Jak zrobić książkę o marszczeniu dziecka? Kroki

Jak zrobić książeczkę z marszczeniami dla dzieci? Książeczka z marszczeniami to łatwy projekt do wykonania z maluchem. Materiały są niedrogie, a rezultat zapewnia dzieciom godziny rozrywki.

Chociaż ten projekt jest przeznaczony dla dzieci w wieku co najmniej trzech lat, możesz go ukończyć z młodszym dzieckiem, samodzielnie wycinając papier, zanim zacznie się czas rzemiosła.

Jak zrobić książkę o marszczeniu dziecka? Kroki

Ten przewodnik pokaże Ci, jak zrobić prostą książeczkę z marszczeniami dla dzieci, która zawiera kolorowe zdjęcia zwierząt na każdej stronie.

Będziesz potrzebował arkusza kolorowego papieru budowlanego; nożyce; klej w sztyfcie lub prowadnica taśmy (opcjonalnie); i markery lub kredki w razie potrzeby.

– Możesz również użyć dowolnego rodzaju papieru zamiast papieru konstrukcyjnego, takiego jak papier do drukarki, ale pamiętaj, że cieńszy papier będzie łatwiejszy do rozerwania przez dziecko.

– Co musisz zrobić: Złóż papier na pół w poprzek, a następnie ponownie wzdłuż, aby tworzył cztery sekcje. Twoje dziecko może pomóc w tym kroku, jeśli jest wystarczająco duże!

– Wytnij wzdłuż tych linii, aby pozostały dwie kartki papieru – jedna z trzema wyciętymi kwadratami na obu końcach, która stanie się twoją okładką; i inny kawałek zawierający tylko jeden kwadrat, który został złożony dwukrotnie (więc jest na górze).

– Następnie weź każdy kawałek osobno i ponownie złóż na pół przed przecięciem wszystkich warstw razem. Tworzy to książkę w stylu akordeonu, która otwiera się po otwarciu płasko na plecach (jak wentylator) lub trzymana pionowo jak otwarta książka.

– Złóż papier na pół w poprzek, a następnie ponownie wzdłuż, tworząc cztery sekcje. Twoje dziecko może pomóc w tym kroku, jeśli jest wystarczająco duże!

W razie potrzeby przyklej krawędzie w miejscach, w których stykają się one w zagiętych sekcjach, za pomocą kleju w sztyfcie lub prowadnicy taśmy. Następnie pozwól dziecku udekorować okładkę markerami, kredkami, naklejkami – co tylko zechce! Na koniec napisz każde z poniższych słów na jednej z wewnętrznych stron: przód, tył, góra, dół.

Na koniec napisz każde z poniższych słów na jednej z wewnętrznych stron: przód (lub początek), tył (lub koniec), góra (książki) i dół (książki).

Co napisać w książeczce o baby shower zamiast na karcie

Książka o baby shower to świetny sposób na okazanie wsparcia nowym rodzicom bez konieczności wymyślania czegoś dowcipnego lub szczerego do napisania na kartce.

Dodatkowo jest to coś, co nowi rodzice mogą zachować i patrzeć wstecz przez wiele lat. Oto kilka pomysłów na rzeczy, które możesz napisać w książce o baby shower:

-Gratulacje! Cieszymy się z twojego powodu!

-Witaj na świecie, maleńka!

-Życzę wszystkiego najlepszego w tym ekscytującym czasie!

– Niech twoja rodzina będzie pobłogosławiona wieloma szczęśliwymi chwilami spędzonymi razem.

– Niech twoje dziecko zawsze wie, jak bardzo jest kochane.

– Rodzicielstwo jest pełne wyzwań, ale też pełne radości, które są tego warte. Gratulujemy nowego dodatku!

-Gratulacje dla twojego dziecka! Życzę sprawnej dostawy i szczęśliwych, zdrowych czasów.

– Prysznice dla dzieci to świetna zabawa, ale nic nie może się równać z przybyciem noworodka. Obyś miał wiele błogosławieństw na tym nowym etapie życia.

-Nie możemy się doczekać spotkania z najnowszym członkiem naszej rodziny! Gratulujemy twojego małego pakietu radości. (lub „pakiet pieluch”, jeśli wolą). Niedługo skończmy, żeby je rozpieszczać, jak tylko dziadkowie potrafią 😉 Miłość od babci & Dziadek Smith”.

– „Niech Bóg pobłogosławi was o wiele więcej dzieci w życiu, ponieważ pobłogosławił nas naszymi przez swoją łaskę”. – Matka Teresa

– „Dzieci są darem z nieba”. – Przysłów 17:27

– „Dzieci są dziedzictwem Pana, a nagroda owocu łona jest Jego. Jak strzały w ręku wojownika, tak dzieci zrodzone w młodości”.

Jak zrobić album dla dzieci w domu?

Oto kroki, aby zrobić album dla dzieci w domu. Najpierw zapisz wszystkie swoje szczęśliwe wspomnienia związane z dzieckiem od urodzenia do chwili obecnej. Następnie wybierz zdjęcia, które pokazują te wyjątkowe chwile, takie jak urocze gesty lub mimikę, które chcesz zapamiętać na zawsze, i ułóż je w porządku chronologicznym.

Następnie zamontuj każde zdjęcie na bezkwasowej stronie z wyraźnymi rogami, aby z czasem nie straciło swoich oryginalnych kolorów i aby móc później łatwo dodać więcej zdjęć, jeśli chcesz.

Na koniec opublikuj swoją fotoksiążkę online lub zanieś ją do drukarni w celu wydrukowania, po czym zostanie dostarczona bezpośrednio pod Twój adres w ciągu kilku dni! Najlepsze w całym tym procesie jest to, że nie potrzeba żadnych umiejętności artystycznych – wystarczy prosta edycja zdjęć i historia do opowiedzenia.

Co to jest książeczka wspomnień dla dziecka?

Jedną z ważnych rzeczy, które powinieneś robić każdego roku, jest rejestrowanie rozwoju dziecka. Oznacza to, że musisz zapisywać wszystkie kamienie milowe, wydarzenia i osiągnięcia w ciągu każdego roku.

Możesz do tego celu wykorzystać książeczkę pamięci dziecka (możesz ją kupić lub zrobić samodzielnie). Jest to album umożliwiający dodawanie zdjęć, notatek, pamiątek z urodzin lub innych specjalnych okazji z życia Twojego dziecka.

Celem tych książek jest śledzenie, jak szybko dorastają, aby kiedy dorosną, mogli z sentymentem i radością spojrzeć wstecz na lata dzieciństwa.

Dlaczego książeczka wspomnień dziecka jest ważna?

Istnieje kilka powodów, dla których powinieneś zrobić i prowadzić książeczkę pamięci dziecka. Po pierwsze, jest to świetny sposób na udokumentowanie rozwoju Twojego dziecka w miarę jego dorastania.

Może to obejmować wszystko, od pierwszego siadania po naukę czytania. Po drugie, pomaga stworzyć poczucie historii rodziny dla Twojego dziecka.

Będą mogli spojrzeć wstecz na zdjęcia swoich dzieci i zobaczyć wszystkie osoby, które były ważne w ich życiu, kiedy dorastały. Wreszcie, jest to namacalne przypomnienie tego, jak szybko leci czas – szczególnie, gdy Twoje dziecko osiągnie dorosłość!