Jak mam nosić włosy na ślub?

Panny Młode często zastanawiają się, jak powinnam ubrać włosy na ślub, więc jeśli Ty też jesteś ciekawa, weź pod uwagę dwa czynniki. Porównamy również rozpuszczone włosy z upiętymi na wesele, aby pomóc Ci podjąć decyzję.

Ale zanim przejdziesz dalej, przeczytaj, kiedy myć włosy przed ślubem. Może być odpowiednio wystylizowany i osiągnąć pożądany wygląd na ślubie tylko wtedy, gdy nie jest zbyt brudny lub suchy.

Jak mam nosić włosy na ślub?

Jak mam zrobić włosy na ślub?

Jaki jest Twój styl weselny?

Do wyboru jest wiele fryzur ślubnych, dzięki czemu jest to przytłaczające dla narzeczonych. Kluczem do zawężenia wyboru i znalezienia tego, w którym będziesz wyglądać najlepiej, jest rozważenie stylu swojej sukni ślubnej i akcesoriów.

Zastanów się nad dekoltem sukni i typem rękawa

Na przykład, jeśli Twoja suknia ślubna ma ciekawy dekolt lub nie ma rękawów, rozpuszczone włosy w miękkie fale mogą stworzyć niewymuszony, ale elegancki wygląd. Z drugiej strony, niektóre miejsca weselne są konserwatywne, a panny młode zakrywają klatkę piersiową włosami.

Wyświetl szczegóły sukienki

Innym przykładem są suknie ślubne bez pleców lub z pięknym wzorem z tyłu. Dlatego najlepiej mieć włosy zaczesane z przodu lub upięte w wysoki kok lub kucyk, aby wyeksponować szczegóły z tyłu lub schludnie ułożyć welon.

Podkreśl swoją biżuterię

Panny młode noszące wspaniałą biżuterię, taką jak warstwowy naszyjnik lub wisior, mogą lepiej się prezentować, jeśli noszą włosy upięte. Możesz również mieć włosy za uszami, aby biżuteria wyróżniała się bardziej, gdy nosisz kaskadowe kolczyki z perłami lub diamentami.

Jakie są Twoje unikalne cechy?

Rodzaj włosów

Panny młode różnią się rodzajem włosów, więc Twój fryzjer może zalecić pewne fryzury, które są idealne dla Twoich włosów. Na przykład stylista może chcieć podkreślić twoje naturalne loki lub masz szczególnie wiotkie włosy, które mogą nadać objętości i będą wyglądać lepiej w puszystym koku.

Kształt twarzy

Oprócz rodzaju włosów kształt twarzy powinien mieć wpływ na twoją fryzurę. Na przykład niektóre panny młode wyglądają dobrze w eleganckich fryzurach, podczas gdy inne mogą mieć kosmyki włosów opadające z boku twarzy, aby je oprawić.

Preferencje

Ostatecznie powinieneś być zadowolony ze swoich włosów na swoim weselu. Bądź jednak otwarty na sugestie i dobrze komunikuj swoje oczekiwania stylistce, ponieważ na ślubie musisz wyglądać i czuć się dobrze.

Przeczytaj, jak długo trwają weselne fryzury i makijaż, aby dobrze ułożyć sobie harmonogram przed ceremonią. W ten sposób będziesz mieć wystarczająco dużo czasu z fryzjerem, aby pomóc Ci osiągnąć pożądany wygląd.

Czy powinienem nosić włosy rozpuszczone czy upięte na ślub?

Wybór między rozpuszczonymi lub upiętymi włosami będzie zależał od osobistych preferencji. Chociaż jeden styl może dobrze wyglądać w przypadku konkretnej sukienki, kształtu twarzy lub rodzaju włosów, decyzja nadal należy do panny młodej.

Rozpuszczone włosy

Biorąc to pod uwagę, każda fryzura ma szereg zalet i wad. Na przykład rozpuszczone włosy mogą służyć jako dodatkowe pokrycie górnej części ciała.

Niektóre panny młode również wolą mieć rozpuszczone włosy z własnej woli lub łatwo czują się niekomfortowo i łatwo bolą, jeśli są w updo. Wręcz przeciwnie, upięcie włosów to klasyczny ślubny wygląd.

Uczesanie

Fryzjer może zrobić atrakcyjne warkocze, a nawet kok z kwiatami i innymi dodatkami, aby wyglądały bardziej weselnie. Oczywiście upięcie włosów pozwoli również pokazać sukienkę, biżuterię, a nawet makijaż.

I na koniec zastanów się nad miejscem ślubu. Na przykład, jeśli wiesz, że pogoda będzie upalna, najlepszym rozwiązaniem może być zaczesanie włosów dla wygody.

Jeśli twoje włosy mają wyjątkową fakturę, przeczytaj, jak ułożyć warkocze pudełkowe na wesele.

Jak nosić włosy na wesele?

 • Zostaw je naturalne, ale zdrowe, lśniące i obszerne, używając produktów do stylizacji
 • Sportuj fryzurę pół do połowy w dół, aby ułatwić mocowanie welonu
 • Ułóż włosy w loki lub fale, które podkreślają Twoją twarz
 • Dodaj warkocze do włosów
 • Noś akcesoria do włosów
 • Włóż włosy w luźny kucyk

Jak nosić włosy na wesele

 • Gładki lub niechlujny kucyk
 • Wygodny kok lub kok pleciony
 • Warkocze
 • Rozważ fryzurę z grzywką
 • Dodaj rozszerzenia, aby uzyskać bardziej obszerną fryzurę
 • Dołącz kwiaty i wstążki do upięcia

Jak mam uczesać włosy podczas wesela?

Kluczem dla gości weselnych jest unikanie fryzur, które mogą wyglądać na wesele. Obejmują one skomplikowane upięcia lub akcesoria do włosów, takie jak kwiaty, wstążki i klejnoty.

Nie chcesz wyglądać zbyt efektownie, ale też nie chcesz wyglądać tak, jakbyś nie robił żadnego wysiłku. Ta sama zasada dotycząca ubierania się na wesele dotyczy stylizacji włosów na wesele.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedziałeś się, jak powinnam nosić włosy na ślub, biorąc pod uwagę Twój styl ślubny i cechy osobiste.

Twój ubiór, dodatki, makijaż, kształt twarzy, typ włosów i preferencje powinny mieć wpływ na Twoją decyzję. Musisz jednak również kierować się instynktem, aby być zadowolonym ze swojego wyglądu w dniu ślubu, a nie podążać za czyjąś sugestią, w której nie czujesz się pewnie.