Jak zrobić grzejnik w szklarni? 3 proste sposoby!

Chcesz wiedzieć, jak zrobić grzejnik w szklarni i chronić swoje rośliny, ponieważ niedługo nadchodzi zima? Aby chronić swoje rośliny przed uszkodzeniem, chorobami lub obumieraniem o tej porze roku, musisz mieć lub zbudować grzejnik.

Powinieneś zauważyć, że niektóre rośliny są wrażliwe na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, podczas gdy inne potrzebują niskiej temperatury. Uprawa roślin wymaga czasu i trudno je odłożyć na bok.

Jak zrobić grzejnik w szklarni? 3 proste sposoby!

Z drugiej strony rośliny nieużywane w klimacie regionu prawdopodobnie nie przetrwają, a zainstalowanie grzejnika może im pomóc w przetrwaniu. Tak więc grzejnik może ogrzać pomieszczenia w szklarni, aby zapewnić roślinom potrzebną temperaturę. Obecnie dostępne są różne rodzaje grzejników, w których możesz wybrać, czego potrzebuje Twoja szklarnia.

Wskazówki dotyczące wyboru grzejnika do szklarni

Wybierając system grzewczy do szklarni, przed zakupem należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Jeśli nie masz problemów z pieniędzmi, możesz wybierać z szerokiej gamy grzałek. Z drugiej strony nie ma problemu, jeśli masz napięty budżet. Koszty grzejników, z których można korzystać, są mniejsze. Zanim przejdziemy do grzejników, należy wziąć pod uwagę kilka wskazówek przy wyborze systemu grzewczego w szklarni. Możesz wybierać między systemami ogrzewania słonecznego, elektrycznego lub gazowego, aby pomóc Ci określić, jaki rodzaj ogrzewania jest odpowiedni dla Twojej oranżerii lub roślin. Odkryjmy, jak zrobić grzejnik w szklarni!

#1. Rodzaj roślin

Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę przy wyborze grzejnika do szklarni, są twoje rośliny. Wszystkie grzejniki mogą ogrzewać przestrzeń w Twojej szklarni, ale to nie znaczy, że są odpowiednie dla Twoich roślin. Niektóre rośliny są wrażliwe, a inne nie, a ochrona ich zimą lub w upalne dni pomoże im zdrowo rosnąć. Musisz wiedzieć, jakie rośliny masz w szklarni i oddzielić je od roślin niewrażliwych.

#2. Szklarnia

Nie instaluj grzejnika w szklarni bez sprawdzenia, z jakich materiałów został wykonany. Ponieważ grzejnik musi ogrzewać przestrzenie w twoich grzejnikach, musisz upewnić się, że nie będzie marnowanej energii lub jest odpowiedni w twojej szklarni. Jeśli masz dobrze wentylowany, możesz postawić na grzejnik gazowy, natomiast jeśli masz grzejnik zamknięty, najlepszym wyborem będzie dla Ciebie grzejnik elektryczny. Jeśli nie masz pewności, z jakiego rodzaju materiałów wykonana jest Twoja szklarnia, nie wahaj się skontaktować się z budowniczym.

#3. Region

Oprócz tych dwóch rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, to uznanie, że pogoda jest regionem. Załóżmy, że mieszkasz w kraju, w którym zimy trwają dłużej lub dłużej. Powinieneś przekreślić system ogrzewania słonecznego. Nawet grzejniki elektryczne mogą nie obsługiwać szklarni, zwłaszcza jeśli są duże opady śniegu, ale zamiast tego możesz użyć ogrzewanego kotła gazowego. Z drugiej strony możesz to zrobić, jeśli masz stabilne zasilanie elektryczne.

Sposoby wytwarzania ogrzewania w szklarni

Czy jesteś gotowy, jak zrobić grzejnik w szklarni? Uważnie przeczytaj powyższe wskazówki i pomóż wybrać rodzaj grzejnika, który musisz kupić. Instalacja grzejnika w szklarni nie jest jeszcze taka trudna. Niezbędne jest również prawidłowe nauczenie się go i unikanie niejasnych sytuacji. To w porządku, czy wybrałeś instalację elektryczną, słoneczną czy gazową. Poniżej znajdują się kroki, jak wykonać grzejnik w zależności od jego rodzaju. Jesteś gotowy? Zanurzmy się!

#1. Grzejniki elektryczne

Wszystko, czego potrzebujesz do grzejników elektrycznych, to gniazdko w szklarni i miejsce, w którym możesz zamontować sterowanie termostatem. Może ogrzewać przestrzenie od średnich do dużych konstrukcji. Po zakupie grzejnika elektrycznego możesz zadzwonić do specjalisty, który Ci pomoże, ale jeśli masz pewność, że dobrze wykonasz swoją pracę, może to zaoszczędzić czas i opłaty serwisowe.

Rozpakuj grzejnik i udaj się do szklarni. Znajdź miejsce na grzejnik, z dala od wody i bezpośredniego światła słonecznego. Jeśli znaleziony obszar jest daleko od gniazdka, możesz zainstalować gniazdko w pobliżu grzejnika. Następnie znajdź ścianę, na której możesz ustawić lub zamontować sterowanie termostatem. Sterowanie termostatem pozwala kontrolować ciepło wewnątrz nagrzewnicy. Po zamontowaniu termostatu podłącz grzałkę i ustaw termostat.

#2. Nagrzewnica gazowa

Grzejniki zasilane gazem mogą zapewnić Twoim roślinom ciepło zawsze, gdy gaśnie prąd. W szklarni najlepiej byłoby wybrać grzejniki gazowe z termostatem, podobnie jak grzejniki elektryczne. Termostat pomoże Ci określić ciepło w szklarni i określić, czy musisz je obniżyć, czy zwiększyć. Ponieważ nagrzewnice gazowe są różnych marek, należy zapoznać się z instrukcją ich obsługi. Ale zwykle można go uruchomić, włączając zasilanie i grzałkę. Ustaw temperaturę na środkowym ustawieniu i odczekaj kilka minut. Niezbędne jest umieszczenie grzejnika gazowego w pobliżu otworu, aby zapewnić dobrą wentylację. Możesz być również zainteresowany poznaniem zalet ogrzewania gazem ziemnym.

#3. Grzejniki słoneczne

Solar jest odpowiedni w kraju, w którym dni są dużo bardziej słoneczne niż zimy. Musisz ustawić panel słoneczny w miejscach, które mogą być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Musisz podłączyć deskę do wodnego systemu grzewczego. Stwierdzono, że jest opłacalny i wygodny. Istnieją panele, które można obracać za pomocą pilotów, co może pomóc w skierowaniu ich w stronę słońca. Tymczasem pierwsza rata jest kosztowna, ale pozwoli Ci zaoszczędzić na lata.

To okładka!

Teraz, gdy już wiesz, jak wykonać grzejnik w szklarni, możesz śmiało go zainstalować. Możesz zastosować wskazówki, które pomogą Ci określić rodzaj grzejnika, który będzie pasował do Twojej szklarni. Mam nadzieję, że to pomoże Ci wybrać system ogrzewania poppersem dla Twoich roślin, niezależnie od pogody w Twoim kraju. Najlepiej też wiedzieć, jaki rodzaj grzejnika jest najlepszy do szklarni i jak zrobić pasywny grzejnik słoneczny do szklarni.