowiec zgodnie z jego materiałem. Pamiętaj, że nie wszystkie tkaniny można prać w pralce i tolerują niektóre detergenty.

Następnie całkowicie wysusz pokrowiec przez suszenie na powietrzu lub w suszarce, w zależności od rodzaju tkaniny. Należy zwrócić uwagę, aby nie myć kadłubów, ponieważ może to spowodować ich uszkodzenie. Łuski gryki i tak nie zachęcają do owadów i grzybów, więc nie trzeba ich myć.

Wniosek

Jeśli szukasz naturalnej, ale regulowanej poduszki, to poduszka gryczana jest dla Ciebie. Możesz nawet nauczyć się szybko zrobić poduszkę gryczaną w dwóch krokach. Zacznij od zaplanowania i zaprojektowania poduszki, a następnie uszyj poszewkę. Piękno tej poduszki polega na tym, że zawsze możesz dopasować wypełnienie, aby uzyskać pożądaną strukturę.

To sprawia, że ​​poduszka gryczana jest łatwym projektem dla tych, którzy chcą czegoś, co mogą z czasem dostosować. A co najważniejsze, możesz cieszyć się tą poduszką przez długi czas, jeśli użyjesz wysokiej jakości materiałów. Ogólnie rzecz biorąc, nie bój się wypróbować nowych materiałów na poduszki, które mogą zapewnić najlepsze wsparcie podczas snu.