Jak zimować podgrzewacz basenu? 5 prostych kroków!

Czy wiesz, jak zimować podgrzewacz basenu? Jeśli jeszcze nie, to trafiłeś we właściwe miejsce. W zaledwie kilku krokach możesz to zrobić z wiatrem. Wszystko, co musisz zrobić, to przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami. Oto jednak rzut oka:

Najpierw musisz zrównoważyć chemię wody i usunąć elementy ścienne, kosze na skimmer, drabiny i koce słoneczne w basenie. Następnie należy wyczyścić basen, obniżyć poziom wody w basenie i pozostawić opróżnione wyposażenie basenu. Nasmaruj o-ringi sprzętu i zimuj instalację wodociągową od i do zbiórki.

Jak zimować podgrzewacz basenu? 5 prostych kroków!

Moi drodzy przyjaciele, wykonaj te proste kroki, aby całkowicie zbilansować wodę i upewnić się, że jest gotowa na następny sezon. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł, aby go zrozumieć!

Zrozumienie więcej na temat zimowania podgrzewacza basenu

Zaakceptuj, że popełnienie błędu w tym procesie może spowodować pęknięcie lub uszkodzenie grzejnika w okresie wiosennym. Zimowanie podgrzewacza basenu nigdy nie jest trudne, ale należy wziąć pod uwagę wiele kroków, których nie można przegapić. Zamknij zawór gazowy obok nagrzewnicy, ponieważ ta ma 2 zawory gazowe, z drugim zaworem w przewodzie gazowym, a pierwszym z zał./wył. i celami pilotażowymi. Drugi zawór znajduje się bezpośrednio przy nagrzewnicy i znajduje się za gazomierzem zasilającym przewód nagrzewnicy.

Ale zawsze wszędzie jest zawór gazowy, którego trzeba szukać. Upewnij się, że wypełniłeś go poprawnie po wyłączeniu go na zimę. Istnieje potrzeba zamknięcia tych dwóch zaworów gazowych w nagrzewnicy. W przypadku powolnego wycieku lub awarii jednego z nich, wewnątrz grzejnika nagromadzi się odpowiedni gaz; w ten sposób pojawia się iskrzenie, które powoduje eksplozję. Większość wewnętrznych zaworów gazowych w podgrzewaczach basenowych ma terminy, które są łatwe do odczytania, włączane i wyłączane. W przypadku zaworu gazowego Hayward ED2 nie jest jasne, który kierunek jest wyłączony. Zawór znajduje się w pozycji „włączonej”. Zawory gazowe zawodzą, ponieważ się starzeją, tak blisko głównego zaworu w przewodzie gazowym, innego niż zawór wewnętrzny.

Uchwyt równoległy w rurze oznacza otwarty zawór. Rączka prostopadła do linii oznacza, powiedzmy, pozycję zamkniętą. Zawory gazowe są również widoczne bez uchwytu wymagającego dużego klucza do ich zakończenia. W zaworach kulowych linia na zaworach gazowych będzie oznaczać pozostanie zamknięta, jeśli linie biegną prostopadle do linii gazowej. Linie są również otwarte, gdy są równoległe do linii gazowej.

Kroki zimowania podgrzewacza basenu

Na rynku dostępnych jest wiele modeli, marek i marek podgrzewaczy basenowych. Wśród popularnych marek mogą to być Hayward, Jandy, Rheem, Raypak i Pentair. Te marki mają różne style grzejników, modele i różne rozmiary każdego modelu. W sumie jest ich wiele, ale z jednym ostatecznym przewodnikiem, więc postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, jak zimować podgrzewacz basenu.

Krok 1. Wyłączanie zaworów gazowych

Warto wspomnieć jeszcze raz, zakręcając zawory gazowe. Sprawdź trzy razy zawory gazowe, jeśli są już zamknięte. Być może zainteresuje Cię również informacja o tym, że zawór gazowy podgrzewacza basenu nie otwiera się.

Krok 2. Wyłączanie zasilania w grzejniku

Nie wszystkie grzejniki wymagają mocy, ale w twoim przypadku wyłącz wyłącznik przed ostatecznym rozpoczęciem zimowania grzejnika.

Krok 3. Otwieranie presostatu

Nie wszystkie podgrzewacze basenowe mają funkcję wyłącznika ciśnieniowego, ale niektóre mają. Jeśli Twój basen go posiada, otwórz połączenie wyłącznika ciśnieniowego, aby uniknąć uszkodzenia tego wrażliwego i drogiego sprzętu, ponieważ dzieje się tak, gdy woda zatrzymuje się w środku i zamarza. Poszukaj przełącznika ciśnienia wewnątrz urządzenia, do którego podłączono jedną czwartą miedzianej rurki. Dostępne są dwie nakrętki łączące górną część przełącznika ciśnienia, wymagające jej otwarcia.

Dostępne są dwa style, w rozmiarze ½ cala lub 7/16 cala. Dlatego należy używać kluczy podczas ich ostrożnego otwierania, aby uniknąć uszkodzenia wyłącznika ciśnieniowego lub samych nakrętek. Nie ma już usuwania przycisku. Otwórz miedziane połączenie rurowe i pozwól, aby przełącznik ciśnienia zawisł na przewodach, co jest oczekiwane w branży basenowej. Linia miedziana spuszcza wodę po otwarciu portu przyłączeniowego.

Krok 4. Otwieranie portów zimowania

Każdy podgrzewacz basenu ma kurki spustowe lub porty zimowania w różnych lokalizacjach urządzeń. Porty będą polegać na grzejniku, który masz, ale nadal będziesz szukać od dwóch do czterech portów. Pierwsza znajduje się tuż pod głowicą nagrzewnicy wraz z rurami. Następnie znajdziesz jeden lub nawet dwa kurki w miejscu, podczas gdy jest kurek spustowy lub nawet dwa naprzeciwko grzejnika. Zgodnie z kurkami spustowymi, mogą być w stylu mosiężnej śruby lub konwencjonalnej plastikowej zaślepki z gwintem. Zimuj podgrzewacz basenu po wyjęciu każdego korka spustowego, aby go znaleźć. Unikaj zgubienia niezbędnych szpilek, przechowując je w koszyku filtra pompy podczas zimowania grzałki.

Krok 5. Dmuchanie przez grzejnik

Korzystaj ze specjalistycznych narzędzi podczas wydmuchiwania wody poza linie w basenie, takich jak dmuchawa cyklonowa. Zapewnia to lepszy przepływ powietrza w porównaniu z odkurzaczem sklepowym. Użyj dmuchawy do liści, ale może to wiązać się z niestandardową modyfikacją, dzięki czemu końcówka węża znajduje się na końcu dmuchawy. Korzystaj z dmuchawy cyklonowej podczas zamykania basenu każdego roku. Ale konwencjonalny odkurzacz sklepowy sprawi, że grzejnik będzie działał tak długo, jak ma 5 koni mechanicznych.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak zimować podgrzewacz basenu. Naucz się utrzymywać równowagę w chemii wody i usuwaj drabiny, kosze na skimmer, elementy ścienne i koce słoneczne w basenie. Oczyść basen, obniż poziom wody i całkowicie opróżnij wyposażenie basenu. Nasmaruj o-ringi sprzętu i kontynuuj zimowanie instalacji wodociągowej od strony zbiórki. Kroki są tak proste, że powinieneś je poprawnie wykonać. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, jak podłączyć podgrzewacz do basenu i jak dobrać podgrzewacz do basenu.