Jak zbiera się jajka do darowizny? Kilka przydatnych metod!

Zastanawiasz się, w jaki sposób zbierane są jaja do darowizny? W prostych słowach; Dawczyni powinna zawsze otrzymywać leki, które skłaniają ją do wyhodowania wielu jaj w ramach jednego procesu oddawania jaj. Następnie jajeczka pobrano od dawcy za pomocą strzykawki połączonej z przetwornikiem ultradźwiękowym wprowadzonym do tkanek sromu.

Jajo jest następnie wyciskane (miękko odsączane) z macicy. Wykonując ten proces, możesz szybko pobrać komórki jajowe z kobiecego jajnika, a następnie włożyć komórki jajowe do macicy pacjentki. Moi przyjaciele, po prostu przeczytaj ten artykuł, aby przetrawić wszystko, co dotyczy twojego pytania! Zacznijmy wyjaśniać, bądź z nami w kontakcie, dopóki nie zakończymy tego tematu.

Jak zbiera się jajka do darowizny? Kilka przydatnych metod!

Darowizna jaj

Dawczyni komórek jajowych jest postrzegana jako bohater dla wielu kobiet próbujących zajść w ciążę. Ale w medycynie dawstwo jaj jest powszechną praktyką i jako takie jest znane. Podczas dawstwa jajeczko płodna kobieta przekazuje komórkę jajową lub jajnik innej kobiecie, aby pomóc pacjentce w poczęciu ciąży. Ten proces jest również nazywany ART.

Proces przekazywania jaj

Podczas procesu dawstwa komórki jajowej lekarz zwykle wycina komórkę jajową lub jajniki dawcy, rozmnaża je w szpitalu, a następnie przenosi płody do macicy pacjentki. Następnie lekarze stosują proces zapłodnienia, taki jak zapłodnienie in vitro, aby to osiągnąć (IVF).

Prawie wszystkie jaja są zamrażane głównie przez lekarzy szpitalnych w celu dalszego wykorzystania lub przeniesienia u różnych kobiet. Jednak matki, które nie mogą wykorzystać swoich komórek jajowych z kilku powodów, takich jak niewydolność jajników, zapobieganie nieprawidłowościom genetycznym u dziecka lub późne małżeństwo, często odnoszą korzyści z dawstwa komórek jajowych.

Zbieranie jaj do darowizny

Czy chcesz wiedzieć, jak zbierane są jaja do darowizny? W porządku, jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie! Po prostu czytaj dalej. Dawcy otrzymają ostatni zastrzyk, aby przygotować ją do operacji podczas pobierania jaj. Stanie się to przed ekstrakcją jaj.

Lekarz użyje dopochwowego USG do ekstrakcji jajników, aby pobrać komórki jajowe i oocyty z jajników dawcy do następnego kroku. Następnie użyją strzykawki do pobrania komórki jajowej z każdego pęcherzyka po wprowadzeniu techniki obrazowania do kanału pochwy.

Podczas 30-minutowego procesu lekarz może podać dawcy leki, tabletki nasenne lub znieczulenie. Dawczyni komórek jajowych nie będzie musiała czekać przez noc w klinice lub szpitalu, ponieważ jest to prosta operacja.

Co się stało z dawcami po zebraniu jaj?

Niektóre kobiety spodziewają się wielu tygodni powrotu do zdrowia po pobraniu komórek jajowych i oocytów z jajników dawcy. Jajniki wracają do zdrowia po pochwowej aspiracji jajników USG po ekstrakcji komórek jajowych. W tym samym czasie inne kobiety wracają do swoich regularnych zajęć następnego dnia zbierania jaj.

Wiele programów oferuje obserwację dawcy, a niektóre nie. Ponieważ procedura dawstwa komórek jajowych może mieć emocjonalny wpływ na niektóre kobiety, praca z doradcą lub psychologiem po operacji może być dla nich korzystna. Niezależnie od tego, możesz również określić, ile płaci dawstwo jaj.

Znaczące ryzyko zbierania jaj do darowizny

Ryzyko związane z krojeniem jaj jest znacznie mniejsze. Metody i leki stosowane przez dawczynie komórek jajowych są takie same, jak u kobiet, które mają komórki jajowe w Vitro i stanowią takie samo ryzyko.

Podczas procesu pobierania jaj wszelkie środki znieczulające niosą ze sobą znikome ryzyko dawstwa jaj, ale istotne komplikacje są rzadkie. Za każdym razem, gdy lekarz wkłada strzykawkę do jajników, u niektórych pacjentów może wystąpić nieszczelność. Wycinanie jaj czasami zaburza pracę jelit, pęcherzyka żółciowego lub naczyń krwionośnych, ale jest to przypadek sporadyczny. Z drugiej strony, poważne wypadki lub rozległe krwawienie są mało prawdopodobne.

Zapalenie lub infekcje mogą pojawić się nawet zaraz po zebraniu jaj. Chirurg podaje pacjentowi środki przeciwbólowe w celu złagodzenia bólu. Czasami leki zalecane przez lekarza nie są dokładnie tym, czego pacjent potrzebuje. Ciężkie przypadki mogą wymagać hospitalizacji, a objawy mogą obejmować szereg rzeczy:

  • nagły wzrost wagi
  • ból żołądka
  • wymioty
  • problemy z oddychaniem

Wskazówki dotyczące przygotowania ciała do zebranych jaj do darowizny

Procedura przygotowania ciała dawcy do dawstwa komórek jajowych jest porównywalna do planowania swojego ciała do zapłodnienia in vitro. Przede wszystkim powinieneś zacząć dbać o siebie, prowadząc zdrowy tryb życia. W przypadku najdelikatniejszych możliwych komórek jajowych banki nasienia, takie jak CNY Fertility Center, zalecają zwrócenie szczególnej uwagi na różne regiony przez trzy miesiące przed pobraniem:

  • Zwiększ spożycie owoców, warzyw, które zawierają dużo witaminy C
  • Pij dużo płynów i innych napojów bezkofeinowych, aby się nawodnić
  • Regularnie angażuj się w umiarkowaną aktywność, taką jak jogging, pływanie lub gimnastyka
  • Możesz również poprosić o szczegółowe zalecenia treningowe dotyczące operacji pobierania jaj
  • .Unikaj papierosów, substancji uzależniających oraz palenia i spożywania alkoholu

Wspaniale jest również stworzyć swój system wsparcia. Ponieważ leczenie bezpłodności może być trudne pod względem psychicznym i emocjonalnym, utrzymywanie w pobliżu godnych zaufania krewnych może być korzystne. Twoja grupa wsparcia może ci służyć, jeśli potrzebujesz podróży na wizyty i poza nimi lub jakiejkolwiek pomocy podczas procedury.

To okładka!

Dziękuję, przyjaciele, że w końcu trwacie z nami! Mamy nadzieję, że wszyscy otrzymacie odpowiedź na pytanie, w jaki sposób zbierane są jaja do darowizny. Przeczytaj ten artykuł z wielką uwagą, aby zebrać wszystkie istotne punkty związane z Twoim pytaniem. Dawstwo jaj oznacza, że ​​możesz przekazać zarodek niepłodnym kobietom poprzez zbieranie/wycinanie jaj! Niezależnie od tego, oto kolejny artykuł, który chciałbyś przeczytać: Jak biorą twoje jajka na darowiznę?