Jak zapobiec zwijaniu się arkuszy w suszarce? 6 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak zapobiec zbijaniu się pościeli w suszarce? Umieść razem cztery krawędzie; robisz to, wyprostuj boki, aby były równomiernie. Poluzuj węzeł, który ściśle łączy końce i przystąp do wrzucania go do suszarki.

Podczas gdy częste pranie może sprawić, że pościel będzie zrelaksowana i orzeźwiająca, zapewniając dobry sen w nocy, ogromny stos pościeli może być wyzwaniem, gdy się z nim obchodzisz, co jest prawdą, szczególnie w suszarce i pralce odpowiedniej do wielkości mieszkania.

Jak zapobiec zwijaniu się arkuszy w suszarce? 6 prostych kroków!

Podczas rzucania prześcieradła tylko kulą się i skręcają z pokojem. Ponadto przedmioty wewnątrz suszarki zaplątują się w arkusze, co powoduje wilgotną tkaninę na końcu cyklu. Dobra rzecz; niektóre sztuczki mogą wypchnąć prześcieradło z suszarki bez zagnieceń. Omówmy więc więcej na ten temat poniżej. Czytaj dalej!

Kroki, aby zapobiec zwijaniu się arkuszy w suszarce

Poniżej znajdują się kroki, jak zapobiegać zbijaniu się arkuszy w suszarce.

Krok 1. Wyjmowanie pościeli z pralki

Usuń czyste i uporządkowane prześcieradła z pralki. Wstrząśnij arkuszami po ich otwarciu, usuwając w ten sposób skręty. Wyjmij poszewki na poduszki i inne rzeczy zagnieżdżone w fałdach i włóż pościel do suszarki.

Krok 2. Nie przeciąża suszarki

Unikaj przeładowania suszarki; mała suszarka najlepiej sprawdza się podczas suszenia pojedynczego prześcieradła, ponieważ jest to prawdą, głównie jeśli twoje prześcieradło jest duże, odpowiednie na łóżko typu king-size lub głęboki materac. W jakiś sposób suszarka wymaga miejsca, gdy puszysz powietrze w całym bębnie.

Krok 3. Dodawanie piłki do suszarki lub piłki tenisowej

Dodaj kilka suszących piłek lub czyste piłki tenisowe wzdłuż prześcieradeł. Piłka tenisowa rzuca się z prześcieradłami, podczas gdy bęben obraca się, co pomaga w różnych fałdach i skręceniach wewnątrz materiału.

Krok 4. Umieszczanie suchego i czystego ręcznika kąpielowego

Umieść suchy i czysty ręcznik w suszarce, używając piłek do suszenia lub arkuszy tenisowych. Rozplątaj wilgotne prześcieradła, gdy ręcznik jest całkowicie rozłożony. Zmieszaj je ponownie, aż w końcu będą suche.

Krok 5. Całkowite wiązanie elastycznych krawędzi

Jeśli chodzi o prześcieradło, zawiąż te elastyczne krawędzie, tworząc w ten sposób luźny węzeł, ponieważ pomaga to zatrzymać poszewki na poduszki i płaskie prześcieradła, gdy składają się przez prześcieradło.

Krok 6. Oddzielanie i wytrząsanie ciężkich ładunków

Jeśli będziesz prać cięższe rzeczy, takie jak prześcieradła i ubrania, zapobiegaj ich zbijaniu się wewnątrz prześcieradeł podczas potrząsania i rozdzielania. Oddziel je i potrząśnij przed umieszczeniem ich w suszarce, zapobiegając w ten sposób ubraniom, które zawijają się i formują w kulkę. Jeśli nie lubisz prasować prześcieradeł, miej je gotowe, gdy są noszone i bez zagnieceń.

Więcej cennych wskazówek, jak zapobiegać zwijaniu się arkuszy w suszarce

Poniżej znajdują się cenniejsze wskazówki, jak zapobiegać zbijaniu się pościeli w suszarce.

#1. Unikanie przeładowania suszarki

Większość domów i mieszkań jest wyposażona w małe pralki i suszarki, które nie są w stanie poradzić sobie z dużą pościelą. Dlatego należy suszyć prześcieradła w różnych i oddzielnych ładunkach, aby były suche, bez zwijających się prześcieradeł, ponieważ nie spowoduje to kłopotliwego doświadczenia, które pozwoli dokładnie wyschnąć ubraniom i prześcieradłom. Ponadto pozwala uniknąć trzeciego lub czwartego cyklu suszenia i etapu prasowania oraz przeciążenia suszarki, co pozwala zaoszczędzić czas.

#2. Korzystanie z kulek suszących

Kulki do suszarki są pomocne podczas prania, na przykład do przenoszenia dużych arkuszy. Mają kolczaste guzki, które poruszają i rozplątują prześcieradła, aby nie kuliły się razem w suszarce. Skracają również czas, przez jaki arkusze muszą znajdować się w suszarce, co czyni je doskonałym sprzętem energooszczędnym. Użyj piłek tenisowych zamiast suszących piłek i posprzątaj je później. Więc osusz i wyczyść ręczniki kąpielowe do ładunku. Ręcznik, który nasiąka wilgocią, znacznie szybciej wysycha prześcieradła.

#3. Strząsaj mokre prześcieradła przed ich wysuszeniem

Po zakończeniu prania wyjmij kilka kawałków pościeli poza pralkę. Dobrze wstrząśnij każdym z tych prześcieradeł, ponieważ pozwoli to na dwie rzeczy, oddzielając poszewki od prześcieradeł i unikając splątania ich z innym praniem. Arkusze są również wolne od plątaniny, co zmniejsza ryzyko marszczenia się podczas suszenia. Zatrzymaj urządzenie w połowie i wykonaj ten krok ponownie. Rozplątaj arkusze przed zakończeniem cyklu suszenia iw miarę możliwości.

#4. Zapinanie lub zapinanie kołder do prania

Nigdy nie pomijaj zapinania lub zapinania kołder. Odpinaj pokrowiec ponownie, gdy wkładasz kołdrę. Zaciśnij go ponownie, aby go zamknąć. Zamień kołdrę wewnątrz lub na zewnątrz kołdry za pomocą zamka błyskawicznego. Próba zapięcia poszewki na kołdrę zajmuje tylko kilka sekund. Dzięki temu pościel nie będzie się w niej zbijać podczas prania. Technologia zamka błyskawicznego zapobiega przemoczeniu mokrego prześcieradła w wilgotnej poszewce na kołdrę. Możesz również zainteresować się tym, że suszarka do ubrań nie działa, rozwiązywanie problemów.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak zapobiegać zbijaniu się pościeli w suszarce. Postępuj zgodnie z wymienionymi krokami i innymi wskazówkami, takimi jak kulki do suszenia, potrząsanie mokrymi prześcieradłami przed ich wysuszeniem oraz zapinanie lub zapinanie kołder. Podziel się tym artykułem informacyjnym z resztą znajomych, rodziny i sąsiadów! Możesz również przeczytać o tym, jak zainstalować pralkę lub suszarkę z możliwością układania w stos i gdzie kupić pralkę i suszarkę do mieszkania.