Co zrobić z uszkodzoną maszyną do szycia: 2 opcje

Jeśli nie wiesz, co zrobić z zepsutą maszyną do szycia, masz dwie możliwości. Najpierw w tym artykule porozmawiamy o recyklingu i przekazywaniu darowizn, aby pomóc w zmniejszeniu ilości odpadów na wysypiskach. Ale jeśli obie opcje nie mają zastosowania, dowiesz się również o właściwej utylizacji zepsutych maszyn do szycia.

Ale co, jeśli Twoja maszyna do szycia jest nadal w dobrym stanie i chcesz ją oferować? Napisaliśmy osobny artykuł o tym, gdzie sprzedać swoją maszynę do szycia, jeśli zamiast tego wolisz dostać kilka dolców w zamian za swoją jednostkę.

Co zrobić z uszkodzoną maszyną do szycia: 2 opcje

Zepsuta maszyna do szycia, co z nią zrobić?

Czy przed przystąpieniem do recyklingu lub oddania uszkodzonego urządzenia rozważałeś wcześniejsze sprawdzenie i naprawę? Czasami nawet sama wiedza o tym, jak serwisować maszynę do szycia, może rozwiązać problemy i szkody, które zwykle uważaliśmy za poważne i nierozwiązywalne. Jeśli urządzenie ma wartość sentymentalną, warto pomyśleć również o profesjonalnej naprawie, aby móc je zachować jak najdłużej.

Odzyskaj lub zmień przeznaczenie uszkodzonej maszyny do szycia

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić ze zepsutą maszyną do szycia, jest jej recykling. Maszyna do szycia ma różne części, począwszy od elektroniki, metali i elementów plastikowych. Jeśli znasz anatomię swojego urządzenia, możliwe, że możesz je samodzielnie rozebrać i oddzielić części, które możesz ponownie wykorzystać.

Zastanów się nad wyszukaniem rzemiosła, które możesz zrobić z częściami do maszyn do szycia lub użyj wyobraźni z istniejącymi przedmiotami. Możesz naprawić lub ulepszyć niektóre rzeczy za pomocą komponentów, które otrzymałeś z maszyny. Ale jeśli są one dla Ciebie zbyt nudne, możesz po prostu odwiedzić lokalne centrum recyklingu i zarobić kilka dolców na częściach, które im dasz.

Przekaż zepsutą maszynę do szycia

Czy wiesz, że można również przekazać zepsute maszyny do szycia? Oczywiście niektóre organizacje charytatywne i organizacje określają, że wymagają jednostek roboczych. Ale niektóre sklepy, takie jak Sewing Doc, akceptują zepsute maszyny do szycia.

Znajdują się w Cumming w stanie Georgia, a powodem, dla którego zabierają zepsute maszyny do szycia, jest to, że mogą ich używać do szkolenia techników-studentów. Praktykanci mogą ćwiczyć nawet na zepsutych maszynach do szycia. Niektórzy mogą nawet chcieć naprawić zepsute modele, a następnie sprzedać je na cele charytatywne.

Jak pozbyć się maszyny do szycia?

Nie masz innego wyjścia, jak wyrzucić maszynę do szycia, która jest zbyt zużyta, że ​​nie można jej naprawić, poddać recyklingowi lub przekazać darowizny. Aby zutylizować maszynę do szycia, należy najpierw sprawdzić przepisy. Na przykład elektroniczne maszyny do szycia nie powinny być wyrzucane do zwykłego kosza na śmieci.

Najlepiej skontaktować się z lokalnym działem utylizacji. Możesz również skontaktować się z centrami recyklingu lub wywozami śmieci, jeśli odbiór z krawężnika nie jest możliwy za pomocą maszyny do szycia. Nie zdziw się, że większość wydziałów odpadów zaleca naprawę lub recykling maszyny do szycia.

Czy ktoś kupuje zepsute maszyny do szycia?

Istnieje możliwość sprzedaży uszkodzonej maszyny do szycia, w zależności od modelu i jej stanu. Niektórzy ludzie mogą chcieć negocjować cenę, ponieważ sami zapłacą za naprawę urządzenia. Niektórzy kolekcjonerzy i entuzjaści będą kupować określone maszyny do szycia niezależnie od tego, czy jest to konkretny model o wysokiej wartości, czy edycja limitowana.

Pamiętaj, że jeśli będziesz sprzedawać maszynę do szycia z uszkodzeniem, podaj to w opisie lub zrób zdjęcie dla kupującego. Musisz być uczciwy przy sprzedaży urządzenia, aby nawiązać dobre relacje z potencjalnym nabywcą. Możesz również sprawdzić na forach, jaka jest rozsądna cena sprzedaży zepsutej maszyny do szycia.

Co mogę zrobić ze starą maszyną do szycia i szafkami?

Możesz sprawdzić działające i nienaruszone części swojej starej maszyny do szycia, ponieważ inni właściciele tego samego modelu mogą skorzystać z nich jako części zamiennych. Możesz także spróbować przywrócić starą maszynę do szycia i szafkę, ponieważ mogą one sprzedać się w dobrej cenie. A jeśli Twój stojak na stół, który jest dostarczany z urządzeniem, jest nadal w dobrym stanie, możesz go wykorzystać w domu na przykład jako stolik kawowy lub stolik nocny.

Ile kosztują stare maszyny do szycia?

Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Maszyn do Szycia istnieją różne wartości, które należy wziąć pod uwagę, aby pomóc Ci określić, ile kosztuje Twoja maszyna do szycia. Na przykład, czy ma wartość dekoracyjną z cechami, które sprawią, że będzie atrakcyjny dla potencjalnych nabywców? A co z jego historycznym znaczeniem?

Stare maszyny do szycia, które są rzadkością, mogą zostać sprzedane za tysiące dolarów, zwłaszcza jeśli mają wartość historyczną lub kolekcjonerską. Powinien być jedyny w swoim rodzaju, ograniczony lub interesujący. I oczywiście zdobędziesz lepszą cenę, jeśli jednostka nadal będzie miała części, które umożliwiłyby odtworzenie jednostki.

Wniosek

I to wszystko! Aby podsumować, co zrobić z uszkodzoną maszyną do szycia, możesz oddać jednostkę do recyklingu lub przekazać ją. Przed pozostawieniem ich na krawężniku należy również skonsultować się z lokalnym obszarem w sprawie utylizacji maszyn do szycia.

Jeśli chodzi o potencjał kogoś, kto kupuje urządzenie, jest to możliwe, ponieważ istnieją różne rodzaje kupujących. Tylko upewnij się, że zbadałeś swoją maszynę, aby wiedzieć, jak ją wycenić.