Jak zbudować piec beczkowy? 3 proste kroki!

Chcesz wiedzieć, jak zbudować piec beczkowy? Z pomocą tego przewodnika nauczymy Cię, jak zbudować staromodny rodzaj piekarnika, który wykorzystuje drewno lub węgiel. Poszukamy najbardziej akceptowalnego materiału i najprostszego sposobu na zbudowanie tego typu pieca.

Bębny metalowe są często używane na rynku do transportu płynów, takich jak płyny, materiały suche, nawozy i chemikalia. Większość metalowych bębnów jest uszczelniona podczas produkcji, co zapobiega ich zmianie.

Jak zbudować piec beczkowy? 3 proste kroki!

Niektórzy widzą w tym szansę zademonstrowania swojego twórczego kunsztu poprzez przekształcenie ich w coś, co nazywamy piecem beczkowym. Ci, którzy korzystają z pieców beczkowych, dokonują ich personalizacji, wykuwając je z różnych wzorów i od czasu do czasu instalując komponenty, które pełnią inną funkcję. Moi drodzy przyjaciele, powinniście wiedzieć więcej na ten temat; kopać dalej!

Zastosowania pieców beczkowych

Osoby, które od dawna używają kuchenek beczkowych, zdały sobie sprawę, że tego typu kuchenki można używać nie tylko do gotowania. Na przykład ludzie w chłodniejszych częściach globu używają ich w nocy jako źródła ciepła, łącząc piec beczkowy z różnymi rurami wydechowymi, aby rozprowadzać ciepło wokół ich miejsca zamieszkania.

Ludzie używają różnych rodzajów metalowych bębnów, ponieważ stają się one coraz bardziej przydatne w zwiększaniu funkcjonalności ich przedmiotów. Tworzą bardziej niezawodne, lepsze i praktyczne piece na beczki, ponieważ eksperymentowali już, jak je zbudować.

Myślenie o bezpieczeństwie

Mówimy o kuchence beczkowej, która służy zupełnie innym celom niż palnik gazowy czy elektryczny. Jeśli ten piec jest źle zbudowany w naszym domu, staje się znacznie bardziej niebezpieczny. Złomowiska to miejsce, do którego można się udać, jeśli chcesz zrobić piec beczkowy. Nie mamy pojęcia, co włożyłeś do tej beczki. Beczki te są czasami używane do transportu ropy naftowej, benzyny i innych paliw, chociaż można ich również używać do transportu suchych towarów lub tylko olejów. W rezultacie upewnij się, że są czyste.

Używanie pieców beczkowych w pomieszczeniach jest rzadkością. Na początku nie zaleca się używania go jako źródła ciepła, ale jeśli chcesz używać go w pomieszczeniu, upewnij się, że masz komin lub system wentylacji dźwiękowej, aby zarządzać temperaturą w domu. Ogólnie rzecz biorąc, nadal jesteśmy zainteresowani nauką budowy pieca beczkowego.

Kroki budowy pieca beczkowego

Teraz nauczmy się trzech prostych kroków, aby zbudować piec beczkowy. Oto następujące:

Krok 1. Zbieranie materiałów

Zacznijmy od zebrania naszych materiałów. Będziemy mieli listę materiałów i krótkie wyjaśnienie do zrozumienia. Najpierw metalowy bęben, znajdź przynajmniej 50-galonowy metalowy bęben. Po drugie, piła do metalu; są to niezbędne, ponieważ tniemy metalowy bęben. Po trzecie, wiertarka elektryczna, potrzebna do wkręcenia śrub, które będą trzymać części razem.

Podstawowe materiały, których potrzebujemy, są wymienione powyżej. Dodatkowo potrzebne będą rękawiczki, okulary ochronne, markery, maska ​​na twarz i farba do pieców beczkowych. Materiały te mają najprawdopodobniej charakter prewencyjny, gdyż będą nas chronić podczas realizacji etapów tworzenia pieców beczkowych. Potrzebujemy również zestawu beczek.

Krok 2. Cięcie metalowego bębna

Upewnij się, że metalowy bęben, którego używasz, nie jest zardzewiały, zniekształcony lub nie zawiera żadnych jego elementów. Używaj zestawów beczek do pieca, w tym zestawu drzwi, nóg, komina, zatyczek i tłumika, a także innych istotnych elementów. Przytnij górną część metalowej beczki do rozmiaru drzwi za pomocą piły do ​​metalu.

Krok 3. Mocowanie komponentów

Złóż części do swojego pieca beczkowego z zestawu beczek i połącz je jeden po drugim. Zacznij od zainstalowania nogi. Następnie weź nogę pieca beczkowego i za pomocą wiertarki elektrycznej wykonaj otwór w metalowym bębnie, w którym zabezpieczysz go śrubami i śrubami. Nasz piec beczkowy powinien być ustawiony poziomo na ziemi.

Utwórz otwór w górnej części metalowego bębna, który będzie działał jako otwór wentylacyjny. Teraz, gdy górna część została odcięta, załóż kołnierz amortyzatora zestawu lufy i zabezpiecz go również nakrętką i śrubami. Zainstaluj ruszt wewnątrz, aby oddzielić drewno od popiołu, ponieważ jest to piec opalany drewnem.

Teraz postawimy drzwi na swoim miejscu; możesz zapytać, dlaczego to ostatnie. Ponieważ nadal budujemy inne elementy, byłoby niewygodne, gdybyśmy najpierw zamontowali drzwi, głównie dlatego, że będziemy instalować ruszt w Twoim piecu beczkowym. Więc umieść drzwi i pozwól, aby wiertło, nakrętka i śruby zajęły się resztą.

Możemy kupić uszczelniacz wysokotemperaturowy i farbę do mebli. Zatyczka umożliwia kontrolowanie ilości powietrza wewnątrz pieca beczkowego, więc zatyczka jest poniekąd niezbędna. Jeśli planujesz używać go w swoim domu, upewnij się, że masz komin lub otwór wentylacyjny. Moi przyjaciele, możecie również przeczytać o budowie prostego pieca beczkowego.

Konserwacja i środki ostrożności

Piec beczkowy jest urządzeniem wymagającym dużej konserwacji; należy rutynowo usuwać popiół i sprawdzać bęben pod kątem wycieków. Jeśli zamierzasz używać go w domu, upewnij się, że tłumik kołnierzowy bębna jest podłączony do rury biegnącej bezpośrednio na zewnątrz domu, takiej jak komin. Pomocna może być wiedza na temat czyszczenia komina pieca na drewno od dołu do góry.

To okładka!

Wiesz już, jak zbudować piec beczkowy. Zawsze czytaj ponownie wskazówki instruktażowe podczas ich tworzenia. Możesz również odwiedzić najbliższą straż pożarną, jeśli instalacja pieca beczkowego w domu jest bezpieczna i dopuszczalna przez kodeks przeciwpożarowy. Teraz poczuj ciepło każdej nocy, ciesząc się piecem beczkowym, na który naprawdę ciężko pracowałeś. Możesz przeczytać powiązane artykuły, dowiedzieć się, jak sprawić, by piec na drewno wyglądał jak nowy i wyczyścić spalony piec.