Jak zostać piosenkarzem ślubnym: Naucz się tych 4 rzeczy

Możesz dowiedzieć się, jak zostać piosenkarką weselną, rozważając te cztery procesy. Ale oczywiście nikt nie może zostać profesjonalistą z dnia na dzień, więc są to tylko poradniki, jeśli interesujesz się branżą.

Możesz być również zainteresowany tym, jak zostać filmowcem ślubnym. Ale ponownie, te przewodniki mają na celu jedynie zapoznanie Cię z zostaniem profesjonalnym ślubem.

Jak zostać piosenkarzem ślubnym: Naucz się tych 4 rzeczy

Jeśli uważasz, że te kroki są wykonalne i nadal przyjemne, potraktuj to jako znak, że ten zawód może być dla Ciebie.

Poradnik, jak zostać piosenkarzem ślubnym dla niedoświadczonych

Poznaj sprzęt

Przede wszystkim zapoznaj się ze sprzętem, z jakim możesz się spotkać śpiewając na weselu. Nie musisz być techniczny, ale powinieneś mieć proste zrozumienie instrumentów i gadżetów związanych z tobą jako wokalistą lub częścią zespołu weselnego.

Na przykład, czy wiesz, jak działa system PA? Powinieneś także wiedzieć, jak ulepszyć swój mikrofon do śpiewania.

I chociaż nie jest to konieczne, może pomóc, jeśli wiesz, jak grać na instrumencie. Na przykład na niektórych weselach może być zatrudniony piosenkarz, który potrafi również grać na pianinie lub gitarze.

Utwórz setlistę

Kolejnym czynnikiem, który należy rozwiązać, jest twoja setlista jako piosenkarka weselna. Na przykład para może poprosić Cię o zaśpiewanie kilku piosenek na określone części wesela, oprócz posiadania DJ-a, który gra wcześniej ustalony zestaw piosenek i muzyki.

Jako piosenkarka weselna powinieneś być wszechstronny, jeśli potrzebujesz różnych gatunków. Musisz być również przygotowany na studiowanie innych piosenek, nawet tych, których nie znasz, ponieważ otrzymujesz rezerwacje od różnych typów par.

Aby wrażenia były bardziej wciągające, możesz także przekręcić niektóre popularne piosenki. Ta wskazówka byłaby pomocna, jeśli chcesz zostać zapamiętany przez tłum i potencjalnie polecony na inne wesela.

W co się ubrać jako piosenkarz weselny

Jako piosenkarka ślubna powinieneś znać etykietę, w co się ubrać. Poczuj się jak gość weselny i ubierz się na formalną okazję.

Śpiewacy weselni występują w garniturach, ale na niektórych weselach sprawdzają się również koszule i spodnie zapinane na guziki. Wokalistki mogą wybierać sukienki, o ile nie wyglądasz, jakbyś umniejszała pannę młodą.

Wskazówka jest taka, aby znać motyw przewodni zespołu i nosić strój, który go reprezentuje. Możesz również wziąć pod uwagę lokalizację ślubu, w której śpiewacy weselni na weselach na plaży mogą na przykład zdecydować się na kwieciste koszule i sukienki maxi.

Jak uzyskać rezerwacje jako piosenkarz ślubny

Teraz, gdy znasz już podstawy, być może zastanawiasz się, jak zdobyć rezerwacje jako piosenkarz weselny. Zaczynasz od promowania siebie w Internecie, ponieważ jest to najszybszy sposób na dotarcie do szerokiego grona odbiorców.

Zbuduj stronę internetową lub stronę w mediach społecznościowych, która pokaże Twoje portfolio. Chcesz również, aby strona była łatwa w nawigacji i zrozumiała, aby klienci wiedzieli, jak się z Tobą skontaktować.

Poczta pantoflowa to kolejny wypróbowany i przetestowany sposób na zdobycie wielu rezerwacji jako piosenkarz weselny. Możesz być bardziej znany, jeśli przyjaciele i rodzina ręczą za Ciebie, na wypadek gdyby znali pary szukające piosenkarza ślubnego.

Ile piosenek śpiewają śpiewacy weselni?

Piosenkarka nie zaśpiewa wszystkich piosenek na wesele. Zamiast tego śpiewak jest zwykle wynajmowany do śpiewania w kluczowych momentach ceremonii i zapewnia zestaw lub dwa na przyjęciu.

Na ceremonię ślubną piosenkarka zwykle wykonuje trzy piosenki. Śpiewane są, gdy przyjeżdża panna młoda, gdy para podpisuje rejestr, i gdy nowożeńcy wychodzą z ceremonii.

Następnie na przyjęciu zespół weselny omówi z parą oferowane przez siebie zestawy. Niektóre zespoły wykonają dwa 45-minutowe sety, podczas gdy inne mogą wykonać więcej setów w krótszym czasie.

Czy jesteś też przytłoczony próbą stworzenia playlisty na przyjęcie? Zacznij od tego przewodnika, ile piosenek na przyjęcie weselne.

Ile zarabia piosenkarz ślubny?

Początkujący piosenkarz ślubny może otrzymać 400 USD lub więcej, gdy zdobędziesz doświadczenie. Możesz również rozważyć, czy zapewniasz system nagłośnienia, w którym niektóre zespoły weselne mogą poprosić o 1000 USD.

Innym czynnikiem, który może zwiększyć opłatę za weselną piosenkarkę, jest podróż. Dodatkowa opłata za podróż może wynosić 200 USD, ale może być wyższa lub niższa, w zależności od odległości.

Ile dajesz piosenkarzowi napiwek na weselu?

Możesz rozważyć napiwek w wysokości od 20 do 25 dolarów dla piosenkarza weselnego. Jeśli jesteś bardzo zadowolony z ich działania, możesz podać nawet większą napiwek.

Czy potrzebujesz kwalifikacji, aby zostać piosenkarzem ślubnym?

Nie musisz mieć określonego stopnia, aby zostać piosenkarką weselną. Jednak posiadanie dyplomu opartego na występach lub dyplomu z teorii muzyki może przynieść korzyści każdemu piosenkarzowi.

Wniosek

Czy ten przewodnik był pomocny? Daliśmy ci krótkie spojrzenie na to, jak zostać wokalistą weselnym, gdzie musisz znać swój sprzęt, być wszechstronnym w swojej setliście, wiedzieć, w co się ubrać i zdobywać rezerwacje.

Możesz również czuć się pewniej, pobierając rozsądną kwotę, jeśli miałeś lekcje, które udowodniły, że jesteś profesjonalistą w dziedzinie śpiewu. Jednak posiadanie tytułu magistra w zakresie wykonawstwa wokalnego jest niepotrzebne.