Dlaczego potrzebuję ubezpieczenia ślubnego? 5 niesamowitych faktów, na które musisz zwrócić uwagę!

Jeśli zadajesz sobie pytanie, po co mi ubezpieczenie ślubne, spróbuj sobie wyobrazić, czy prognoza pogody wskazuje, że przez cały weekend będą duże opady śniegu?

Sąsiedzi z wyprzedzeniem oszczędzają żywność i przygotowują się na przerwy w dostawie prądu. Gubernator ogłasza stan wyjątkowy, a linie lotnicze oczekują ogromnych odwołań lotów. Czy rodzina może to zrobić? A jeśli zawiedzie twoje miejsce ślubu, czy możesz zatrzymać pieniądze? Czy fotograf ślubny może zgubić kartę? Co powiesz na skradzione prezenty ślubne, zniszczone lub zniszczone ubrania ślubne?

Dlaczego potrzebuję ubezpieczenia ślubnego? 5 niesamowitych faktów

W małżeństwie wszystko może się nie udać przy tak wielu ruchomych elementach. Niektóre problemy można rozwiązać, ale jeśli chodzi o depozyty sprzedawców, nieprzewidziane choroby lub złą pogodę, nie ma gwarancji.

Jeśli coś pójdzie nie tak, jakie masz alternatywy, aby zabezpieczyć swoją „wielką” inwestycję finansową? Po pierwsze, rozważ wykupienie ubezpieczenia małżeństwa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. W tym artykule zagłębimy się w temat dalej!

2 rodzaje strat objętych ubezpieczeniem ślubnym

Ubezpieczenie weselne ma na celu zabezpieczenie inwestycji finansowej przyjęcia weselnego na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. W ubezpieczeniu ślubnym przewidziane są dwa rodzaje strat:

#1. Odpowiedzialność

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej związanej z weselem obejmujące szkody majątkowe i osobowe, w tym ubezpieczenie domu, powstałe podczas ceremonii ślubnej, wesela, a w rzadkich przypadkach podczas prób. Ponadto wiele lobby i innych lokalizacji ślubnych wymaga teraz, aby pary były ubezpieczone od odpowiedzialności przed wykorzystaniem przestrzeni.

#2. Odroczenie lub anulowanie

Ten rodzaj ubezpieczenia zazwyczaj obejmuje wszelkie zmiany, opóźnienia lub anulowanie dat ślubu w ostatniej chwili. W ten sposób ubezpieczenie ochroni Cię przed opłatami za anulowanie lub opóźnienie. Ponadto, miejsce opłat za ślub i inne koszty wynajmu może zostać opłacone, jeśli masz tego rodzaju ubezpieczenie, w tym depozyty sprzedawcy, zakwaterowanie i inne bezzwrotne opłaty. Najpierw dowiedzmy się, jaki jest średni koszt ślubu.

Dlaczego potrzebujesz ubezpieczenia ślubnego

Dlaczego więc potrzebuję ubezpieczenia ślubu? Oczywiście różne plany ubezpieczenia małżeństwa obejmują szereg rzeczy, ale główne sytuacje objęte ubezpieczeniem lub polisą małżeństwa lub odpowiedzialności cywilnej zależą od wybranej ochrony:

  • Niesprzyjająca pogoda — wielka burza lub burza śnieżna może zmusić ważne osoby do opuszczenia twojego małżeństwa.
  • Uraz/choroba – członek bliskiej rodziny (w tym panna młoda lub druhna) nie może być pod opieką z powodu nieprzewidzianej poważnej choroby.
  • Wkłady — ktoś zbiera wkłady niepieniężne i uszkadza je.
  • Suknia ślubna – kosztowna designerska suknia ślubna, buty i materiały zostały wysłane do innego kraju i nie będą gotowe na ślub w odpowiednim czasie.
  • Służba wojskowa — panna młoda zostaje wezwana do służby wojskowej wcześniej niż się spodziewano. W takim przypadku musisz przełożyć ślub.
  • Zdjęcia — fotograf robił zdjęcia przez cały ślub i przyjęcie, ale zgubił lub zniszczył kartę pamięci.

