Jak zresetować zegar suszarki? 4 najlepsze sposoby!

Jak zresetować zegar suszarki? Naciśnij i przytrzymaj oba przyciski jednocześnie. Jeśli nie ma instrukcji suszarki, pobierz ją ze strony producenta. Niemniej jednak niektóre suszarki, takie jak maszyny Whirlpool i Maytags, nie mają funkcji przycisku resetowania.

Zresetuj, używając odłączenia tak samo, jak w przypadku suszarek Samsung. Zresetuj suszarkę Whirlpool Duet, przytrzymując przycisk Start przez prawie pięć sekund.

Jak zresetować zegar suszarki? 4 najlepsze sposoby!

Zegar suszarki wskazuje, jak długo suszarka będzie działać w cyklu, wyłączając się po zakończeniu procesu. Jeśli się nie uruchomi lub nie przejdzie, spowoduje to, że będzie nadal działać. Ustaw timer ponownie w suszarce za pomocą przycisku lub odłącz suszarkę. Omówmy więcej na ten temat poniżej. Czytaj dalej!

Rola czasomierza suszarki

Licznik czasu suszarki utrzymuje zakładki w cyklu suszenia w zależności od wybranych ustawień. Pokrętło w sterowniku suszarki oferuje modele czasowe lub różne opcje cykli. Każdy proces działa w określonym czasie, a gdy zegar osiągnie określony punkt, suszarka wyłącza się.

Silnik to wyczyn w zegarze, który go obsługuje. Timer ma różne mechanizmy otwierania i zamykania styków w cyklu. Ten proces wykorzystuje inne części suszarki, takie jak element grzejny. Problem z zegarem powoduje, że suszarka nie nagrzewa się prawidłowo. Styki wpływają nawet na silnik napędowy, którego suszarka nie uruchamia się z powodu problemu z zegarem. Jeśli wszystkie elementy nadal działają i pojawiają się problemy, zresetuj zegar suszarki.

Przycisk resetowania w suszarce

Jeśli przycisk resetowania znajduje się w suszarce, przed naciśnięciem poczekaj, aż ostygnie. Wiele suszarek posiada funkcję wyłączania, która wyłącza maszynę po osiągnięciu przez powietrze określonej temperatury. Jeśli odcięcie zarejestruje wysoką temperaturę, spodziewaj się, że reset nie zadziała, więc w takim przypadku pozwól suszarce ostygnąć przez dziesięć minut.

Przycisk resetowania nie znajduje się w suszarce

Jeśli nie ma funkcji przycisku resetowania, lepiej odłączyć go i odczekać trzydzieści minut przed ponownym podłączeniem urządzenia i rozpoczęciem nowego cyklu. Kontynuuj krok dalej i wyłącz silnik przy wyłączniku automatycznym. Poczekaj chwilę, zanim wszystko ostygnie i stanie się jasne, zanim wszystko włączysz z powrotem. Sztuczka dotyczy resetowania, jeśli części suszarki, takie jak układ elektryczny, silnik itp., działają poprawnie.

Sposoby resetowania timera suszarki

Mogą pojawić się problemy, jeśli zegar suszarki nie rozwiąże problemu. Uszkodzony lub uszkodzony silnik timera nie występuje częściej z powodu uszkodzonego styku. Przed przystąpieniem do rozwiązywania problemów z podzespołami suszarki należy najpierw przetestować silnik timera i przygotować potrzebne materiały, takie jak śrubokręt, multimetr, szczypce i ręcznik. Jak więc zresetować zegar suszarki? Oto następujące sposoby:

#1. Zabijanie mocy

Odłącz suszarkę od zasilania, wyłączając bezpiecznik lub odłączając go.

#2. Zdejmowanie panelu sterowania

Umieść kilka ręczników nad suszarką, aby uniknąć zarysowań podczas pracy i poznaj lokalizację timera bezpośrednio z panelu sterowania. Jest to tarcza z różnymi ustawieniami, takimi jak „delikatne suszenie”, „suszenie na czas”, „normalne suszenie” i wiele innych liczb. Poszukaj śrub, aby utrzymać panel we właściwym miejscu i usuń śruby za pomocą śrubokręta. Następnie odłóż oba na bok w bezpieczniejsze miejsce i zdejmij panel sterowania, aby położyć go na ręczniku.

#3. Usuwanie pojedynczego przewodu zasilającego w silniku czasowym

Sprawdź licznik silnika z podłączonymi do niego różnymi przewodami. Różne modele miałyby różne konfiguracje przewodów. Określ, który z nich zasila silnik w zależności od rozmiaru. Przewody zasilające są nieco większe niż otaczające je kable, więc użyj szczypiec, aby odłączyć przewody zasilające w terminalu i delikatnie pociągnij za złącze.

#4. Testowanie licznika silnika

Podnieś panel sterowania w suszarce, aby uzyskać pokrętło timera, aby ustawić je na normalne suszenie. Upewnij się, że multimetr odczyta omy i dotknie pojedynczej sondy w zacisku silnika, w którym przewód zasilający jest odłączony. Dotknij wyszukiwania na lotnisko. Proszę przeczytaj to w zera, co jest ostatecznym celem. Silnik timera jest okropny, jeśli jest wyższy odczyt i wtedy będziesz potrzebować wymiany.

Koszt zatrudnienia specjalisty w naprawie czasomierza suszarki

Opłata wynosi od 150 do 300 dolarów, jeśli zwrócisz się o pomoc do profesjonalnego mechanika. Różnica w cenie zależy od kosztu potrzebnego timera. Pomyśl o zasadzie pięćdziesięciu procent, zanim wydasz trzysta dolarów na nowy zegar, ale nie płać więcej niż pięćdziesiąt procent kosztu nowej suszarki tylko za naprawę. Jeśli kupisz nową suszarkę za 500 dolarów, nie wydawaj 300 dolarów na wymianę timera. Wymień timer, jeśli obecna suszarka kosztuje 2000 dolarów.

To okładka!

Teraz nauczyłeś się resetować zegar suszarki, naciskając i przytrzymując oba przyciski jednocześnie. Jeśli nie ma instrukcji suszarki, pobierz ją ze strony producenta. Poznałeś także rolę timera suszarki i etapy testowania silnika timera suszarki!