Dlaczego podgrzewacz wody wydaje hałas? 8 ciekawych przyczyn!

Dlaczego podgrzewacz wody wydaje dźwięki? Wynika to z kilku problemów, takich jak gromadzenie się osadów, dudnienie, trzaskanie, palenie, trzaskanie, trzaskanie, syczenie, rury w budynku, skwierczenie i nieszczelny podgrzewacz wody.

Wierz lub nie, ale lekkie skwierczenie lub pęknięcie może zmienić prysznic w koszmar. Zawsze znajdź przyczynę, aby uniknąć problemów z podgrzewaczem wody w momencie, gdy usłyszysz odgłosy trzaskania, dudnienia i buczenia. Więc bez zbędnych ceregieli, użyj tego artykułu jako przewodnika, aby dowiedzieć się, dlaczego podgrzewacz wody jest głośny. Poniżej znajdują się dźwięki i przyczyny, które zwykle słyszysz. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Dlaczego podgrzewacz wody wydaje hałas? 8 ciekawych przyczyn!

Powoduje, dlaczego podgrzewacz wody wydaje hałas

Oto najważniejsze powody, dla których podgrzewacz wody wydaje trochę hałasu.

#1. Nagromadzenie złoża mineralnego

W zbiorniku podgrzewacza odkładają się osady mineralne, zwłaszcza przy twardej wodzie. Woda przedostaje się do twojego domu i zatrzymuje węglan wapnia i materiały magnezowe. Dobrą rzeczą jest to, że nie zaszkodzą one twojemu zdrowiu.

#2. Nagromadzenie osadów

W zbiorniku na urządzeniu znajdują się zanieczyszczenia, które zatrzymują wodę w pozycji palnika. Urządzenie podgrzewa wodę i wydaje podobny dźwięk jak ekspres do kawy. Hałas pojawia się przy wodzie, która bąbelkuje podczas przechodzenia przez warstwę osadu. Wyobraź sobie tylko wodę w garnku. Gdy woda się nagrzeje, również bąbelkuje i kontynuuje z pokrywką. Grzejnik nie powoduje wtedy eksplozji w Twoim domu.

Gruz przegrzewa zbiornik, co skutkuje jeszcze słabszym zbiornikiem. Zbiornik ma przecieki, które powodują problemy w twoim domu. Powoduje pęknięcie pojemnika. Jeśli wystąpią takie problemy, wydaj więcej lub więcej dolarów na naprawę swojego budynku. Unikaj gromadzenia się brudu wewnątrz zbiornika. Przepłucz podgrzewacz wody tak szybko, jak to możliwe. Nigdy nie odkładaj tego na dłuższy czas, ponieważ ilość pozostałości utrudnia spłukiwanie.

#3. Dudnienie

Ciecz staje się większa i przekracza zanieczyszczenia, ponieważ urządzenie wytwarza gorącą wodę. Zauważysz ten dudniący dźwięk, a woda porusza się po błocie, jeśli tak się stanie. Dudnienie oznacza, że ​​masz znaczną ilość ziemi w grzejniku. Chociaż nie szkodzi, to tylko pokazuje, że grzałka nie będzie działać dobrze. Unikaj tego problemu, usuwając brud ze zbiornika. Nigdy nie zostawiaj ziemi, ponieważ spowoduje to uszkodzenie grzejnika, ponieważ może to skutkować dodatkowymi kosztami wymiany lub naprawy.

#4. Wyskakiwanie

Dlaczego podgrzewacz wody wydaje dźwięki? Ze względu na lata użytkowania gromadzi więcej osadów w zbiorniku, które powodują trzaski. Wyczyść go natychmiast, aby wyeliminować osadzanie się kamienia. Pozostałości przybierają różne formy, podczas gdy cząstki stałe przyklejają się pod zbiornikiem. Mogą to być drobne kamienie, piasek i cząsteczki, a także minerały tworzące się jako kamień w ścianach wewnętrznych grzejnika.

#5. Skwierczenie

Skwierczący dźwięk oznacza, że ​​woda nie wpływa prawidłowo do zbiornika. Prześledź ten problem do zaworów jednostkowych. Kontynuuj z zaworem nadmiarowym i temperaturowym. Grzałka emituje wodę w zasobniku, podobnie jak nadciśnienie. Wyłącz dopływ wody i włącz zasilanie w momencie, gdy usłyszysz skwierczący dźwięk. Skontaktuj się z lokalnym hydraulikiem w celu przeprowadzenia niektórych napraw. Spójrz przez zawór, który kontroluje przepływ wody w zbiorniku. Upewnij się, że otwierasz zawory. Przejdź również do innych linii, aby uzyskać kilka zakrętów. Poszukaj zamkniętych zaworów do otwarcia.

#6. Rury budowlane

Rury budowlane wytwarzają tylko irytujące dźwięki inne niż podgrzewacz wody. Gdy zimna i ciepła woda przepływa przez przewody, zmieniają one również średnicę rurki. W miarę jak te fajki rosną ogromnie, uderzają w delikatne paski i drewniane ramy. To w jakiś sposób skutkuje tykającym dźwiękiem. Śledź dźwięk w najgłośniejszym możliwym punkcie. Dokręć go po znalezieniu. Użyj kilku przekładek, gdy go zablokujesz i ustawisz. Zatrzymaj hałas, zmniejszając ciśnienie podgrzewacza wody. Podczas wykonywania tego zadania obniż temperaturę urządzenia.

#7. Buczenie

Z podgrzewacza wody wydobywa się buczenie. Gdy zimna woda przepływa przez zbiornik, przepływa przez całą jednostkę. Górna część trzęsie się i wytwarza dźwięk. Wtedy buczenie nikogo frustruje, ale nie powoduje spustoszenia w grzejniku ani innych elementach. Rozwiąż ten problem, dokręcając element grzejny.

#8. Tykanie

Orurowanie, które powoduje ciągłe zmiany ciśnienia, również wydaje tykający dźwięk. Podgrzewacz wody jest dostarczany ze złączkami również podłączonymi do rur. Następnie sutki mają coś, co magazynuje ciepło i sprawia, że ​​urządzenie działa dobrze. Sztuczka polega na zastąpieniu go modelem, ale bez pułapki cieplnej. Możesz również przeczytać o wymianie podgrzewacza wody, zanim ulegnie awarii.

To okładka!

Teraz nauczysz się odpowiadać na to pytanie: „dlaczego podgrzewacz wody wydaje hałas?” Istnieje wiele dźwięków do zaobserwowania, takich jak tykanie, buczenie, budowanie rur, trzaskanie, gromadzenie się osadów, gromadzenie się osadów mineralnych. Gdy usłyszysz któryś z tych dźwięków, zachowaj ostrożność i chwyć najlepszy sprzęt, aby rozwiązać problem. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak testować termostaty podgrzewaczy wody i jak usuwać wapń z podgrzewacza wody.