Jakie pytania zadać podczas uzyskiwania polisy ubezpieczeniowej na ślub?

Wszystkie zasady dotyczące ślubów są wyjątkowe, tak jak nie ma dwóch ślubów. Pamiętaj o ważnych czynnikach, gdy masz zamiar wybrać ubezpieczenie na ślub. Upewnij się, że zadałeś agentowi ubezpieczeniowemu następujące pytania:

#1. Jakie ubezpieczenie uzyskać?

Jeśli panna młoda ma jakieś szczególne obawy, takie jak zabezpieczenie depozytu w miejscu lub uiszczenie opłat za więzienie przed wielkim dniem (znanym jako „zimne stopy” lub „klauzula „zmiany serca”), upewnij się, że ślub jest objęty ubezpieczeniem.

#2. Kiedy należy uzyskać ubezpieczenie?

Możesz wykupić ubezpieczenie do dnia ślubu, ale wielu potrzebuje co najmniej piętnaście dni. Dowiedz się, czy kupno ubezpieczenia przynosi jakieś korzyści przez rok lub dwa lata po ślubie.

#3. Gdzie leżą granice każdej kategorii zasięgu?

Mogą oferować różne poziomy ochrony z ograniczeniami depozytów, specjalną odzieżą, prezentami i zdjęciami objętymi każdą kategorią – im droższy ślub, tym więcej ograniczeń. Aby uzyskać więcej powiązanych artykułów, możesz przeczytać, co to jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej lokalu.

#4. Czy ubezpieczenie weselne obejmuje kwotę do odliczenia?

Ochrona może również obejmować udział własny przy zgłaszaniu roszczenia, tak jak w przypadku ubezpieczenia samochodu i domu. Nie ma więc niespodzianek; dowiedz się, co to jest. Upewnij się, że to rozumiesz.

#5. Czy ta ochrona może być uwzględniona w ubezpieczeniu domu?

Czasami ubezpieczenie domu obejmuje różne imprezy okolicznościowe, w tym wesela. Jednak wykluczenie, takie jak ślub w domu rodzinnym, może zostać wykluczone z polisy. W przypadku roszczenia z tytułu ślubu może być łatwiej uzyskać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej ślubu, które nie ma wpływu na przyszłe polisy własności. Pomocne może być przeczytanie, czyje nazwisko widnieje na ubezpieczeniu właścicieli domów.

Ile kosztuje ubezpieczenie ślubne?

Polisy ubezpieczeniowe na ślub wahają się od 100 do 500 dolarów w zależności od zakresu. Ten rodzaj ubezpieczenia obejmowałby zdjęcia, szaty ślubne, wydatki na jedzenie i miejsce, a także wszystko inne, co może mieć duży wpływ na Twój wielki dzień, jeśli wszystko będzie dobrze. W każdym razie najlepiej, jeśli przeczytasz, dlaczego kobiety potrzebują ubezpieczenia.

To okładka!

Ankiety pokazują, że średni koszt amerykańskiego małżeństwa wynosi około 28 000 dolarów. Ubezpieczenie ślubne staje się coraz bardziej powszechne, ponieważ pary wydają tak dużo pieniędzy na imprezę ruchomą. Wiele rzeczy może się nie udać, jeśli planujesz wielki dzień w ciągu kilku miesięcy.

Gdy byłam zamężna, to pojęcie nie przychodziło mi do głowy, nie rozumiałam po co mi ubezpieczenie na ślub i myślałam, że to nic istotnego. Tak więc, chociaż uważam, że ubezpieczanie wydarzenia jednodniowego jest zabawne, przyznaję, że istnieją uzasadnione powody, dla których jest to ważne.