Jak zrobić drewniany świecznik?

Czy lubisz współpracować przy projektach? Możesz również zrobić piękny świecznik z kawałka drewna. Jak więc zrobić drewniany świecznik?

Zimna pora roku może sprawić, że podziwianie przyrody na świeżym powietrzu będzie trochę trudniejsze. Świecznik wykonany z drewna to wspaniały projekt DIY, dzięki któremu można wnieść trochę tego, co na zewnątrz, do środka. Daje przyjemny dotyk rustykalnego ciepła w każdym miejscu, gdy jest za zimno, aby wyjść na zewnątrz.

Jak zrobić drewniany świecznik?

Świeczniki z drewna mogą być używane jako centralny element stołu obiadowego lub pojedynczo na półkach w całym domu. Jest dla nich kilka aplikacji i możesz z nich korzystać o każdej porze roku. Na przykład można użyć świec z prawdziwym płomieniem lub bezpłomieniowych świeczek LED Tea Light, które migoczą jak płomień.

Jak zrobić drewniany świecznik

Przede wszystkim zbierz wszystkie materiały, zanim nauczysz się, jak zrobić drewniany świecznik. Ten projekt wymaga taśmy mierniczej, wiertarki i losowej szlifierki orbitalnej. Potrzebne są również zaciski, wiertło 1 1/2 cala, piła stołowa, piła ukosowa i piła stołowa.

Listy materiałów to wstępnie poplamione 4x4x6′ (x1), świeca 1 1/2′′ lub bezpłomieniowa świeca LED Tea Light. Potrzebne będą również ręczniki papierowe Briarsmoke Stain and Shop. Pamiętaj, że będziesz pracować w bezpiecznym miejscu.

Krok 1: Wytnij deskę 4×4 na 2 1/2′′x2 1/2′′ kwadratów. Całkowity rozmiar tych świeczników powinien być mniejszy niż 3 1/2′′x3 1/2′′. Niestety, rozmiar 4×4 był zbyt duży dla tego rodzaju świec, więc zmniejsz rzeczywisty rozmiar do 2 12″ × 2 12″.

Zdejmij 1/2 cala ze wszystkich czterech boków planszy 4×4 za pomocą piły stołowej. Możesz odciąć 1 cal z dwóch stron, aby szybciej wykonać pracę. Będziesz jednak miał jeden zaokrąglony róg i trzy ostre krawędzie, więc przycinanie ze wszystkich czterech stron działa najlepiej.

Krok 2: Pokrój bloki świec na kawałki. Wytnij wszystkie 2 12 „x 2 12” na bloki o długości od 2 „do 6″ za pomocą piły ukośnej. Ponieważ są całkowicie losowe, możesz je przyciąć do dowolnego rozmiaru.

Krok 3: Wywierć 1 1/2′′ otworu na świece. Teraz, gdy masz 21 bloków, narysuj linię od jednego rogu do drugiego za pomocą linijki. Następnie narysuj kolejną linię z pozostałych dwóch rogów, aby utworzyć X na górze bloku.

Dokładny środek X to miejsce, w którym musisz wywiercić otwór na świecę. Najpierw przymocuj blok do stołu warsztatowego i użyj wiertła z pełną końcówką gwintu 1 12”. Teraz przygotuj otwór o głębokości 12″ w środku X i wywierć wszystkie bloki, stosując tę ​​samą procedurę.

Krok 4: Przeszlifuj drewniane klocki świec. Oszlifuj bloki świec ze wszystkich stron za pomocą losowej szlifierki oscylacyjnej. Aby wyeliminować wszelkie szorstkie krawędzie, użyj tej metody.

Krok 5: Pomaluj i pomaluj świeczniki. W tej fazie możesz poplamić lub pomalować bloki na dowolny kolor. Na przykład użyłeś bejcy Briarsmoke i białej farby.

Najpierw nałóż warstwę bejcy wstępnej. Pomoże to zapobiec plamom. Następnie za pomocą pędzelka nałóż bejcę Briarsmoke i zetrzyj ją sklepowym ręcznikiem papierowym.

Następnie weź suchy pędzel i zanurz końcówkę w białej farbie. Następnie zanurz pędzel w ręczniku papierowym, aby usunąć z niego nadmiar białej farby. Następnie delikatnie nanieś białą farbę na plamę, aby uzyskać efekt wybielenia.

Możesz rozjaśnić te świeczniki, malując je białą farbą, jeśli chcesz. Z drugiej strony, jeśli chcesz uzyskać ciemniejszy wygląd, po prostu nałóż kilka pociągnięć bieli. Pozostaw plamę i farbę do wyschnięcia przed całkowitym użyciem świeczników.

Możesz ułożyć te drewniane klocki świecowe, jak chcesz. Teraz ukończyłeś majsterkowanie, jak zrobić drewniany świecznik! Podczas korzystania z tych drewnianych świeczników należy zachować ostrożność, ponieważ mogą się zapalić.

Czy używanie drewnianych świeczników jest bezpieczne?

To kluczowe pytanie, które może zniechęcić wiele osób do zakupu jakiegokolwiek drewnianego świecznika. Mimo to radośnie palimy drewno w naszych kominkach pomimo substancji wybuchowej. Czy zatem bezpieczne jest umieszczanie świecy w drewnianym świeczniku?

Możesz bezpiecznie palić świecę w ten sposób, ponieważ zagrożenie pochodzi ze świecy, a nie z oprawki. Dlatego nie powinno być problemu, jeśli nie zostawisz świecy bez opieki. Jeśli się wahasz, możesz poszukać świecznika do herbaty, aby ustanowić barierę.

Najważniejsze wytyczne dotyczące bezpieczeństwa świec

Bezpieczeństwo świec rozpoznaje, że świeca jest otwartym płomieniem i tak ją traktuje. Problemy są rzadkie, o ile świeca jest traktowana z należytą troską. Kiedy ludzie w domu są nieodpowiedzialni ze świecami, praktycznie bawią się ogniem.

Zapalonej świecy nigdy nie należy zostawiać samej. Nigdy nie zapalaj świecy na lub w pobliżu czegoś, co może się zapalić. Powinieneś trzymać świece w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt.

Wniosek

Jeśli chodzi o tworzenie najlepszych świeczników do swojego domu, masz wiele opcji. Ten artykuł o tym, jak zrobić drewniany świecznik, obejmuje kilka możliwości z fantastycznymi wykończeniami.

Nie bój się używać drewna wokół swoich świec. Nie ma niebezpieczeństwa, o ile używasz ich odpowiedzialnie. Baw się dobrze, szukając idealnego projektu dla swojego domu.