Jak złożyć poszetkę na wesele: najlepsze 3 sposoby

Możesz łatwo nauczyć się składać poszetkę na ślub dzięki trzem najlepszym nowoczesnym fałdom poszetek. Omówimy również fałdę poszetki pana młodego i sposób, w jaki goście mogą ją odpowiednio stylizować.

Ponieważ drużbowie często potrzebują poszetek na wesele, najlepiej, abyś przeczytał oczekiwania co do nich na naszym blogu. Na przykład, czy wiesz, ilu drużbów powinieneś mieć?

Jak złożyć poszetkę na wesele: najlepsze 3 sposoby

3 najlepsze fałdy poszetki na wesele

Dowiedz się, jak najłatwiej złożyć poszetkę podczas wesela, wybierając między składaniem prezydenckim, trzypunktowym i jednopunktowym.

 • Złożenie prezydenckie

Jedną z najlepszych poszetek na wesele jest prezydencka fałda. Nazywany jest również fałdą płaską i jest powszechnie używany na formalnych i konserwatywnych weselach, ponieważ pozostawia tylko kontrastowy poziomy detal na garniturze lub marynarce.

Aby zrobić prezydencki pas dla swojej poszetki, wykonaj następujące kroki:

 • Ułóż kwadratową tkaninę płasko na powierzchni i wyprostuj ją
 • Weź prawą stronę materiału i złóż ją na lewą, aby utworzyć pionowy prostokąt
 • Złóż górną stronę w dół
 • Włóż prezydencką fałdę do kieszeni garnituru, tak aby złożona strona była widoczna
  • Złożenie w trzy punkty

  Składanie na trzy punkty to kolejny klasyczny sposób na złożenie poszetki do garnituru podczas wesela. To klasyczne spasowanie, zwłaszcza gdy punkty są czyste i wyglądają jednolicie na tle twojego koloru.

  Aby wykonać trzypunktowe zagięcie poszetki, wykonaj następujące kroki:

 • Ułóż kwadratową tkaninę na płaskiej powierzchni, ale ustaw ją w kształcie rombu
 • Weź dolny róg i złóż go nad górnym rogiem
 • Utwórz drugi punkt, składając lewy róg do góry, tak aby zetknął się z prawym górnym punktem
 • Upewnij się, że zagięta krawędź jest wyrównana, a każdy bok jest pod kątem 90 stopni
 • Wsuń jednopunktową zakładkę do garnituru, tak aby fałdy były skierowane do środka
  • Złożenie w jeden punkt

  Jeśli wesele, w którym uczestniczysz, jest na wpół nieformalne lub nieformalne, poszetka, którą możesz wykonać, to złożenie jednopunktowe. Nazywana jest również fałdą trójkątną, która pasuje do swobodnej marynarki, ale jest również wystarczająco elegancka na garnitur, jeśli ślub jest półformalny.

  Aby wykonać jednopunktowe zagięcie poszetki, wykonaj następujące kroki:

 • Ułóż poszetkę na płaskiej powierzchni w orientacji rombu
 • Weź dolny róg i złóż go w kierunku górnego rogu
 • Znajdź punkty boczne i złóż je nieco poza środkiem
 • Upewnij się, że zagięta krawędź jest wyrównana, a każdy bok jest pod kątem 90 stopni
 • Wsuń jednopunktowy fałd do garnituru tak, aby fałdy były skierowane do środka
 • Czy powinienem nosić poszetkę jako pan młody?

  Wybór należy do Ciebie jako pana młodego, jeśli chodzi o noszenie poszetki. Jednak nie ma wątpliwości, że może ulepszyć twój smoking lub garnitur, aby twój ogólny strój był bardziej interesujący.

  Unikniesz również monochromatycznego wyglądu, ponieważ poszetka dodaje koloru do zwykłego zestawu. Co więcej, poszetka jest łatwa do wykonania, tak ekstrawagancka lub dyskretna, jak tylko chcesz, w zależności od formalności twojego ślubu.

  Jak złożyć poszetkę dla pana młodego?

  Najlepszym sposobem na złożenie poszetki dla pana młodego na weselu jest złożenie na płasko lub na ostro. Płaskie fałdy są idealne, jeśli zależy Ci na kontrastowym kolorze do swojego garnituru, a spiczaste fałdy są odpowiednie dla pana młodego, który chce czegoś ciekawszego dla swojego stroju.

  O ile nie jest zbyt obszerny, nie ma reguły co do tego, jak musi wyglądać poszetka pana młodego. Nadal chcesz, aby kieszeń była stosunkowo płaska, więc eksperymentuj z różnymi fałdami i materiałami na poszetkę.

  Jakiego koloru poszetka nosi pan młody?

  Tradycyjnie panowie noszą białą fałdę kieszeni, która kontrastuje z klasycznym ciemnym garniturem. Może być jednak w dowolnym kolorze, jeśli będzie pasował do twojego krawata.

  Czy pan młody powinien nosić poszetkę i butonierkę?

  Panowie mogą nosić razem butonierkę i poszetkę. Jedynym potencjalnym problemem jest przestrzeń w kieszeni, ponieważ nie chcesz, aby wybrzuszała się więcej niż 3 cale i czy butonierka będzie miała własną przestrzeń.

  Oprócz pana młodego przeczytaj, kto dostaje butonierki na weselu.

  Czy poszetka jest odpowiednia na wesele?

  Czy drużbowie noszą poszetkę?

  Drużbowie mogą nosić poszetki, ponieważ takie akcesorium jest również zgodne z kolorystyką wesela. Ich poszetki mogą również pasować do koloru sukni druhen.

  Czy goście weselni noszą poszetki?

  Goście weselni mogą również dowiedzieć się, jak złożyć poszetkę, ponieważ jest ona zarezerwowana nie tylko na przyjęcie weselne. Możesz eksperymentować z fałdami, kolorami i rodzajami tkanin w zależności od ślubu, w którym uczestniczysz.

  Wniosek

  I to wszystko! Aby podsumować, jak złożyć poszetkę na ślub, możesz rozważyć trzy sposoby składania poszetek: składanie na płasko, składanie w trzy punkty i składanie w trójkąt.

  Wybór spośród nich zależy od tego, co dopełnia Twój strój i rodzaj ślubu. A jeśli jesteś panem młodym, zawsze możesz wybrać klasykę z białą prezydencką fałdą.