Jak zatrzymać zapach podgrzewacza nafty? 6 najlepszych sposobów!

Zastanawiasz się, jak zatrzymać zapach podgrzewacza nafty? Koniec z obawami, trafiłeś we właściwe miejsce. Prawidłowo ustaw podgrzewacz nafty na wysokim poziomie, aby zapobiec cuchnięciu, a następnie zmniejsz go, aby uniknąć tworzenia się sadzy.

Załóżmy, że grzejnik pracuje w niskiej temperaturze. W takim przypadku grzałka może wydzielać nieprzyjemny zapach, a nawet pokrętło regulatora płomienia może być ustawione bardzo nisko, co skutkuje niepełnym spalaniem i wymianą tlenu z otoczenia.

Jak zatrzymać zapach podgrzewacza nafty? 6 najlepszych sposobów!

Niezbędne jest utrzymywanie podgrzewacza nafty w czystości przez cały czas. Podczas korzystania z takich grzejników silne aromaty/zapachy mogą wyciekać i rozprzestrzeniać się. Jeśli tak się stanie, musisz dokładnie oczyścić obszar. Jeśli nafta rozleje się na twarde drewno lub dywan, jej wyeliminowanie może być trudne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Sposoby, aby zatrzymać zapach podgrzewacza nafty

Wiele osób woli grzejniki naftowe w swoich domach, ze względu na stosunkowo niski koszt nafty. Mamy je od ponad dekady, niezależnie od tego, czy są to małe przenośne podgrzewacze, czy ogromne podgrzewacze nafty. Co więcej, ponieważ nafta jest standardową energią, prawie każdy może ją zdobyć. Jednak zapach może być nieprzyjemny i prawdopodobnie chcesz wiedzieć, jak powstrzymać zapach podgrzewacza nafty.

#1. Oczyść starzejący się olej naftowy

Nafta może się zepsuć, jeśli nie jest prawidłowo przechowywana. Chociaż starzona nafta zwykle pali się, wydziela zapachy i dym. Nowa nafta musi być używana we wszystkich urządzeniach, zwłaszcza grzejnikach i piecach. Jeśli nadal używasz starszej nafty, najpierw przesiej ją, aby wyeliminować zanieczyszczenia i, jeśli to możliwe, wstrzyknij stabilizator paliwa.

#2. Zawsze używaj 1-k oleju naftowego

Nafta ma dwa poziomy jakości, 1-K i 2-K. Zawartość substancji lotnych w nafcie 1-K jest ograniczona do 0,05 procent, ale zawartość siarki w nafcie 2-K może osiągnąć 0,4 procent. Nafta 1-K jest lepsza do stosowania w pomieszczeniach, ponieważ jest szlachetniejsza i nie śmierdzi jak nafta 2-K. Zawsze używaj nafty 2-K w połączeniu z kominem.

#2. Spalić brud

Po każdym włączeniu grzejnika ciepło spala wszelkie zabrudzenia lub cząsteczki na powierzchni, powodując nieprzyjemne zapachy. Umieść grzejnik na zewnątrz, aby uniknąć nieprzyjemnych zapachów. Przed włożeniem go do środka podpal lub płomień przez dziesięć minut. To musi spalić większość kurzu, upewniając się, że nie śmierdzi w środku.

#3. Użyj wentylowanej przestrzeni na podgrzewacz nafty

Jest to podstawowa metoda zapobiegania cuchnięciu podgrzewacza nafty. Jeśli spróbujesz chronić swój grzejnik naftowy, umieszczając go w zamkniętym pomieszczeniu, skończysz z czadem, który jest potencjalnie śmiertelny. Ponieważ gaz nie ma dokąd się udać, jeśli nie ma go dokąd, gromadzi się w twoim domu, pozostawiając wszystkich chorych, gdy wdychają go. Ponadto, używając grzejnika naftowego, pozostaw poszczególne drzwi otwarte na tyle, na ile to możliwe. Pomoże to zredukować niektóre nieprzyjemne zapachy.

#4. Czyść zbiornik oleju co miesiąc

Gdy nie będziesz regularnie czyścić zbiornika, szybko będzie śmierdzieć. Płukanie grzejnika po użyciu, a następnie co miesiąc, jeśli nie używasz go zbyt często w chłodniejszych miesiącach, jest pierwszym krokiem do wyeliminowania nieprzyjemnego zapachu.

Najpierw wylej wszelkie pozostałości oleju lub gazu do odpowiedniego pojemnika w celu późniejszej utylizacji. Następnie wytrzyj wszelkie zanieczyszczenia pozostałe w zbiorniku wilgotną ściereczką — może to obejmować kurz, brud lub inne nagromadzone w nim nagromadzenie. Wlej wodę do zbiornika, aż będzie czysta; w razie potrzeby użyj niewielkiej ilości detergentu w płynie, aby spróbować rozbić pozostałe zanieczyszczenia.

Oto jak wyczyścić zbiornik oleju opałowego.

#5. Utrzymuj odpowiednią wysokość knota

Ponieważ celem jest upewnienie się, że knot pobiera tylko tyle oleju, aby odpowiednio ogrzać dom bez marnowania paliwa, pozwalając nadmiarowi oparów wydostać się ze zbiornika i pozostać nieużywanym, miejmy nadzieję, że zapobiegnie to cuchnięciu grzejników naftowych. Zapobiegnie to gromadzeniu się zbyt dużej ilości tlenku węgla. Po każdym użyciu podgrzewacza nafty wytrzyj knot wilgotnym ręcznikiem, aby usunąć kurz, brud lub inne pozostałości, które mogły się nagromadzić. Gwarantuje to, że będzie pobierał odpowiednią benzynę, nawet przy jednoczesnym zwiększeniu oszczędności paliwa, co skutkuje największym wytwarzaniem ciepła w stosunku do ceny paliwa.

Jednak zbyt duża akumulacja na knot może ograniczyć skuteczność i generować zapach podgrzewacza nafty, jeśli knot nie działa prawidłowo.

#6. Upewnij się, że osłona wydechu jest w dobrym stanie

Brak lub uszkodzenie osłony odpowietrzającej umożliwia ulatnianie się oparów niepełnego spalania przed spaleniem, a także mieszanie się dodatkowego tlenu z fazą gazową, co skutkuje wyższym zużyciem paliwa i znacznie większą ilością zmarnowanego paliwa, które ostatecznie trafia do atmosferę zamiast ogrzewania domu. Zintensyfikuje to również zapach Twojego podgrzewacza nafty, zawsze upewnij się, że korek wentylacyjny jest w pełni zakryty i w dobrym stanie. Pomaga również uniknąć nieprzyjemnego zapachu z podgrzewacza nafty.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, jak zatrzymać zapach podgrzewacza nafty; jeśli twój grzejnik produkuje okropne. Śmierdzi, co cię irytuje cały czas i musisz zrobić wszystkie powyższe rzeczy, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami!

Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak wyczyścić grzejnik ścienny i jak ogrzać pomieszczenie bez grzejnika.