Jak zdemontować fotelik miłosny

Jest dzień przeprowadzki, a ty właśnie odkryłeś, że twoja sofa nie zmieści się w drzwiach twojego nowego mieszkania. Co powinieneś z tym zrobić? Jednym ze sposobów, aby to działało, jest wiedza, jak zdemontować fotelik.

To jeden z bodźców, aby wiedzieć, jak to rozebrać. Ale innym może być po prostu rozbicie go na mniejsze części, abyś mógł się go pozbyć. O prostocie, z jaką można zdemontować kanapę, decyduje sposób jej budowy.

Jak zdemontować fotelik miłosny

Zależy to również od tego, dlaczego go demontujesz. Następnie, gdy zamierzasz go ponownie złożyć, musisz zachować szczególną ostrożność. Ale znowu dzieje się tak, ponieważ musisz wiedzieć, jak odwrócić etapy procedury demontażu.

Zdejmij poduszki z sofy i połóż je na plecach. Aby zdjąć nogi, odkręć je. Alternatywnie użyj śrubokręta, aby usunąć śruby mocujące nogi do ramy kanapy.

Na koniec zdejmij nogi ze stołu. Za pomocą płaskiego śrubokręta i szczypiec usuń zszywki, mocując pokrycie pod sofą. Odwróć pokrowiec kanapy, aby zobaczyć ramę.

Usuń zszywki, które utrzymują tapicerkę zakrywającą ramiona na miejscu. Zwiń tkaninę, aby odsłonić zapięcia mocujące ramiona do podstawy. Za pomocą śrubokręta, klucza lub klucza imbusowego wykręć śruby lub wkręty mocujące elementy na miejscu.

Gdy ramiona są wolne, usuń je. W razie potrzeby zdejmij inną tapicerkę, aby uzyskać dostęp do elementów złącznych. Usuń jak najmniej tapicerki, jeśli chcesz odbudować sofę. Poszukaj śrub łączących siedzenie z oparciem.

Aby oddzielić te dwie sekcje, zdejmij wymaganą tapicerkę. Używając tego samego narzędzia, którego użyłeś do zdjęcia ramion, odkręć śruby. Ale po pierwsze, jest wiele rzeczy, które powinieneś wiedzieć o fotelach dwuosobowych, zanim się do tego zorientujesz; co to jest?

Co to jest sofa dwuosobowa?

Fotel to zasadniczo dwuosobowe krzesło, które przypomina małą sofę. Przypomina małą kanapę i jest zaprojektowana tak, aby wygodnie pomieścić dwie osoby. Są idealne do maleńkich miejsc, w których nie ma możliwości rozkładania dużej sofy, ale nadal potrzebne jest siedzenie.

Loveseats często były po prostu bardziej przewymiarowanymi krzesłami z dwoma siedzeniami ustawionymi w konfiguracji „S”. Dodatkowo siedzenia zostały ustawione w taki sposób, aby wszystkie były skierowane do siebie. Dlatego każde dwuosobowe krzesło jest określane jako loveseat.

Niezależnie od ich szerokiego znaczenia, mogą być wykonane z dowolnego materiału lub wzoru. Fotele dwuosobowe można znaleźć w każdym pomieszczeniu domu oraz w przestrzeniach publicznych, takich jak parki i ogrody. Zamiast oszczędzać miejsce, wiele osób wykorzystuje foteliki dwuosobowe, aby dodać stylu i poczucia luksusu.

Kroki, jak zdemontować dwuosobową kanapę

Przygotuj plastikowe torby z suwakami. Oznacz je według elementu sofy, aby uporządkować drobne elementy sprzętu, takie jak śruby z kanapy. Na przykład jedna torba powinna być oznaczona jako „podnóżek i środkowa otomana”, a druga powinna być oznaczona jako „lewe ramię”.

Wyreguluj wszelkie dźwignie znajdujące się z tyłu kanapy, aby zdjąć oparcie siedzenia i podłokietniki z sofy. Dobrym pomysłem jest postawienie sofy na plecach. Następnie zdejmij podnóżek i środkową podnóżek z dna sofy.

Za pomocą klucza i śrubokręta wyjmij te elementy z metalowej podstawy.

Zdejmij podstawę posiłku z sofy. Aby zdjąć ramiona sofy, zwolnij dźwignie, śruby lub śruby po bokach kanapy i wspornikach ramion.

Usuń dolne szyny i elementy nośne siedzenia. Tył sofy można następnie oddzielić od krzeseł i dowolnych zestawów sprężyn. Najpierw zdejmij i odłóż poduszki.

Następnie, aby zdjąć nogi, odwróć sofę tak, aby plecy znalazły się na podłodze i poluzuj je. Następnie przeciągnij nogi z równania. Na koniec wyciągnij zszywki z tapicerki kanapy, aby ją wyjąć.

Możesz to zrobić za pomocą zszywki lub płaskiego śrubokręta. Ale najpierw zdejmij tapicerkę, aby odsłonić konstrukcję kanapy, a także śruby łączące ramiona z podstawą.

Zdejmij ramiona po odsłonięciu ramion i podstawy. Przygotuj się za pomocą płaskiego śrubokręta, śrubokręta krzyżakowego, klucza i klucza imbusowego. Tak jest na wypadek, gdyby łączyły je śruby lub śruby.

Czy możesz rozłożyć rozkładaną kanapę?

Możesz zdemontować większość rozkładanych sof. Z drugiej strony niektórzy producenci mogą zezwolić tylko na częściowy demontaż. Na przykład możesz po prostu zdjąć tył swojej kanapy.

Ale inne sofy umożliwią również usunięcie poduszek, podłokietników i konsoli środkowej. Powinieneś zawrzeć w instrukcji procedury demontażu części kanapy. Ale zawsze możesz przewrócić sofę na plecy, aby sprawdzić połączenia.

Musisz wiedzieć, jak zdemontować fotelik do transportu lub podróży, aby zapobiec przypadkowemu uszkodzeniu mebli. Już samo zdjęcie oparcia ułatwi manewrowanie w ciasnych przestrzeniach. To jedna rzecz do rozważenia, jeśli szukasz dobrych fotelików modelowych.

Czy można zdemontować i ponownie złożyć kanapę?

Twoja sofa będzie tak doskonała, jak była, zanim ją rozebraliśmy i złożyliśmy z powrotem, i nikt się nigdy nie dowie. Przenoszenie dużego mebla, takiego jak kanapa, jest znacznie łatwiej dostępne, jeśli zostanie wcześniej zdemontowane. Przeprowadzka i utylizacja to dwa główne powody, dla których warto zdemontować fotelik.

Wniosek

Oto teraz sposoby na demontaż fotelika. Nie musisz się martwić o umieszczenie go w pokoju lub przeniesienie w inne miejsce. Możesz go łatwo zdemontować i ponownie złożyć.