Jak zmienić zbyt głęboką suknię ślubną z dekoltem w szpic?

Możesz dowiedzieć się, jak zmienić zbyt głęboką suknię ślubną z dekoltem w szpic w dwóch krokach. Użyjesz pasującej tkaniny, aby nadrobić odkrytą część dekoltu sukni ślubnej.

Ten artykuł będzie również zawierał wskazówki, dzięki którym suknie ślubne będą bardziej skromne, jeśli zajdzie taka potrzeba. Mówiąc o sukniach ślubnych, zachęcamy do przejrzenia naszego bloga w celu znalezienia innych samouczków, takich jak dodawanie dodatków do sukni ślubnej i nie tylko.

Jak zmienić zbyt głęboką suknię ślubną z dekoltem w szpic i nie tylko

Krok 1. Przygotuj odpowiednią tkaninę

 • Wybierz materiał, który zakryje odkrytą część głębokiego dekoltu w szpic
 • Rozważ ogólny projekt i materiał sukni ślubnej, aby tkanina nie wyglądała nie na miejscu
 • Możesz również użyć koronki jako subtelnego sposobu na dodanie skromności do dekoltu
 • Wytnij wybraną tkaninę zgodnie z kształtem dekoltu sukni ślubnej
 • Powinna również mieć odpowiedni rozmiar do pokrycia, ale dodać pół cala naddatku na szew
 • Przetestuj, jak pokryje obszar, tak aby rąbek znalazł się na szczycie tego nowego dekoltu
 • Wykończ odpowiednio surowe krawędzie tego elementu

Krok 2. Przyszyj kawałek materiału do sukienki

 • Odwróć suknię ślubną na lewą stronę i połóż ją płasko na powierzchni
 • Przypnij wykonaną część pokrycia tak, aby naddatek na szew znajdował się nad dekoltem sukni ślubnej
 • Ustaw maszynę do szycia zgodnie z preferowanym typem i rozmiarem ściegu
 • Przetestuj ściegi maszyny do szycia na skrawku materiału, aby dowiedzieć się, jak będzie wyglądać z suknią ślubną
 • Przyszyj kawałek pokrycia do podszewki sukni ślubnej i zawiąż nić, gdy skończysz
 • Odwróć sukienkę na prawą stronę
 • Zlokalizuj krawędź dekoltu i przyszyj ją do skromnego panelu, aby zwiększyć bezpieczeństwo
 • Zawiąż nić
 • Po zakończeniu naciśnij suknię ślubną

Jak sprawić, by moja suknia ślubna z dekoltem w serek była bardziej skromna?

Zabezpiecz sukienkę taśmą

Jeśli Twoja suknia ślubna z dekoltem w szpic jest odsłaniająca, ale szycie panelu z tkaniny wydaje się niepotrzebne, wystarczy okleić ją dwustronną taśmą modową. Możesz zapobiec nadmiernemu rozchylaniu się lub zapadaniu dekoltu, przymocowując sukienkę do skóry.

Przyłóż taśmę do klatki piersiowej w miejscu, w którym dekolt sukienki ma pozostać na miejscu. Po założeniu sukienki oderwij drugą stronę taśmy i dociśnij do niej materiał.

Włóż stanik lub załóż stylowy stanik

Nie musisz od razu szyć lub przymocowywać materiałową wstawkę do sukni ślubnej z dekoltem w serek, aby była bardziej skromna. Zamiast tego możesz nosić pod spodem uzupełniającą koszulkę wykonaną z koronki lub jedwabiu, aby zwiększyć osłonę.

Przydatną wskazówką jest wybór koszulki, która również modeluje sylwetkę podczas noszenia sukienki. Ale jeśli kamizelki nie są twoją rzeczą, powinny być biustonosze, które dawałyby taką samą iluzję.

Użyj akcesoriów

Jeśli Twoja suknia ślubna z dekoltem w serek nie jest zbyt pofałdowana, rozważ noszenie stylowych, ale strategicznych akcesoriów. Na przykład naszyjniki warstwowe, a nawet te z przyciągającymi uwagę wzorami, sprawiają, że sukienka jest bardziej atrakcyjna wizualnie, jednocześnie zakrywając obszar klatki piersiowej.

Większość naszyjników ma regulowaną długość, więc strategiczne ustawienie ich powinno być łatwe. Lub, jeśli sukienka z dekoltem w szpic ma tendencję do rozpinania się, możesz ją zabezpieczyć elegancką broszką lub szpilką, która może również służyć jako dodatek lub detal do ogólnego wyglądu.

Czy suknia ślubna może być zbyt odkrywcza?

W dzisiejszych czasach coraz więcej panien młodych łamie tu i ówdzie weselne tradycje i zwyczaje. Jeśli więc czujesz się pewniej z wybraną przez siebie suknią ślubną, masz prawo ją nosić.

Proszę jednak wziąć pod uwagę rodzaj wesela, w tym miejsce i kulturę. Nie chcesz urazić gości ani miejsca takiego jak kościół.

Jeśli uważasz, że bardzo skromna sukienka zbyt różni się od Twojego stylu, zawsze możesz dodać subtelne nuty seksapilu dzięki siateczce, koronce lub starannie rozmieszczonym rozcięciom. Ale znowu skonsultuj się ze swoim projektantem w sprawie szczegółów, które najbardziej Ci schlebiają, nie wyglądając na tandetnego na tę okazję.

Idziesz na ślub kościelny? Dowiedz się, w co się ubrać na ślub kościelny, aby zapewnić sobie skromność i odpowiedni wygląd.

Jak zmienić zbyt głęboką sukienkę z dekoltem w szpic?

Możesz użyć zdejmowanego panelu z tkaniny lub przyszyć go do dekoltu, jeśli sukienka z dekoltem w serek jest zbyt głęboka. Dodatkowo istnieją dwie modyfikacje, które możesz wprowadzić do sukienki, aby lepiej zakryć obszar dekoltu:

Dodaj zamknięcia

Podczas noszenia sukienki zaznacz obszar, który chcesz zamknąć. Umieść te znaki na spodzie i spodzie materiału, ponieważ szyjesz zatrzaski.

Przyszyj zatrzaski do wykonanych przez siebie oznaczeń i sprawdź, czy będą się idealnie do siebie pasowały. W ten sposób możesz od czasu do czasu otworzyć sukienkę lub zamknąć ją na określone okazje.

Skróć paski

Innym sposobem na zmianę zbyt głębokiej sukienki z dekoltem w szpic jest podciągnięcie dekoltu wyżej. Nadal możesz zachować dekolt w szpic, ale skrócisz ramiączka sukienki, ale mniej odsłonisz dekolt.

Odwróć sukienkę i odetnij ramiączka z tyłu, aby ją skrócić. Przyszyj paski z powrotem na miejsce, gdy będziesz pewien nowej długości.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Właśnie nauczyłaś się, jak zmienić zbyt głęboką suknię ślubną z dekoltem w szpic, szyjąc panel z tkaniny.

Możesz jednak również wykonać inne sztuczki, takie jak nakładanie warstw pod spodem, dodawanie akcesoriów lub modyfikowanie innych części sukienki. A jeśli masz więcej pytań, zostaw je poniżej.