Jak zrobić obciążony koc ze zdejmowanymi ciężarkami

W dwóch prostych krokach dowiesz się, jak zrobić koc obciążeniowy ze zdejmowanymi ciężarkami. Zawsze przydaje się wykonanie kocyka ze zdejmowanymi obciążnikami, abyś mógł dostosować go do swoich preferencji. Możesz nawet postępować zgodnie z tym przewodnikiem i pominąć przyciski, jeśli chcesz, aby ciężary były stałe.

Nauczyliśmy Cię wcześniej, jak zrobić koc obciążeniowy ze szklanych koralików. Ale w tym samouczku użyjemy plastikowych koralików. Bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Jak zrobić obciążony koc ze zdejmowanymi ciężarkami

Jak łatwo zrobić obciążony koc ze zdejmowanymi ciężarkami

1. Zaplanuj swój koc i przygotuj materiały

Podobnie jak w przypadku innych koców, musisz wyciąć dwa kawałki materiału zgodnie z rozmiarem gotowego koca, który chcesz. Idealny rozmiar koca powinien mieć odpowiednią szerokość i wysokość, aby okryć osobę, która będzie go używać. Gdy masz już przód i tył, będziesz musiał zrobić kieszenie balastowe.

Mogą wynosić od trzech do pięciu cali z dodatkiem czterech cali na gotową krawędź koca. Następnie przygotuj wystarczającą ilość plastikowych koralików do późniejszego wypełnienia koca. Jak ciężkie powinno być łóżko z kołdrą obciążeniową?

Wytyczną do zapamiętania jest to, że koc powinien być tak ciężki, jak 10% wagi osoby, która go używa. Pamiętaj, aby podzielić liczbę, aby wiedzieć, jak rozmieścić koraliki dla każdej kieszeni wypełniacza.

2. Zszyj kawałki tkaniny

Zszyj przód i tył koca, ale pamiętaj, aby górną część pozostawić otwartą do późniejszego odwrócenia. Powinno wystarczyć naddatku na szwy, a następnie można odwrócić koc na prawą stronę, aby otworzyć szwy. Ścieg wierzchni ¼ cala od krawędzi, dzięki czemu również zakończysz w miejscu, w którym zaczynasz od szczeliny.

Zszyj dwa cale od krawędzi materiału lub dwa cale od szczeliny, aby zakończyć szycie dwóch długich boków i dołu. Aby wzmocnić trwałość koca obciążeniowego, chcesz stebnować na początku i na końcu. Następnie zszyj dwa cale od wewnętrznego ściegu, aby połączyć pionowe kanały koca.

Umieść wystarczającą ilość plastikowych granulek w kanałach, aby osiągnąć pożądaną wagę koca. Zszyj wszystkie pionowe kanały i przystąp do zamykania otwartego końca, który wcześniej zostawiłeś. Zszyj ostatni rząd kwadratów podczas szycia kanałów i zacznij i zakończ szycie tam, gdzie ścieg kończy się po bokach po złożeniu krawędzi otwartego boku na pół cala.

Jak zdemontować ciężarki?

Ponieważ chcesz, aby ciężar można było regulować, mając opcję zmniejszenia granulek, wystarczy dodać dziurki na guziki. W ten sposób możesz umieścić koc w poszwie na kołdrę, aby wszystko było na swoim miejscu.

Jak zrobić koc obciążony, który można prać?

Wykonanie koca obciążonego, który można prać, jest tak proste, jak użycie zmywalnych wypełniaczy. Używaj plastikowych koralików wypełniających zamiast organicznych wypełniaczy, takich jak ryż, fasola, a nawet piasek. Postępuj zgodnie z naszym dwuetapowym przewodnikiem powyżej, a możesz mieć pewność, że powstały koc obciążeniowy będzie można bezpiecznie prać.

Jeśli użyłeś wypełniaczy, takich jak piasek lub ryż, ryzykujesz uszkodzenie koca i zbrylanie się. Koc nie będzie już wygodny, ponieważ ciężar, jaki zapewnia, jest słabo rozłożony. Może również nie wyschnąć dokładnie i ryzykujesz rozwój pleśni.

Jak prać kołdrę obciążeniową

Właściwa pielęgnacja kołder obciążeniowych zapewni, że będą one wygodne przez długie lata. Pamiętaj jednak, aby prać koc zgodnie z tym, co jest odpowiednie dla jego tkaniny i rodzaju wypełnienia. Chociaż plastikowe granulki można prać, unikaj używania wysokich temperatur, ponieważ mogą się stopić, w przeciwieństwie do szklanych kulek.

Twoje tkaniny na koce mogą być bezpieczniejsze do powieszenia na sucho, niż wrzucania ich do suszarki w bębnie. Najlepszym sposobem na przedłużenie żywotności koca obciążonego jest pamiętanie o tych kwestiach związanych z praniem, a także staranie się, aby był czysty. Aby to zrobić, użyj zdejmowanego pokrowca, który możesz częściej prać.

Zdejmowany koc, którego nauczyliśmy, może używać poszewki na kołdrę. I wreszcie, regularnie wietrz koc, aby go bezpiecznie odświeżyć, odświeżyć i zdezynfekować.

Czego mogę użyć do wypełnienia obciążonego koca?

Najpopularniejszymi wypełniaczami koców obciążonych są koraliki szklane i granulat z tworzywa sztucznego. Te pierwsze są kochane ze względu na ich trwałość, ale plastikowe pelety są mniej wymagające w utrzymaniu. Niektóre koce mogą również stać się ciężkie przy użyciu piasku, ryżu, fasoli, a nawet stalowych kulek.

Jeśli sam wykonujesz kołdrę obciążeniową, pamiętaj o rozważeniu zalet i wad materiału, którego chcesz użyć. Pamiętaj, że niektóre z nich nie mogą się zamoczyć, ponieważ mogą się zbijać. Co więcej, wynikający z tego głęboki dotyk ciężaru koca powinien przynieść ulgę, a nie dyskomfort.

Czy źle jest używać obciążonego koca, który jest zbyt ciężki?

Używanie zbyt ciężkiego koca obciążeniowego będzie niewygodne. Dlatego musisz zrobić coś tak ciężkiego, jak 10% wagi osoby, która będzie z tego korzystać. Należy również odpowiednio dostosować, jeśli dziecko lub osoby starsze będą korzystać z kołdry obciążeniowej.

Wniosek

Możesz skorzystać z głębokiego nacisku dotyku, używając kołder obciążonych. Ale jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić koc obciążeniowy ze zdejmowanymi ciężarkami dla większej kontroli, uprościliśmy ten proces do dwóch kroków. Wystarczy zrobić koc z dwóch kawałków tkaniny i wypełnić pionowe kanały granulatem z tworzywa sztucznego.

Pamiętaj, aby zakończyć ten projekt guzikami, dzięki czemu możesz usuwać ciężary, jak chcesz.