Jak zgasić świeczkę

Zgaszenie świecy może nie wydawać się trudnym obowiązkiem. Ale możesz być zdumiony, jak wiele jest różnych metod, aby to osiągnąć. Dlatego porozmawiamy o różnych sposobach zgaszenia świecy.

Czy powinieneś po prostu zgasić płomień, czy użyć do tego innego przedmiotu? Czy używanie palców jest bezpieczne, jeśli nie ma innych opcji? Szybka odpowiedź brzmi, że różne rozwiązania lepiej nadają się do różnych zadań.

Jak zgasić świeczkę

Różne sposoby zgaszenia świeczki

Po prostu zdmuchuj świeczkę

Jednym ze sposobów na zgaszenie świecy jest zdmuchnięcie jej. Zbliż twarz tak blisko płomienia, jak to tylko możliwe. Poruszaj się, aż znajdziesz się zaledwie kilka cali od knota, który powinien znajdować się mniej więcej na poziomie ust. W ten sposób powietrze nie będzie musiało podróżować tak daleko, aby dotrzeć do płomienia, co ułatwia zgaszenie.

Unoszenie się bezpośrednio nad świecą może spowodować oparzenie przez ciepło emanujące z płomienia. Dmuchaj z zaciśniętymi ustami. Wydychaj szybko przez szczelinę między ustami.

Chodzi o to, aby wytworzyć wąski strumień powietrza, który zgaśnie świecę jednym podmuchem wiatru. Kontynuuj dmuchanie, aż płomień całkowicie zgaśnie. Jeśli płomień pryska, ale nie gaśnie, możliwe, że nie dmuchasz bezpośrednio na niego.

Uważaj, aby nie dmuchać nadmiernie, ponieważ może to spowodować rozpryskiwanie się kropelek wosku. Powoduje ogromny bałagan, a może nawet lekkie oparzenia. Zachowaj bezpieczną odległość od dymu.

Gdy zgaśniesz świecę, wydziela chmurę gęstego, czarnego dymu. Kiedy pamiętasz również o swojej odległości od zgaszonej świecy; zapobiegnie przedostawaniu się dymu na skórę. Zapobiega również zapachowi ubrań i sofy.

Zgaś świece w dobrze wentylowanym miejscu, gdzie dym nie będzie się gromadził, gdy tylko jest to możliwe. Zdmuchnięcie świeczek może spowodować brzydką czarną powłokę na wosku. Lub nawet wokół wnętrza pojemnika z czasem.

Korzystanie z pochłaniacza świec

Wyjmij świeczkę. Niektóre osoby nie znoszą brudnego bałaganu, który może powstać w wyniku zdmuchnięcia świecy. Metalowy tłumik do świec może stanowić czystszą i wydajniejszą opcję dla tych ludzi.

Jeśli chcesz, aby Twoje świece wyglądały jak nowe i czyste tak długo, jak to możliwe. To ważne rzeczy, które należy mieć pod ręką. Od wieków ludzie używają tabaki do gaszenia pożarów przy minimalnym zadymieniu.

Wszędzie tam, gdzie sprzedawane są świece, dostępne są różne rozmiary. Umieść dzwoneczek tłumika nad świecą. Dzwonek to mały metalowy kubek umieszczony na końcu długiej rączki.

Opuszczenie dzwonu nad płomieniem pozbawia go tlenu, ostatecznie dusząc go. W przeciwieństwie do zdmuchiwania świecy, spowoduje to mniej dymu i sadzy. Zamiast okrągłego dzwonka, niektóre świeczniki mogą przypominać cylinder, piramidę lub dysk.

Aby uniknąć wpadek, trzymaj rękę w bezpiecznej odległości od płomienia. Przytrzymaj tłumik na miejscu, aż płomień całkowicie zgaśnie. Z brzegów dzwonu może pojawić się niewielki kłębek dymu.

Trzymaj go nad knotem przez co najmniej jedną pełną sekundę. Następnie umieść tabakier w bezpiecznym, ustronnym miejscu i przykryj świecę pokrywką. Jeśli nie trzymasz tabaki przez wystarczająco długi czas, płomień może się ponownie rozpalić.

Wymaga ponownej próby. Bądź ostrożny! Należy ostrożnie obchodzić się z metalowymi porywaczami, gdy są jeszcze gorące.

Moczenie knota w wosku

Używając łyżki do knota lub pęsety, chwyć knot. Zamiast iść bezpośrednio nad wierzchołkiem, umieść łyżkę knota wokół krawędzi knota. Mocno chwyć knot i utrzymuj go stabilnie.

Jeśli nie masz czerpaka do knota, możesz wbić knot innym długim, cienkim narzędziem. Możesz użyć pałeczki lub spinacza do papieru. W rzadkich przypadkach siła czerpaka knota lub pęsety może wystarczyć do samodzielnego ugaszenia płomienia.

Włóż knot do roztopionego wosku świecy. Zegnij knot pod kątem, aż zostanie całkowicie zanurzony w wosku. Spowoduje to zgaszenie płomienia bez wydzielania niepożądanych zapachów lub dymu.

Aby uniknąć zgubienia knota w kałuży wosku, wyjmij go tak szybko, jak to możliwe. Najlepsze rezultaty przyniesie stosowanie dyfuzorów knotowych, pęsety i innych narzędzi na świecach wolnostojących z minimalnym tunelowaniem. Kiedy wosk wokół knota pali się szybciej niż pozostała część świecy, świeca tonie.

Wyprostuj knot. Wyjmij knot z wosku i wygładź go, aby mógł stać samodzielnie. Przy tym uważaj, aby go nie roztrzaskać ani nie wyciągnąć ze świecy.

Pozwól woskowi ostygnąć przed ponownym użyciem knota. Gaszenie świecy w jej wosku ma dodatkową zaletę kondycjonowania knota. Ułatwia to oświetlenie i dłuższe użytkowanie w przyszłości.

Knot należy przyciąć. Po wyschnięciu wosku użyj trymera z knotem, aby usunąć postrzępioną, przypaloną końcówkę. Osiemnaście cali to w przybliżeniu idealna długość, aby knot palił się jasno przez dłuższy czas.

Usuń zwęgloną końcówkę knota i wszelkie inne pozostałości, które mogły wpaść do wosku. Jeśli ponownie się rozpalą, mogą stanowić zagrożenie pożarowe. Możesz użyć obcinacza do paznokci zamiast typowego obcinacza do knotów.

Przycinaj knoty po każdym użyciu. Czysty knot pali się bardziej równomiernie. Może znacząco wydłużyć żywotność świecy.

Wniosek dotyczący zgaszenia świeczki

Umiejętność zgaszenia świecy nie jest tak prosta, jak jej zdmuchnięcie. Tak, dmuchanie jest opcją, ale jest więcej sposobów na zgaszenie świecy! Mamy nadzieję, że ten artykuł dostarczył Ci więcej wiedzy na temat radzenia sobie ze świecami.