Jak długo powinien być gorący 40-litrowy podgrzewacz wody? 3 niesamowite czynniki do rozważenia!

Oto pytanie: jak długo powinien być gorący 40-litrowy podgrzewacz wody? Zrozumienie wydajności podgrzewacza wody jest niezbędne podczas instalacji nowego podgrzewacza wody lub wymiany starego. Musisz mieć pewność, że kupiony przez Ciebie grzejnik pomieści całe Twoje gospodarstwo domowe.

Aby zapewnić Ci rozwiązanie, przeprowadziliśmy obszerne badanie. Podgrzewacz wody o pojemności 40 galonów powinien nagrzewać się średnio przez 45 minut lub dłużej, gdy jest używany w sposób ciągły.

Jak długo powinien być gorący 40-litrowy podgrzewacz wody? 3 niesamowite czynniki do rozważenia!

Na tę ilość będą miały wpływ różne aspekty, takie jak izolacja zbiorników lub to, czy jest on zasilany energią elektryczną lub gazową. W końcu dokładnie wiedziałeś, że 40-galonowy zbiornik ciepłej wody będzie się nagrzewał, ale wciąż było wiele rzeczy, nad którymi nawet się nie zastanawiałeś. Czytaj dalej, aby poznać elementy, które wpływają na ten czas. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Jak długo 40-galonowy podgrzewacz wody pozostaje gorący?

Ciepła woda jest przechowywana w zbiorniku do natychmiastowego użycia za pomocą podgrzewaczy wody. Podgrzewacz wody należy wymienić i ogrzać wodę po spuszczeniu wody. Jak długo powinien być gorący 40-litrowy podgrzewacz wody? W większości przypadków zabraknie podgrzanej wody po około 45-60 minutach ciągłego spożywania. Liczba ta zależy jednak od wielu zmiennych, takich jak: objętość zużytej ciepłej wody, natężenie przepływu/ciśnienie wody oraz izolacja zbiornika. jak również natężenie przepływu/ciśnienie wody

#1. Zużycie ciepłej wody

Jedynym głównym czynnikiem, który ma znaczący wpływ na to, jak długo woda pozostaje gorąca, jest ilość gorącej wody, której używasz w domu do różnych czynności, takich jak prysznic i zmywanie naczyń; na przykład, jeśli używasz bezpośrednio podgrzewanej wody, znacznie szybciej opróżnisz zbiornik na wodę. Musisz używać go przez około 45 minut lub dłużej, jeśli używasz go prawidłowo, na przykład połowę zimnej wody i połowę ciepłej wody.

#2. Ciśnienie/przepływ wody

Ciśnienie wody w większości gospodarstw domowych jest niższe niż w innych. Podobnie większość głowic prysznicowych umożliwia zmianę przepływu wody. Możesz szybko marnować gorącą wodę, jeśli wybierzesz temperaturę, która pozwala na większy przepływ wody niż typowy. Możesz po prostu zaoszczędzić 10 galonów na każde 10 do 15 minut spędzonych pod prysznicem, zakładając głowicę prysznicową o niskim przepływie.

#3. Izolacja do zbiorników

W zależności od tego, jak skutecznie zaizolowany jest Twój zbiornik na wodę, długość godzin, przez które woda pozostaje gorąca, może się różnić. Twoja woda nie jest tak zimna w systemie ciepłej wody, jeśli zbiornik skutecznie kontroluje chłodniejsze powietrze na zewnątrz. Zmniejszy to wysiłek i czas potrzebny systemowi do utrzymania dość wysokiej temperatury.

Dlaczego Twój 40-galonowy podgrzewacz wody nie wytwarza wystarczającej ilości gorącej wody?

Niezależnie od tego, czy w Twoim zbiorniku z 40 galonami wody podgrzana woda kończy się szybciej niż zwykle, musisz zastanowić się, czy zawsze był to problem, czy nowy problem. Nawet jeśli próbowałeś zarządzać ilością używanej gorącej wody, może Ci zabraknąć gorącej wody w ciągu 15 minut; jasne jest, że twój 40-galonowy podgrzewacz wody jest niewystarczający. Jest zbyt mały jak na twoje wymagania i powinieneś zainwestować w większy czołg. Jeśli jednak dopiero niedawno zetknąłeś się z niedoborem podgrzanej wody, przyczyną może być jeden z tych problemów.

#1. Przestarzały podgrzewacz wody

Czas wymienić podgrzewacz wody, jeśli jest on przestarzały i zbyt stary. Z czasem wszystkie podgrzewacze wody tracą swoją wydajność i nie działają prawidłowo. Dlatego rozsądnie jest założyć, że przestarzały podgrzewacz wody nie jest w stanie skutecznie lub odpowiednio ogrzać wody.

#2. Problemy z termostatem

Termostat w podgrzewaczach wody kontroluje temperaturę podgrzewanej wody. Termostat można ustawić na żądaną temperaturę ciepłej wody. Może się jednak zepsuć lub zawieść. Zmniejsza to skuteczność podgrzewacza wody, podgrzewając wodę do żądanej temperatury. Być może zainteresuje Cię również informacja o objawach złego termostatu.

#3. Nagromadzenie osadów

Sedymentacja to termin opisujący gromadzenie się osadów w zbiorniku wodnym. Zapas wody, który dostaje się do twojego domu, może obejmować depozyt, jeśli używasz oczyszczonej wody z kranu. Te mikroskopijne granulki mogą gromadzić się u podstawy zbiornika podgrzewacza wody, zmniejszając ilość gorącej wody, którą zbiornik ciepłej wody może utrzymać w tym okresie.

Kiedy należy wymienić podgrzewacz wody?

Jeśli zauważyłeś już, że w zbiorniku ciepłej wody zawsze kończy się podgrzana woda, możliwe, że urządzenie jest bardzo stare, aby działać prawidłowo. Najlepszym wyborem w tej sytuacji jest wymiana kompletnego zespołu podgrzewania wody. Czas wymienić 40-litrowy system podgrzewania wody w domu, jeśli jest starszy o dziesięć lat i nie podgrzewa wody tak wydajnie, jak kiedyś.

To okładka!

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci dowiedzieć się, jak długo powinien być gorący 40-litrowy podgrzewacz wody. Powyżej omówiliśmy wszystko bardzo prosto, a po dokładnym przeczytaniu tego artykułu na pewno to zrozumiesz. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem, co powoduje za duże ciśnienie w podgrzewaczu wody i dlaczego mój podgrzewacz nie działa. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!