Ile przysług ślubnych zamówić: 4 sposoby liczenia

Jeśli nie masz pewności, ile przysług ślubnych zamówić, rozważ cztery rzeczy. Najpierw w tym artykule omówimy osoby, które muszą otrzymać przysługi ślubne, te, które można odciąć, oraz wskazówki dotyczące obliczania szacunkowej liczby przysług do zamówienia.

Ty też zmagasz się z zapraszaniem gości? Przeczytaj nasz samouczek, jak poprosić kogoś, aby był na twoim ślubie.

Ile przysług ślubnych zamówić: 4 sposoby liczenia

Nasz blog oferuje obszerną listę przewodników ślubnych, aby zapewnić, że wszystko, od przygotowań do samego wydarzenia, przebiegnie sprawnie.

4 wskazówki, aby wiedzieć, ile przysług ślubnych należy zamówić

Nie zapomnij o rodzicach

Rozpocznij liczenie weselnych przysług od rozliczania się z rodzicami. Każdy rodzic Pary Młodej powinien otrzymać przysługę ślubną.

Oczekuje się, że pokaże twoją sentymentację i wdzięczność nie tylko dlatego, że wybrali być częścią twojego ślubu, ale także dlatego, że zaczniesz nowy rozdział swojego życia z inną osobą. Ponadto pamiętaj, że gospodarzami wesela są często rodzice, więc obdarowanie ich pamiątką jest gustowne.

Ile przysług dla każdej pary i rodziny?

Trudna część z liczeniem, ile przysług weselnych zamawiasz, jest wtedy, gdy Twoi goście są w grupach rodzin i par. Możesz to jednak uprościć i postępować zgodnie z normą, w której każda para lub rodzina otrzymuje tylko jedną przysługę ślubną.

Ma to szczególne zastosowanie, jeśli przysługa ślubna jest droga. Jednak niektóre pary dają więcej niż jedną przysługę każdej rodzinie, jeśli dają jadalne przysługi ślubne lub coś tańszego.

Przyjęcie weselne nie może być liczone

Czy wiesz, że możesz wyciąć wesele z liczby upominków weselnych na zamówienie? Jest to często praktykowane, ponieważ druhny i ​​drużbowie otrzymują coś innego.

W rzeczywistości bardziej powszechnym zwyczajem jest podarowanie weselu czegoś wspanialszego. Zazwyczaj otrzymują je przed samym ślubem, więc dopuszczalne jest również nie wręczanie im prezentów z podziękowaniami.

Zawsze bierz pod uwagę dodatkowe zamówienia

Teraz, gdy masz już listę, musisz pomyśleć o dodatkowych przysługach ślubnych i ich liczbie. Rzeczywiście, niektórzy goście mogą nawet nie wziąć prezentu, ale bezpieczniej jest mieć dodatki niż obcięcie przysług weselnych i pozostawienie niektórych osób z pustymi rękami.

Rozważ uwzględnienie jednej przysługi ślubnej na gościa jako bezpiecznej liczby. Następnie możesz ponownie przeczytać powyższe dyskusje dotyczące rodzin, par i przyjęcia weselnego.

Ile różnych przysług weselnych powinieneś mieć?

Para ostatecznie lepiej zna swoich gości, ale zazwyczaj wystarczy jeden rodzaj przysługi ślubnej. Oczywiście możesz też mieć dwie, więc zarówno Ty, jak i Twoja druga osoba możecie mieć coś do powiedzenia w sprawie przysług, ale weź pod uwagę swój budżet.

Zdobycie więcej niż dwóch może być przesadą, ponieważ niektórzy goście nawet zostawiają swoje przysługi weselne. Bardziej praktyczne będzie wybranie takiego, w którym Ty i Twoja druga połówka jesteście zadowoleni z przysług.

Kiedy należy zamawiać upominki ślubne?

Swoje upominki ślubne możesz zamówić już na dwa miesiące przed dniem ślubu. To da sprzedawcy wystarczająco dużo czasu z kilkoma dodatkowymi dniami, które mogą być potrzebne, w zależności od miejsca ślubu, liczby przysług i złożoności przysług.

Na przykład niektóre pary, które organizują śluby docelowe, dają przysługi związane z obszarem, co oznacza, że ​​​​chcesz złożyć zamówienie z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, aby móc wybrać przysługi po przyjeździe. Jednak niektóre przysługi ślubne łatwo się psują, ponieważ są jadalne, dzięki czemu można je zamówić wcześnie, a sprzedawca może zaplanować, kiedy je zrobić, aby dotarły świeże.

Na koniec pamiętaj, że im bardziej złożone są upominki ślubne, tym dłużej trzeba je ukończyć. Więc jeśli wiesz, że są bardzo spersonalizowane i skomplikowane, przeznacz wystarczająco dużo czasu, aby dostać to, czego chcesz, nawet jeśli jest to na przykład szczyt sezonu.

Przeczytaj też, kiedy zamówić tort weselny.

Ile większość ludzi wydaje na śluby?

Większość ludzi przeznacza co najmniej 300 dolarów na przysługi ślubne. Jednak, aby uniknąć problemów z budżetem, podczas planowania przysług ustaw maksymalnie około 10 USD na każdego gościa.

Jak rozdawać upominki ślubne?

Najczęstszym sposobem rozdawania przysług weselnych jest posiadanie ich poza miejscem, obok księgi gości. W ten sposób goście nie mogą zapomnieć o swoich przysługach, a ludzie mogą wziąć więcej niż jedną, jeśli pozostanie wiele przysług.

Czy przysługi ślubne idą na stół?

Bardziej osobistym sposobem rozdawania przysług weselnych jest ustawienie ich na stole każdego gościa. Przysługi będą głównym elementem, a ich oznaczenie może sprawić, że gość poczuje się bardziej doceniony.

Czy to w porządku nie mieć przysług ślubnych?

Żadna zasada nie zabrania parom rezygnacji z przysług weselnych. Mogą podążać za budżetem lub po prostu nie widzą potrzeby dawania gościom prezentów.

Możesz przeczytać, co to jest linia przyjęć, aby poznać inny sposób okazywania wdzięczności uczestnikom wesela.

Wniosek

I to wszystko! Masz cztery względy, aby dokładnie wiedzieć, ile przysług ślubnych zamówić.

Reasumując, rodzice młodej pary zawsze powinni być uwzględnieni, ale przyjęcie weselne można wykluczyć, ponieważ zazwyczaj mają oni własne prezenty. Więc zdecyduj się na jeden prezent dla każdej pary lub rodziny, ale upewnij się, że masz jakieś dodatki, a nie krótkie przysługi.