Jak zmienić pasek w pralce Maytag? 3 proste sposoby!

Chcesz wiedzieć, jak wymienić pasek w pralce Maytag? Cóż, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie, ponieważ nauczymy Cię krok po kroku, jak to zrobić! Czasami podstawowa wiedza na temat części urządzenia może zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Możesz sam sprawdzić problem i wskazać problem, a następnie w razie potrzeby zadzwonić do odpowiednich specjalistów.

Nie dotyczy to każdego problemu z urządzeniem, ale ten konkretny można szybko rozwiązać w domu. Oprócz poznania jednej części urządzenia, możesz również przeczytać o różnych częściach. Kto wie, być może będziesz musiał nawet zwrócić uwagę na te części w swojej obecnej pralce.

Części pralki

Konieczna jest znajomość części pralki, nawet jeśli niekoniecznie wiesz, jak naprawiać urządzenia. Dzięki temu dowiesz się, co zrobić, gdy uważasz, że coś może być nie tak z Twoją pralką. Przeanalizujemy to i wyjaśnimy części, które musisz znać.

#1. Bęben

Twoja pralka ma dwa bębny. Ten, który widzisz, to ten, do którego ładujesz pranie. Nazywa się to wewnętrznym bębnem. Zewnętrzny bęben jest tym, w którym siedzi wewnętrzny bęben. Zewnętrzny bęben obraca się i ma otwory umożliwiające przepływ wody. Podtrzymuje bęben wewnętrzny i zapobiega przedostawaniu się wody do innych części wewnątrz urządzenia.

#2. Mieszadło/łopatki

Możesz to zobaczyć wewnątrz wanny lub bębna. Pomaga to w czyszczeniu ubrań. Te mieszadła lub łopatki są połączone z silnikiem, więc gdy się kręci, łopatki pomagają wytwarzać prąd i obracać ubrania.

#3. Rura spustowa

Po praniu prania w bębnie pozostanie brudna lub zużyta woda. Maszyna odprowadza to przez rurę spustową. Po ostatecznym wypłukaniu wsadu zużyta woda zostanie również odprowadzona przez rurkę.

#4. Grzałka

Może to zależeć od zakupionej pralki. Niektóre z nich mogą nie być zbudowane z tą funkcją, ponieważ są innym modelem, a ich przeznaczenie będzie używane lżej. Ale dla tych, którzy są, to jest do podgrzewania wody w maszynie. Jest to kluczowe, jeśli twoje ubrania wymagają szczególnej pielęgnacji.

#5. Płytka drukowana

Oczywiście, ponieważ jest to urządzenie elektryczne, Twoja pralka będzie miała płytkę drukowaną. Nie wszystkie podkładki mają te same płytki drukowane. Niektóre z nich mogą sprawić, że urządzenie będzie „inteligentne” i będzie w stanie powiedzieć, czy nadszedł czas na płukanie, czy wsad jest zbyt ciężki lub niewyważony, i nie rozpocznie cyklu prania, jeśli pokrywa nie została jeszcze odłożona.

#6. Pasek

Ten pasek jest połączony od silnika do koła pasowego bębna. Jest to integralna część powodu, dla którego maszyna może działać z pomocą urządzenia. Dlatego nadal możesz zobaczyć wirujący bęben nawet po wyłączeniu maszyny i zatrzymaniu silnika. To może być pas, który wciąż porusza się z pozostałym pędem.

Pas do pralki

W tym artykule dowiesz się, jak wymienić pasek w pralce Maytag i od tego zaczynamy. Teraz, gdy znasz już podstawowe cechy urządzenia, pasek może być najbardziej zaniedbany, ponieważ jest ukryty wewnątrz urządzenia, rzadko się na niego patrzy. Jeśli podejrzewasz, że coś jest nie tak z twoim paskiem, oto kroki, jak go wymienić.

Krok 1. Panel tylny

Tylny panel znajdziesz za maszyną. Po otwarciu tego panelu uzyskasz dostęp do wnętrza urządzenia. Niektóre pralki mają pokrywę zakrywającą pasek. Jeśli nie widzisz paska, znajdź bluzkę.

Krok 2. Zdejmij pasek

Ostrożnie zdejmij pasek. Zwróć uwagę, że jest owinięty wokół silnika i koła pasowego bębna. Wystarczy pociągnąć pasek do siebie. Czyniąc to, jednocześnie przekręć koło pasowe, aby łatwo odkleić pasek.

Krok 3. Załóż nowy pasek

Podczas zakładania nowego paska zwróć uwagę na rowki na nim. Ta część paska powinna okrążać trzpień silnika, aby ułatwić montaż. Lekko naciągnij pasek, aż dosięgnie koła pasowego bębna. Możesz wykonać tę samą technikę i obrócić koło pasowe, owijając wokół niego pas. Daj mu kilka obrotów, aby upewnić się, że jest zabezpieczony.

To okładka!

Teraz wiesz, jak zmienić pasek w pralce Maytag, zawsze pamiętaj, aby podczas obsługi jakichkolwiek urządzeń zawsze dbać o bezpieczeństwo. Upewnij się, że jest odłączony i uważaj na to, czego dotykasz. Mamy nadzieję, że dobrze wykorzystasz tę wiedzę, a nawet pomożesz tym, którzy mogą potrzebować o niej usłyszeć. Dziękuję za przeczytanie! Myślę, że warto przeczytać o tym, jak korzystać z pralki i jak zresetować pralkę Maytag.